Kegging

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Po mojem ti kje pušča, varjanta j tudi da ga za hec obrneš na glavo, potem boš videl če kje pušča + manj možnosti je da bo puščal, ker plin lažje pobegne ven kot pa pivo.
Sem pa tudi sam imel težave pri teh fedrih in mi so lepo tesnili, ker sem kupil ene sode in niso bili vsi ventili isti, eni so krajši ni daljši, so imeli povite kaveljčke.., celo sranje...potem smo pa naredili inox vzmeti, ki so pomagale držati te kaveljčke gor.
Sicer so pa nektarjevi sodi iz tega vidika brezhibni
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Nakaj mora bit, ker men adapter obratno ponavadi n prime, spet odvisno od priključka ker jih imam iz vseh vetrov
 

reflex

Pripravnik
23. feb 2016
191
9
18
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
Po mojem ti kje pušča, varjanta j tudi da ga za hec obrneš na glavo, potem boš videl če kje pušča + manj možnosti je da bo puščal, ker plin lažje pobegne ven kot pa pivo.
Sem pa tudi sam imel težave pri teh fedrih in mi so lepo tesnili, ker sem kupil ene sode in niso bili vsi ventili isti, eni so krajši ni daljši, so imeli povite kaveljčke.., celo sranje...potem smo pa naredili inox vzmeti, ki so pomagale držati te kaveljčke gor.
Sicer so pa nektarjevi sodi iz tega vidika brezhibni

Bom testiral. Bom cel keg pod pritiskov vtaknil v posodo z vodo pa ba vidimo kaj se dogaja.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Kje kupujete tesnila za te pipe z ragulator-jem. Ebay ne najde nič...
Naraje bi kupil kar komplet silikonskih (v orginalu so zraven PVC)!
Pred dopustom je nisem snel in razstavil, posledično se je pipa zasušila, dihtnga pa strgala...
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Evo HudaLiza...
Slikce, ki si jih želel...
smile-1.gif


Evo tukaj nad kegi je bil fermentor ca. 4 dni na ~2°C
http://shrani.si/f/r/h3/1LkQc8H6/20170817102612resize.jpg

Nato, ko je vse razkuženo nalijem prvo pivo v 3x0,5L steklenice, da jih staram.
http://shrani.si/f/Y/wL/3ST5mwaG/20170817102837resize.jpg

Nato gre v keg, ki ga prej zvagam in nato, ko nafilam spet zvaga, da vem koliko litrov je v kegu.
http://shrani.si/f/3k/T9/2mnOFHth/20170817103418resize.jpg

Ko gre proti koncu dvignem fermentor, da lepo steče kar ima...
http://shrani.si/f/3z/3l/3aczYr7h/20170817103935resize.jpg

Tole so pa moji 3x hladilniki. V dveh velikih sta v vsakem 2x kega, na 3°C, da jih sproti pijem in vrhnji del pa za cold crashe. Tamali je za 2x kega ter dodatno, da na njega postavim fermentor in v prostem padu teče piva v keg. Na vseh treh sem montiral senzor, da imam temperaturo, ki jo želim.
http://shrani.si/f/3/DX/2o1oIUW5/20170817104124resize.jpg

Ko je vse fertik razdrem corny keg pipico ter silikonsko cev, jo operem z vročo vodo in kasneje, ko uporabim gre isto na kosih v oxi, nazaj sestavim in spet spustim skozi oxi in nato ponovi vajo iz fermentorja v keg. Fermentor takoj, ko končam pretakat operem z vročo vodo in spet OXI... kasnej ko uporabim spet OXI in ponovi vajo. Meni je to super zato, ker vmes ko teče piva v keg pospravljam ali delam kaj drugega in še sistem je večina zaprt... edino kar gre zrak skozi vrhnji del fermentorja nad rdečim zamaškom, ki ga samo delno odprem, da gre zrak skozi in na vrhu kega tisti varnostni ventil, da piva izpodriva co2... .ostalo je vse zaprto in je manjša možnost za kako okužbo.
 
Nazadnje urejeno:

jaka1980

Pripravnik
8. jun 2016
231
6
18
Teli fermentorji pa so zelo dobro vidt...Kok litrsk pa imas? A mas hladilnke kej predelane glede temperature?
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
To so sodi od Plane 30L... Js sem jih tle spodi kupil 6x komadu pa predelal.
Dal sem termometer, pipico sem zavaril, da jo lahko prekuhavam, zmeril sem litre ter jih napisal ter dodatno dam še čez veho tisto plastiko, ker so prišle mušice v veho takrat, ko se je odprla zarad fermentacije.. sedaj ne morejo
smile-1.gif


http://www.dobracena.si/index.php?id_product=25&controller=product

Hladilnike imam temperaturno vodene po želji. Ko je cold crash jih imam na 1 - 3°C, ko je pa pivo v kegih pa med 2 in 6°C.
 
Nazadnje urejeno:

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
V merkurju se tudi dobijo, so pa malo dražji... jaz sem vse tam nabavil. Fajn so, ker se dajo lepo sčistit. Edino pazite, ker pri novih ni nujno vredu zategnjen zamašek (zraven še pride pipa, katere jaz ne rabim). Pri enih je bil, pri enih pa ne.... in sem pozabil preverit, pa mi je par litrov lepo počasi steklo
frown-1.gif
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Tisto tesnilo na rdečem pokrovu sem jaz zamenjal z črnimi tesnili, ker jih lahko prekuhavam.
Tista orginal tesnila so lepljena in se uničijo, če jih prekuhaš... jaz sem si vse menjal, da lahko vse prekuhavam.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
A je kakšna razlika med ball lock BEER OUT in CO2 In? Ali je razlika samo v barvi?

Je razlika, ker tudi meni ne primejo obratno. In imam problem, ker sta oba locka enake barve. Črn in bel sta zgolj priključka - tista plastična konektorja - če se prav izražam). Jaz potem to tako pazim, da če obrnem keg k sebi (priključki so na notranji/moji strani), je levi za CO2, desni pa za pivo.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
A je kakšna razlika med ball lock BEER OUT in CO2 In? Ali je razlika samo v barvi?

Je razlika, ker tudi meni ne primejo obratno. In imam problem, ker sta oba locka enake barve. Črn in bel sta zgolj priključka - tista plastična konektorja - če se prav izražam). Jaz potem to tako pazim, da če obrnem keg k sebi (priključki so na notranji/moji strani), je levi za CO2, desni pa za pivo.

Vedno ima eden spodnji del, kjer odšraufaš "nažagan" drugi pa ne... nažagan je za CO2, brez pa za pivo...
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Citat:
Uporabnik stricek18 pravi:
A je kakšna razlika med ball lock BEER OUT in CO2 In? Ali je razlika samo v barvi?

Je razlika, ker tudi meni ne primejo obratno. In imam problem, ker sta oba locka enake barve. Črn in bel sta zgolj priključka - tista plastična konektorja - če se prav izražam). Jaz potem to tako pazim, da če obrnem keg k sebi (priključki so na notranji/moji strani), je levi za CO2, desni pa za pivo.

Vedno ima eden spodnji del, kjer odšraufaš "nažagan" drugi pa ne... nažagan je za CO2, brez pa za pivo...

Zanimivo
smile-1.gif
Tenx!
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Čisto malo še pa bo pripravljen na točenje ;-) Gasilni aparat za CO2, kontroler temperature, dve pipi, 2 corny kega, gorenje retro hladilnik, dve pipi, dvojni ventil regulacije CO2,... Čakam se ball locke iz amerike, potem pa priklopim zakuham in probam ;-)


2603584-20881892_498460973839053_6895218099146207481_n.jpg
 

Priponke

  • 2603584-20881892_498460973839053_6895218099146207481_n.jpg
    2603584-20881892_498460973839053_6895218099146207481_n.jpg
    22,1 KB · Ogledi: 339
Nazadnje urejeno:

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Vrhunsko in lepo
smile-1.gif


Jaz sem si tudi zgradil keezer, a iz skrinje. Z lesenim okvirjem sem dvignil pokrov, naredil 2 luknji za pipi in eno tesno za CO2 cev. Danes vse uštimam in hočem priklopit pipi in ugotovim, da nimam pravega nastavka (tistega kaveljčka), saj sem do sedaj imel pipi priklopljeni direktno na keg.

Saj sem pisal že v temi Oprema, pa je mogoče tudi tukaj primerno, da vprašam, če bi kdo imel ta kaveljčka z navojem doma. Odkupim ali si sposodim in naročim nove. Ali se kje pri nas dobi to v kaki specializirani štacuni?
 

stricek18

Pripravnik
3. nov 2015
317
4
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Vrhunsko in lepo
smile-1.gif


Jaz sem si tudi zgradil keezer, a iz skrinje. Z lesenim okvirjem sem dvignil pokrov, naredil 2 luknji za pipi in eno tesno za CO2 cev. Danes vse uštimam in hočem priklopit pipi in ugotovim, da nimam pravega nastavka (tistega kaveljčka), saj sem do sedaj imel pipi priklopljeni direktno na keg.

Saj sem pisal že v temi Oprema, pa je mogoče tudi tukaj primerno, da vprašam, če bi kdo imel ta kaveljčka z navojem doma. Odkupim ali si sposodim in naročim nove. Ali se kje pri nas dobi to v kaki specializirani štacuni?

ZAVAR D.O.O. ima te "šare" kar jo hočeš, na spletni strani imaš katalog (62 strani), in najdi izdelek, pokliči povej kodo izdelka in naroči.

Se pa temu reče smrekica ;-)