Kako posodobit Navigon 40 plus

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Dobil sem navigon 40 plus. Gor ima inštalirane zemljevide q2.2011, pa kot kaže začetni zaslon OS 7.6.2
Če ga priklopim na računalnik, ga sploh ne zazna
Vidim da ima microSD kartico, v meniju pa lahko vklopim tudi druge zemljevide...vsaj zdi se mi tako?
Potegnil sem MN7&MN8 q2.2016 paket, ki vsebuje map in poi datoteke, a ne vem kam to prekopirat...na SD kartico?

Našel sem tudi možnost, da se omenjeni model nadgradi na MN8.2.0. A je kaj bistvene razlike ??
Dosedaj sem delal z Igo in garmin...tole mi je pa čisto novo?!?

Prosim za malo namigov
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Hm.Hm
Sploh ne morem priključiti GPS naprave na PC (probal 2 različna, Win7 in Win10, 2 različna kabla, premikal kabel) ?
V čem je fora?
GPS je zelo lepo ohranjen...dvomim da je konektor
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Dokler nimaš dostopa do naprave ne boš veliko delal. Vsi updati in podatki so na flash disku. Posodobitev sicer lahko izvedeš preko SD kartice..Za posodobitev kart si na kartici kreiraj mapi:

Navigon\MAP
Navigon\POI

in jih nafilaj z novimi podatki. Najnovejše karte so Q2/2017
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Janch: A je kaj bistvene razlike med OS-om MN7 in MN8 ?

No bom probal še posodobitev preko microSD. Upam da bodo konektorji delali, saj to mi je zelooo čudno da miniUSB "ne prime"
 

sulaco

Pripravnik
3. okt 2010
204
0
16
Evo posodobitev preko microSD kartice je uspela.
Je pa res, da je hardware star in je uporabnost takega dinozavra vprašljiva...vnos destinacije je mukotrpno opravilo..
Drgač pa dela
smile-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Svojega navigona lahko upgrejdaš na verzijo 42 Plus Flow 8.2.0 Built 3096 in zagotovo dobiš kaj novejših bonbončkov. Kaj konkretno v primerjavi s to kar imaš ne vem natančno, vsekakor pa bo zadeva na višjem nivoju.