Tropea, Italija

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Gledam kam bi šli septembra malo na dopust pa mi je prijatelj svetoval Tropeo.

Mogoče že kdo bil dol, izkušnje?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
bil 2 leti nazaj,kaj naj ti rečem kalabrija je meni bila všeč,ljudje prijazni,hrana itak tipično dobra italijanska,cene smeh,leteli smo iz trsta v lamezia terme tam vzeli rentacar in bili 4 dni v tropeii,2 dni v reggio kalabriji in potem 5 dni sisicilije ter nazaja v tropeo za 3 dni, če boš šel pojdi pogledat še stromboli-edini stalno aktivni vulkan v evropi, 10km južneje od tropee je capo vaticano,tam si poišči nastanitev,lepe plaže imaš,tropea je konec koncev le mesto predvsem na skali
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Bil lani za prvomajske, se tudi kopal (malo mrzla voda), vreme je bilo takrat zanič, mesto za pogledat, vino sladko, cene kot pri nas ali manj. Letalska karta iz Benetk poceni, hotel izven sezone džabe. Verjetno je poleti kar ok, tudi za kopat.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Katera letalska družba pa leti iz Trsta v Lamezia Terme? Lahko tudi iz Benetk.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Katera letalska družba pa leti iz Trsta v Lamezia Terme? Lahko tudi iz Benetk.

Iz trsta ni vec povezave, iz benetk pa jih je kar nekaj nehalo letet, trenutno samo Ryanair Treviso.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Jaz isto gledam za september let v Lanezia Terme in pride direktna povratna letalska karta iz benetk 50€.

Kje pa rentate avte doli?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
n aletališču,poglej stran autoeurope.eu pa vzami opcijo brez odbitne frranšize,midva sva dala za fiat 500 z dodoljenjen za na trajekt 150€ za 7 dni,aja pa must se v kalabriji je tudi scila
zmaga.gif
midva tudi bila septembra,voda 24, ozračje 30 ni več gužve ampak še vedno dogaja, bila sva pa v villagio tonicello
 

Rossoner

Pripravnik
15. apr 2008
122
0
16
Citat:
Uporabnik shift pravi:
bil 2 leti nazaj,kaj naj ti rečem kalabrija je meni bila všeč,ljudje prijazni,hrana itak tipično dobra italijanska,cene smeh,leteli smo iz trsta v lamezia terme tam vzeli rentacar in bili 4 dni v tropeii,2 dni v reggio kalabriji in potem 5 dni sisicilije ter nazaja v tropeo za 3 dni, če boš šel pojdi pogledat še stromboli-edini stalno aktivni vulkan v evropi, 10km južneje od tropee je capo vaticano,tam si poišči nastanitev,lepe plaže imaš,tropea je konec koncev le mesto predvsem na skali

se pravi hrana je poceni, ker namestitve so tam...tam...jst malo gledam Kampanijo in cene niso glih "smešne"
wink-1.gif
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
bil leta 1996 .... še vedno eden od boljših dopustov do sedaj, hrana vrhunska, cene ugodne, ljudje prijazni & pošteni.... razen karabinerov z brzostrelkami in medsebojnega strelskega obračuna lokalnih mafijcev v bližnjem gozdu nimam pripomb
smile-1.gif
 

saskia02

Zelenc'
16. mar 2013
25
0
1
Sem bila letos junija. Ryanair leti iz Trevisa vsak dan v Lamezio Terme. Tam lahko rentaš avto. Bodi pazljiv, radi goljufajo. Najprej je bil poreblem, ker ni bilo avta, .... ob povratku so komplicirali zaradi ene črtice narejene čez vrata avtomobila, doma smo ugotovili, da so nam iz kartice, ki smo jo pustili za kritje trgali znesek za renta car, čeprav je bilo plačano preko rentalcar.com - kasneje smo uredili.

Sicer pa priporočam vsem, ki ne marajo množičnega turizma, ki imajo radi pravo pristno italijo. Ni nobenih luksuznih hotelov, kraji niso izumetničeni, ljudje zelo prijazni in tipično italijansko ... večinoma govorijo samo italijansko. Beguncev nisem videla, nekaj temnopoltih ampak bistveno manj kot v Španiji.

September bo kar uredu, tako, kot je bil junij. Maja je pa logično, da se ne moreš kopati v morju, tudi vreme je takrat nestabilno.

Slik ne bom pripenjala, ker jih ne znam. Veliko jih imam na svojem blogu, nekaj bom še dodala. Tako, da vabljeni vsi, ki vas zanima KALABRIJA, da si ogledate in mi pustite tudi kakšen komentar... http://saskia02.blogspot.si/search/label/ITALIJA

lp,

Saša
2603642-2017-06-1848.jpg
 

Priponke

  • 2603642-2017-06-1848.jpg
    2603642-2017-06-1848.jpg
    152,6 KB · Ogledi: 365

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Odlično, dobra ideja za naslednje leto. Apulijo smo že obdelali in je bila super, Kalabrija je logično nadaljevanje.
Komaj čakam še manjkajoče zadnje tri točke. 5
star.gif
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Super, najlepša hvala
smile-1.gif


Sedaj bo pa res verjetno potrebno iti tja, vendar me skrbi, ker ne znam popolnoma nič italijansko, samo tekoče angleško in malo nemško...

V hotelih in restavracijah razumejo angleško?
 

saskia02

Zelenc'
16. mar 2013
25
0
1
V rentacarju in v hotelu na recepci znajo vsaj osnovnošolsko angleščino, tako, da se da sporazumevat. V hotelu v restavraciji natakarji niso znali skoraj nič. V turističnih agencijah so me presenetili, ker so zelo zelo slabo razumeli angleško, bolj po indijansko je šlo vse skupaj. Ampak se kar da, no. So prijazni in se trudijo. Google zelo pomaga. Tudi v restavracijah sva porabljala predvsem google in slike, da sva vedela kaj naročit. Sicer pa - bongiorno, gracie, pagare, domani (jutri), vino-bianco, birra, caffe machiato - pa en velik nasmeh, več pa ne rabiš ... Od turistov prevladujejo Italijani, zato pač tako je.

In še nekaj je, kar ni ravno v plus, da imajo lokalne ceste polno lukenj, je kar za pazit. In mogoče malce preveč odpadkov, no, ponekod izgleda malce zanemarjeno. Ampak to je JUG, to paše zraven.

Glede rentacarja: SLABE izkušnje sva imela z GOLDCAR in FIREFLY. Goljufajo, če se le da. Bom na blogu bolj podrobno opisala.