Led stropne luči?

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kaj se splača kupit. Delam 4 otroške sobe in bi dal notri led luči. V mislih imam panelne led luči s čim širšim kotom. Po dva panela v eno sobo. Kaj je trenutno OK?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
tile lumni so tako tako,sploh za sobe. Se mi zdi da se pretirava.. 4800 lumnov za otroško sobo (preračunano na eno našo) je odločno preveč, ti oke skuri. Jaz sem dejansko natreskal 10 luči pa da dam noter 3 watov je to 30W cca 4000 lumnov pa ne gre skozi, sem eno vrsto odklopil, bi potreboval vizir za švasanje. Je bolje imeti "normalno" osvetlitev, pa na delovni pisalni mizi neko kvalitetno osvetlitev. Takrat ko se že rabi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Vem, vem... Sem pretelovadila še pa još. Ledice trenutno temu ne dorastejo. Do takrat bom pač imela fluorescentne, malo več štroma pokurimo, ampak najdt eno da ustreza vsem ostalim zahtevam, tudi estetskim, je pa kajn problem.
 
Nazadnje urejeno:

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Sam bi se izogibal led luci. Ko sem v prikolici dal led luci, sicer sveti super, ampak ko premikas predmete obcutis minimalno utripanje svetlobe. Mogoce v velikem prostoru ta efekt ni opazen, ampak otroku v razvoju, sploh v otroski sobi tega nebi dajal.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Ne vem, meni bela ne sede. Cca 3000K ta je taman za mene. Edino v kopalnici za makeup pa tak je fajn bela.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Meni so všeč ti 'day light' odtenki, ki so sicer hladnejši a ne tako modri kot od klasičnih neonk. V primerjavi s temi mi je topla svetloba nekako 'neprava' z vidika učenja/branja.
Kot razsvetljava prostora pa seveda najlepša (bolj občutek domačnosti
wink-1.gif
)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Jaz sem letos uredil kompletno na novo mansardo v stanovanjski hiši in sploh nisem razmišljal, da bi dal kaj drugega kot LED.

LED imam komplet vse luči po celem stanovanju, nekatere dimmable.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
ampak ko premikas predmete obcutis minimalno utripanje svetlobe. Mogoce v velikem prostoru ta efekt ni opazen,
Odvisno kako dobre/slabe luči uporabiš. Dobre s solidno izvedenim napajanjem ne utripajo.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Meni so všeč ti 'day light' odtenki, ki so sicer hladnejši a ne tako modri kot od klasičnih neonk. V primerjavi s temi mi je topla svetloba nekako 'neprava' z vidika učenja/branja.
Kot razsvetljava prostora pa seveda najlepša (bolj občutek domačnosti
wink-1.gif
)

"klasične neonke" dobiš v različnh temp. npr 3000, 4000, 6500k

Za bivalne prostore so priporočljive bolj "tople" barve, izjema je kopalnica in kuhinja kjer so bolj "hladni" odtenki.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Vem, vem... Sem pretelovadila še pa još. Ledice trenutno temu ne dorastejo. Do takrat bom pač imela fluorescentne, malo več štroma pokurimo, ampak najdt eno da ustreza vsem ostalim zahtevam, tudi estetskim, je pa kajn problem.
Čemu ne dorastejo ledice?

Floroscentne daš noter, ker ledice utripajo? Narobe svet.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Nekje je bila nekaj časa nazaj objavljena raziskava led žarnic (mogoče celo na alterju). Takrat so se priporočale neke filipsove ledice (oblika klasične žarnice) in sem jih kupil za celo hišo. Mani so dejansko bile super. Zato bi kar ostal na tem. Je pa bilo vidno na testu, da je OGROMNA razlika med kvalitetnimi in slabimi ledicami, zato iščem nekaj kvalitetnega.