vsi na hrvaško

13. jul 2011
2.677
625
113
Podražitve načeloma niso problem, dokler je zaračunavanje transparentno. Bolj so problem dvojne cene in zaračunavanje raznih pogledov na morje... nekaj česar na ceniku niti ne iščeš in niti ne opaziš, ker je navadno skrito nekje v drobnem tisku.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Spet jamraška elita v svojem elementu. Šobec je pravi kraj za vas.

 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Glede cen pa ni panike, s tem da ne moreš primerjati recimo cen iz krnice (msenjur bo vedel
smile-1.gif
)
Ne bit siguren da ne ve še kdo, kje je to
cheer.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja, to je realnost, ni nič čudnega tudi pri nas.
Ravno včeraj sem se krohotal ob starih posnetkih TV Popra (Gospod Senica) in en del "As ti tud not padu" (je tudi isti "Senica" nastopal).
Me zanima, kdo si danes upa omenjene oddaje predvajat. Gre pa samo za satiro. Pol države bi šlo u luft.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
V bistvu je ravno obratno:

1. Grčija: greš na brnik, Check-In, oddaš ptrljago, počakaš eno urco (spiješ sok, v miru prebereš časopis), greš na avion, pristaneš, vzameš taxi in si tam (skupaj recimo 4 urce) Saj ne verjameš, da je res tako? Dodaj vsaj 2-3 ure, ampak ok še vedno hitreje kot z avtom po cesti.

2. Hrvaška: greš v avto, pol ure vožnje in že stojiš pred ravbarkomando (recimo ene pol ure). Nadaljnja ura vožnje in spet stojiš - na meji (recimo eno urco). 5 minut vožnje in spet stojiš - na hrvaški cestnini. Tri urce vožnje in prideš do trajekta, kjer spet čakaš, vsaj eno uro, če ne precej več. (skupaj recimo 8 ur). slučajno sem zadnje tri vikende izvedel prav to - MB-Pulj (Fažana bolj natančno). Res, da sem si privoščil odhod dol v petek dopoldan in povratek v nedeljo popoldan ampak: Lj obvoznica zmerno polna, Ravbarkomanda tekoče pri 80km/h (k sreči večina ne upošteva omejitev 60), Dragonja 5-10 minut, Istrski Y brez čakanja. 330km = 3 ure okroglo!

V grčijo je torej hitreje in enostavneje (še vedno pa grem jaz raje na hrvaško).

Glede cen pa ni panike, s tem da ne moreš primerjati recimo cen iz krnice (msenjur bo vedel
smile-1.gif
) z cenami v turističnih krajih. Pir na hrvaškem je okoli 18-20 kun, v portorožu pa 3-3,5 evre, kar je podobno. Hrana (recimo pizza) je pa dol načeloma cenjša (po ljubljani ni nobena redkost cena pizze 10 eur in več, medtem ko sem jo na v centru Novalje (v Moby Dicku) jedel za mislim da 35 kun (5 eur).

Naj omenim še izredno prijaznost v trgovinah in lokalih, Pulj pa v soboto proti večeru, začuda na pol prazen. Kamp v Fažani, z lahkoto še +30% gostov. Cene v lokalih na nivoju naših +- 20%, ampak hej, saj smo na dopustu!
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Zadeva je popolnoma ok, če se bo uporabljala po pameti. Upam da se kaj podobnega uvede tudi na Bledu, vsaj kar se tiče dela o flašah, popivanju in valjanju pijancev po zelenicah, da se malo razreči pijane Angleže in ostalo sodrgo, ki popiva, kozla, ščije, razbija praktično vsak večer.

No ta clanek je bolan, v kopalkah 600eur wtf hrvatarji se zadnje case ven mecejo kot da so monako, sama kultura jih je cez noc. Ne prehitro pozdravljat tega idiotizma kajti hrvatarji ce bi se dali bi dvignil cene x50 pa samo se svabsko bi govorili naenkrat seljaki eni k so ostal v jugi z vsem spilal bi pa svab. Isto velja za Bled, vse isto kot je bilo se kosa asfalta nemorejo zamenjat colajo pa cist na vsakem moznem vogalu, vse kar so naredili je pa avtobusna postaja 20m asfalta tm pr merkatorju, tolk od novitete in od pobiranja parkirnin zadnjih 5 let
 
Nazadnje urejeno:

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Verjetno je tudi nek faktor to, da pri njih lahko govorimo o milijardah € vloženih v izgradnjo novih in obnovo starih turističnih objektov v zadnjih nekaj letih. In tudi bodoče naložbe se štejejo prav tako v milijardah.

Imajo veliko novih luksuznih hotelov, vil, naselij itd. ampak to nam ni dosegljivo in tega ne občutimo. Ampak tudi tisto kar nam je dosegljivo, se je dvignilo na višjo raven. Drugo je odnos in nivo 'spremljajoče' ponudbe.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Čeprav sem slišal, da imajo v apartmajih opremo še iz časa juge. Pa jih folk vpraša, bodo kaj vlagali, pa pravijo, če ti ne boš prišel bodo pa drugi.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Ja z razlogom, kdo pri zdravi pameti razen kaki janez gre tja na dopust. Sicer pa ce hodite na dopust sparat na piru, rajsi ostanite doma na merkator piksni za 50c