Kateri električni radiator.Glamox ali Atlantic

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Jaz sem lani kupil bosch v iki in takrat bi dobil dva boscha za ceno enega glamoxa. In kot so povedali kolikor poje toliko da od sebe.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
res je, fajn pa je, če natančno poveš, kaj si imela v mislih.."klima" ni "toplotna črpalka" in vsak tega ne ve.
wink-1.gif

Točno to je klima
wink-1.gif
toplotna črpalka zrak/zrak.

In ni klasičen električen grelec..ampak črpalka, ki prečrpava toploto iz nižjega na višji nivo in za svoje delovanje porabi določeno energijo (v povprečju 1/3 od prečrpane porabi za lastno delovanje ->primerjava z el. radiatorjem).

Al kolikor vem ima MieleFan problem z montažo split klimatske naprave, drugače bi to že storil...
(imam prav?)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Točno tako vincent.

Zato iščem,dober električni radiator.

Glamox,Beha...kaj druzga niti ne poznam tok.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Koliko jih pa sploh potrebuješ?

Če zgolj enega, bi se sam na tvojem mestu stegnil za kak boljši model (znamk ne poznam) ki bi bil kot prvo estetsko lep, ter imel dobro regulacijo..npr. tedenski timer z možnostjo nastavitev različnih temperatur po dnevih oz urah. Tako si lahko nastaviš režim ki ti z vidika udobja in ekonomije najbolje ustreza (na začetku malo igranja z nastavitvami potem pa pozabiš nanj).

Tale tvoj iz linka mi kot prvo vizuelno ne zgleda kot drugo imam tudi sam pomiselke kot Jabe z vidika čiščenja..ko se bo tule gor nabral prah bo nagravžno in vprašnje kako se bo dalo notri očistit.

Recimo (proizvajalec ne poznam!..z vidika regulacije):
https://www.mimovrste.com/pane...-atlas-avk-2200

https://www.ideo.si/elektricni_radiatorji/elektricni_konvektorski_grelec_SOPRANO_SENSE_2000W_THERMOR
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.239
113
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
Točno tako vincent.

Zato iščem,dober električni radiator.

Glamox,Beha...kaj druzga niti ne poznam tok.

Zakaj ne moreš imeti splita. Nimaš kam dati zunanje enote? Kaj pa variante klim z možnostjo ogrevanja brez zunanje enote. Samo neke rešetke pridejo na steno. Ne vem pa kam kondenz pol teče pri hlajenju.. Pozna to kdo? Dela zadeva kot oglašuje? priznam, ne vem če jo ti dober nasvet, ker nikogar ne poznam ki to ima, pamflete je treba z rezervo vzeti. Ampak za pozanimati se pa mrbit je.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Splita ne morem imet zato.Ker nisem lastnik stanovanja.Ampak sem v najemu.In lastniki bloka, Ne pustijo vrtat v NOVO FASADO!!!Češ,oni so jo plačal...zdej bi pa jst neki vrtal.Zato sem šel po to prenosno.Njih pa poslal v 3 PM!!!Klima me je hvala bogu,ohladila na 24c...v teh pasjih dneh k so bili.Sem bil,res fuul v dvomih zanjo.Ampak zaman...res deluje in ohladi...da me je še zazeblo
smile-1.gif
.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Žal.Vrjemi,da bi namontiral split takoj.Brez razmišljanja.Če so lastnico zezal na polno...da kaj se gre...pol veš kak folk je v tem bloku...uhhhh