Novo pri Izimobilu

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Izimobil nima limita prenosa podatkov v tujini v povezavi s ceno paketa. Torej lahko praktično vseh 3000 enot pokuriš za podatke v tujini.
Imajo pa še vedno vključen stari limit in ker sistema niso prilagodili, da teh enot ne upošteva v limit, potem ti pač pri tej ceni izključi. Ne boš pa nič dobil za plačat, itd.
Sem bil na istem 3 tedne nazaj
wink-1.gif
. Klic na call center je vse rešil.
Moraš pa potem brez limita pazit, da ne greš čez enote, ker tisto se pa začne dejansko colat
wink-1.gif
...

Aja? Nimajo limita. Kje pa to pieš, sem iskal, pa nisem našel (call centrov se mi ne kliče). Grem še 1x iskat, mapk videt je, da stvari niso posodobili že mesece (razen cen in ponudb) ...

Razen če imaš link pri roki.


Ja, ta stari limit sem sam uganil, je pa smešen ... Colat pa na koncu koncev ne orejo več, kot tistek par evrov ki so na računu ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Ja, fail gor ali dol.
Jaz najraje pokličem na call center, ker je take zadeve zelo težko najti na spletni strani, sploh ker je po mojih uporabniških izkušnjah call center res dober.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Mislim, da tudi Spar mobil vsaj pri 3000 nima tega limita.
Dejansko sta to tudi na tem področju ekvivalentna paketa.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
KSZ...

Očitno ima izimobil neko novo akcijo: pripelji prijatelja

Kot kaže je prijatelj lahko že obstoječ uporabnik izimobila... Midva s punco imava oba izimobil in bi se nama splačalo...

Če prav razumem, si moraš edino vklopit storitev "SMS polnitev z direktno obremenitvijo bančnega računa"...

Kaj razumem to prav? Jaz drugače ponavadi polnim najini telefonski številki preko spletne strani... Torej za naju ne velja akcija?
 

pikoli

Pripravnik
13. avg 2008
73
0
6
"Priporočeni prijatelj mora po oddaji SMS priporočila s strani priporočitelja k storitvi SMS polnitev pristopiti prvič."

Se pravi, če je priporočen prijatelj že izi mobil uporabnik in že uporablja SMS polnitev, akcija ne velja. Če pa priporočen prijatelj še ne uporablja sms polnitve, pa akcija velja? Jaz prav to razumem?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Jaz tudi nekak tak to razumem... Mi2 s punco še nimava vključene SMS polnitve, ampak sva pa že uporabnika izimesec kake 2 leti...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prosim za pomoč, ker mi ni več nič jasno.
Paket izi mesec s 6000 enotami v slo dela brez problema na hrvaškem pa nikakor ne spusti podatkov skozi.
Operater tele2, kljukica na telefonu, da so dovoljeni podatki v gostovanju, poslan sms za vklop podatkov v tujini, apn nastavljen kot je na izimobil strani za android.

Kaj delam narobe, da podatki ne delujejo na Hrvaškem?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Pokliči na Izimobil, da ti vključijo podatke v tujini.
Ali pošlji SMS:
PODATKI na 4008.
Pomaga tudi restart telefona
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@krimec

SMS sem poslal z vsebino: podatki na 4008 in v povratnem piše, da je aktivirano v tujini a internet nikakor ne deluje ne na T2 in ne na Croatia telecom.
Telefon se je že izklapljal in vklapljal po vsaki spremembi.

@WeWatchingYou

Katero drugo APN?

Nastavljena je trenutno tale: Klik

Imaš morda kako drugo, ki preverjeno deluje?

p.s.
Preden sem dal telefon iz rok sem doma preveril, če vse deluje in 10x preveril, če sem vse nastavil, da ja nisem česa pozabil, a zdaj vrag ne deluje.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Hvala vsem za odgovore.

Včeraj po kaki uri od mojega zadnjega posta končno uspelo usposobit zadevo
smile-1.gif


Hvala bogu, da je bila prijateljica tako vztrajna, ker je že meni pohajalo potrpljenje ko ni in ni hotelo delat.
Seveda je bilo še toliko težje, ker telefona nisem imel v rokah ampak je morala pošiljat slike, da sem videl kaj se dogaja in seveda opazil nekaj zelo zanimivega, kaj imajo narejeno biseri na izimobilu.

Torej preden sem dal telefon iz rok sem naredil sledeče:

1.) poslal SMS na 4008 z vsebino podatki tujina ( dobil odgovor, da je omogočeno )
2.) v telefonu nastavil, da so omogočeni podatki v tujini
3.) nastavil ta APN: Klik
4.) izklopil in vklopil telefon ( v slo delalo brez težav, na hrvaškem pa niso delovali mobilni podatki )

Nato sem včeraj iskal po izimobil strani in naletel na tole za podatke: Klik

vnesel telefonsko, izbral telefon in model in poslal.

Prijateljica sledila navodilom in na koncu izklopila in vklopila telefon in glej ga zlomka, internet je začel delat.

Zanimivo je pa seveda tole, da so v teh poslanih nastavitvah not podatki od telekoma. ( podatki so privzeto vnešeni samo za internet, za mms je potrebno še dodat v ta apn nastavitve od telekoma ).

Ne morem razumeti, zakaj za vraga ima izimobil na svoji strani svoje podatke za APN in ne telekomovih, če pa njihovi ne delujejo v tujini, bi lahko imeli napisane npr. svoje in spodaj še telekomove s pripisom za tujino in uporabniki ne bi imeli nikakršnih težav.

 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Bom napisal cel postopek za primer, če bo kdo šel v tujino, da ne bo imel istih težav.

V mojem primeru je bil paket izimobil mesec

1.) po vstavljeni kartici vpišeš za aktivacijo: *181# in stisneš tipko kliči

2.) pošlješ SMS na 4008 z vsebino PODATKI

za vsak slučaj še lahko pošljete ta SMS: na 4008 LIMITGPRS NE

3.) v telefonu se doda kljukica pri omogoči podatke v gostovanju

4.) Preko te strani si pošlješ podatke za APN: Klik

5.) če bi radi imeli še mms, se v ta APN, ki ste si ga poslali na SMS in naložili, dodajo tile podatki:

- MMSC: http://mms.telekom.si

- Posredniški strežnik MMS: 213.229.249.40

- Vrata MMS: 8080

- Vrsta APN: default, mms

5.) sedaj se shranijo nastavitve, izklopi/vklopi telefon in deluje vse kot mora.

p.s.
Če bi imeli težave z omrežjem, se Tukaj pogleda kateri operater nudi prenos v kateri državi in se ročno nastavi na tega operaterja.