Ojačevalec zvočnikov za domačo uporabo

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Jest sem si privoščil mal dražjega za 18 evrov
smile-1.gif
) http://www.ebay.com/itm/300W-1...%3D151638489451

Ja radia ne rabim,samo priklop na box z cinci. Doma mi so ostali zvočniki,ki pa jih ne bom dajal pod ceno,tako bom imal mal za igrat.

Hmmmm, še bolj zanimiva zadeva. Morda celo naročim, saj ima še dodaten BASS kanal, katerega lahko moč uravnavaš. Hvala za predlog.

Aja, še eno vprašanje. A lahko posnamem original komad Darude Sandstorm al mi ga bo Youtube utišal al kako je zdej s temi zadevami?
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
evo.. https://youtu.be/qQDAsZx320c

(sem spremenil link, ker sem še enkrat naložil filmček, ker sem nekaj zašuštral, tako, da link v citiranem postu od Jancha spodaj je še stari in ne deluje več)
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Zanimiva igracka. Me zanima kako poganja kake male hifi zvocnike, da bi si nastinal na sihtu npr.

Pomoje dovolj dobro, saj ne rabis nekega razbijanja. Se enkrat, ce boste narocevali, ne pozabit napajalnega kabla in pretvornika narocit, ker ga zraven ne dobis.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem danes nekaj brskal po temle ojačevalčku in odkril, da ko daš na AUX, lahko še štimaš izhodno moč glasnosti s tipkami za naprej in nazaj. Moj je bil naštiman na 20 in sem ga dal do konca (mislim, da na 30) in potem šele naredil posnetek in je bilo občutno glasneje. Tudi radio je igral glasneje. Samo toliko za info.
 
Nazadnje urejeno:

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Skupaj bi to naj imelo 750 W moči ali kaj, ker ta pa je malo bosa, iz omrežja lahko potem takem glede na adapter ki ga navajate dobi 12 V 5 A kar je 60 W, seveda računano brez izgub. ostalih 700 W nastane iz "lufta".
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Sej RMS ima tole verjetno 20W max. 2x300W RMS ne boš ti kar takole v mali sobi poslušal in prišel ven z celimi ušesi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma tole ima 2 x 20RMS-a. Kje si ti dobil 750W?
rolleyes-1.gif
Za adapter sem pa zadaj na škatlici pogledal in piše 12V 5A in takega naročil.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Eto, jaz sem, dobil to čudo tehnike. Kot se je špekuliralo, da zadeva verjetno ne bo dovolj močna za max izkoristek zvočnikov, se je izkazalo kot resnica. Recimo, da zvočniki dajo od sebe nekje 3/5 svoje moči, kar je sicer OK za moje potrebe dandanes, vendar vseeno ostaja grenak priokus, ker vem kaj ti zvočniki v resnici zmorejo. Druga slabost je FM in tako kot sem že navajen od kitajskih 2-din avtomobilskih avtoradijev, frekvence lovi zelo slabo..Ne vem, če imam kakšno postajo vsaj toliko brez šuma, da se da dejansko poslušat. Ampak nima veze, za ta drobiž je to vseeno revolucija
smile-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Jaz dobil danes ,priklopljen imam center vreden 500 eur in wufer 900 eur.

Ampak vseeno ruka,v naslednjih dneh bom še mal testiral.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Evo kitajc prišel, prišel tudi kitajski 5A adapter ki pa ne požene ojačevalca.
Če priklopim star 2,9A adapter pa dela.
Odprem disput za adapter?
Kako ga naj stestiram? Imam sicer "inštrument" ampak ga ne znam "uporabljati" za take namene. 12 V spravi od sebe.
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Morda mali izven konteksta, ker kolega @Janch je že rešil svoj problem. Pa da izkoristim priliko še za malo graje. Če je star glasbeni stolp delal "na pol", bi ga zagotovo lahko popravil. Glede na opis (brca), je najbrž res se prikradel eden ali več hladnih lotov. Ki pa so pri teh napravah vidni, veliki, dostopni. Torej, spajkalnik v roko in se s spodnje strani plošče pospajka kritične dele. Če si vzame čas, se pospajka vse.
Kritični deli, vemo, so spoji od čipi in v okolici, kjer se plošča močneje greje. Torej, vsi elementi, ki so hlajeni preko kakih hladilnih reber.

Ob tem posegu se še fizično pogleda in po potrebi zamenja elektrolitske (naphinjene) kondenzatorje in stvar je ponavadi rešena.

Ker pa se v osnovi govori za menjavo, nakup ojačevalnika, je tale, sicer drag, a menda zelo dober, posebej za svoj denar:
https://www.fasttech.com/products/0/10033966/8890301-smsl-ad18-hifi-digital-power-amplifier-eu

Res da nima tunerja, pa vendar...
https://www.youtube.com/watch?v=UEooiaet9eQ

LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Glej, sem videl objavo na prejšnji strani , pa sem bil tiho, tokrat pa tebi odgovarjam.
Če znaš na stolp ki ima FM, dvojni kasetar, CD in gramophono line in prilotati Line in iz telefonske banance, sporoči ceno pa dobiš stopl v delo. CD na stolpu ne dela, ostalo dela. Razloženo mi je bilo na alterjuna phono vhod ne morem priklopiti line in, ker ....
Mislim da je bolje da na bolhi čakam stolp z lineIn vhodom in tistega priklopim.