Novo pri Telekom Slovenije III.

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
A sedaj Telekom posilja erviserja za.menjavo modema 1x mesečno kot položnico?
Znanec čaka že cel teden
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pozdravljeni

Potreboval bi info kako je s Telekomom in Hrvaško, moraš nastaviti na kako posebno omrežje ali je vseeno na katerem si, da lahko porabljaš zakupljene enote?

Prosil bi za informacijo iz prve roke, ko je kdo bil na hrvaškem in mu je porabljalo zakupljene enote, da ne bo potem kakega neprijetnega presenečenja pri položnici.

Hvala že v naprej za pomoč.

p.s.
A se splača na hrvaškem vzet kako njihovo sim samo za mobilne podatke in od katerega operaterja?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Dokler si v EU, je vseeno na katerem omrežju si vsaj kar se stroškov tiče. Lahko pa se zgodi, da bo en operater na določeni lokaciji deloval bolje kot drug, ampak to boš sam najbolje videl. Če pa z nekim operaterjem nimajo pogodbe, se ti pa itak ne bo povezal v to omrežje.

Koliko količin imaš na voljo, je odvisno od tvojega paketa. Za klice in SMS je na vseh enako kot v Slo, za podatke pa je pri nekaterih paketih manj količin kot v Slo (minimum pogojen s ceno paketa, pri paketih ranga 15€ more bit cca. 3GB), pri EU Vključeni pa imaš recimo na voljo vseh 20GB tudi v EU. Lahko pa itak vedno preveriš, koliko količin imaš še na voljo na portalu moj telekom.

Za neko normalno surfanje, se pomoje ne splača jemat lokalne SIM kartic. Raje poskrbi, da imaš doma nek sodoben paket in lahko mirno uporabljaš po celi EU. Danes imajo paketi za 10-15€ na voljo po par GB v celi EU, telekomov EU Vključeni recimo 20GB za za 22€ na mesec. Za "enkratno" uporabo pa vprašanje, če se ne splača kar Izimobilove simke vzet pri nas za 6,9€ in imaš gor že 6000 enot=6000MB, ki jih lahko porabiš tudi v tujini. Če pa rabiš res veliko prenosa za streamanje, imaš pa na Hrvaškem za 80hrk na teden unlimited LTE od HT.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
879
63
28
33
Načeloma ne (razen če nimaš paketa HR-Internet) vseeno pa preveri PPU za tvoj paket.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Pa še to bom omenil, da vsaj pri meni niso delovali podatki dokler nisem spremenil APN nastavitev.
Dočim je pri nas z istimi nastavitvami normalno delovalo, govorim za Cro in Telemach.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Pa še to bom omenil, da vsaj pri meni niso delovali podatki dokler nisem spremenil APN nastavitev.
Dočim je pri nas z istimi nastavitvami normalno delovalo, govorim za Cro in Telemach.

To pomeni, da si imel prej nastavljene narobe. Načeloma ni treba nič spreminjat, samo v osnovi moraš imet pravilno nastavljene APN. Je pa res, da dokler nisi v gostovanju (tudi nacionalnem) vsaj pri Telemachu in A1 (za Telekom nisem ziher) deluje prenos tudi z napačnimi nastavitvami.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Ja ampak hecno s temi nastavitvami za "Cro" mi tudi doma ni več delovalo in sem spet moral prestaviti nazaj na stare, da je delovalo
sprasujem se.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Dokler si v EU, je vseeno na katerem omrežju si vsaj kar se stroškov tiče. Lahko pa se zgodi, da bo en operater na določeni lokaciji deloval bolje kot drug, ampak to boš sam najbolje videl. Če pa z nekim operaterjem nimajo pogodbe, se ti pa itak ne bo povezal v to omrežje.

Koliko količin imaš na voljo, je odvisno od tvojega paketa. Za klice in SMS je na vseh enako kot v Slo, za podatke pa je pri nekaterih paketih manj količin kot v Slo (minimum pogojen s ceno paketa, pri paketih ranga 15€ more bit cca. 3GB), pri EU Vključeni pa imaš recimo na voljo vseh 20GB tudi v EU. Lahko pa itak vedno preveriš, koliko količin imaš še na voljo na portalu moj telekom.

Za neko normalno surfanje, se pomoje ne splača jemat lokalne SIM kartic. Raje poskrbi, da imaš doma nek sodoben paket in lahko mirno uporabljaš po celi EU. Danes imajo paketi za 10-15€ na voljo po par GB v celi EU, telekomov EU Vključeni recimo 20GB za za 22€ na mesec. Za "enkratno" uporabo pa vprašanje, če se ne splača kar Izimobilove simke vzet pri nas za 6,9€ in imaš gor že 6000 enot=6000MB, ki jih lahko porabiš tudi v tujini. Če pa rabiš res veliko prenosa za streamanje, imaš pa na Hrvaškem za 80hrk na teden unlimited LTE od HT.

Najlepša in iskrena hvala za izčrpen odgovor in namig
nahrung002.gif

Nabavil izimobil sim in že deluje kot mora.

Hvala tudi vsem ostalim za odgovore in pomoč, zelo sem vam hvaležen.
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Ne najdem na hitro: če si imel telefon na aneks 1,5 leta pri telekomu, prekinil aneks in šel k drugemu operaterju, ali ti garancija še velja za tega pol leta sli se je prekinila?
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.592
57
48
Na bazni postaji, do katere dostopam od doma, so izvedli "modifikacijo", tako, da sedaj deluje LTE samo na 800 MHz.
Nikjer, niti na balkonu, od koder je cca 1300m vidne linije do bazne postaje, ne dosegam normalnih hitrosti.
V prostorih moram iskati luknje (verjetno v armaturi), da deluje LTE (max 3/0,3).

Pred "modifikacijo" sem brez težav dosegal hitrost 20/5, kjerkoli v prostorih...

Kaj to pomeni ? Ne bo več drugih frekvenc ali kako ?

LP
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No jaz ko pozenem speedtest tudi opazam da ze lep cas izmeri cca. 40 downloada in zgolj cca. 0,3 uploada? Sicer med uporabo telefona deluje vse ok ampak testi...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Na bazni postaji, do katere dostopam od doma, so izvedli "modifikacijo", tako, da sedaj deluje LTE samo na 800 MHz.
Nikjer, niti na balkonu, od koder je cca 1300m vidne linije do bazne postaje, ne dosegam normalnih hitrosti.
V prostorih moram iskati luknje (verjetno v armaturi), da deluje LTE (max 3/0,3).

Pred "modifikacijo" sem brez težav dosegal hitrost 20/5, kjerkoli v prostorih...

Kaj to pomeni ? Ne bo več drugih frekvenc ali kako ?

LP

LTE na 800 MHz boljše penetrira skozi stene itd. in ima načeloma boljši doseg. Najbolj pride prav ravno v zaprtih prostorih. Problem je samo, če imaš telefon, ki ne podpira pravih frekvenc (Band 20).

Višje frekvence bodo predvsem za povečevanje kapacitet, čeprav je Telekomu že v štartu postavljal precej LTE 1800. Telemach je recimo v štartu gradil samo LTE 800 za pokritorst in dodaja LTE 1800 na bazne, kjer se potrebne večje kapacitete. Dolgoročno bo tudi Telekom vrjetno imel LTE 800 (ali LTE 900) za čim večjo pokritost in LTE 1800 za večjo kapaciteto, kjer je potrebno. Tako da ja pametno imet telefon, ki podpira vse frekvence, ki jih uporabljajo naši operaterji, če želiš uporabljat LTE.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Telekom ima tudi 190 postaj na 900 Mhz (4g).

forgot1
Kateri aparat uporabljaš ?
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.592
57
48
Doma so v uporabi L950 xl, S7, 2 prenosnika z LTE ME906 modem.
Vsi podpirajo 800 MHz ...
Prej je bila hitrost na vseh napravah 20/5, sedaj max 3/0,3

LP
 
Nazadnje urejeno: