Kater telefon bi priporočali

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
za navigacijo uporabi here we go, offline zadeva (karte potegneš dol), lahko pa deluje tudi v online načinu.
zaznamke, če imaš firefox preneseš tako, da se prijaviš v sync (sinhronizacijo zavihkov). za chrome pa verjetno isti username uporabiš.
simple program za upravljanje je samsungov kies. bolj simple skoraj ne gre
smile-1.gif

kar se luči tiče pa tudi ne vem, kje je tak problem...potegneš dol z vrha in tapneš svetilko. dela. skorajda z eno roko (na mojem s7 edge).

Hvala za lep odgovor.
Poznam Here in mi ni jasno zakaj ne zmorejo dodati še slovenskega jezika.
Bi pa rad potegnil dol satelitske posnetke pa kolikor vem to ne gre, brez satelitskih posnetkov mi je pa kar neuporabno.

Sicer je pa daleč najboljša navigacija Garmin, pa žal na androidu ne dela.
Rabim za lažje pohodništvo in kolesarjenje topokarta + vseskozi ti riše sled, ki jo potem enostavno preneseš v računalnik in imaš lepo na enem mestu shranjene prav vse poti kjer si že bil-tako navigacijo bi res rad imel, Here pa vsega tega ne omogoča.

A pri zaznamkih grem najprej v računalniku nastavit račun za sinhronizacijo, potem se mi pa vse to prenese tudi na mobitel, če naložim ff in se prijavim s tem računaom?
A obstoja kak mobilni brskalnik, kjer bi zaznamke lahko videl takoj ali z največ enim klikom?
Pri vseh imajo zaznamke shranjene nekje v meniju, tako, da moraš najprej v meni in potem šele tam najti zaznamke.

Samsunga pa še nimam, ker ima nekaj stvari tako butasto rešenih, da me glava boli in me vedno bolj mika kak Oneplus, ki kolikor vem nima po svoje spremenjenega androida.
Torej ti predlagaš odklep zaslona, pomik bližnjice, vklop lučke in potem še izklop zaslona(pa saj to je skoraj pol minute dela, stara nokia za vse to rabi dve sekundi, brez, da pogledaš zaslon).
Mnogo boljša bi bila, da potreseš telefon in se lučka prižge ampak pri prižiganju to dela res slabo in se prižge včasih takoj, včasih pa po petih minutah tresenja.
bonk.gif

Nima niti možnosti, da bi lahko imel vseskozi zaklenjen zaslon in bi ga odklenil lahko izključno samo na prstni odtis, tako pa lahko vsak, ki pride mimo vklopi zaslon in vidi klice, smse, vsa možna obvestila, opomnike....
bonk.gif

Pa še za vsak MMS moraš vklapljati podatke.
bonk.gif


Samsung kies sem pa enkrat par let nazaj videl in me je glava bolela, proti fantastični Nokijini rešitvi z imenom Nokia Suite se po mojem še vedno lahko krepko skrije.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
slovenščina? here jo ima...tudi ženšče prav lepo govori. sedaj pa ne vem, kaj misliš s tem, da jo nima??? in tudi satelitski layer ima...? ali pa ne gledava istega programa...
za kolo in tracking pa so seveda drugi programi. jih je trgovina verjetno polna. jaz za poti uporabljam (free) geo tracker. če te ne moti, da je avtor rus, jo sprobaj. ni napačna. ne vem pa, če ti ustreza.
glede firefoxa ne vem sigurno...nisem probaval, ker vseh zavihkov iz računalnika na telefonu (res) ne potrebujem.
za lučko...hm, pri zaklenjem zaslonu pritisnem home, potegnem dol, kliknem lučko. sekunda, dve? kolikorat pa potrebuješ to luč, da je tako pomembna???? ja, era telefonov z fizično tipko (na katere si lahko nastavil skoraj poljubno bližnjico) se pač končuje.
to, da na zaklenjem zaslonu drugi ne gledajo, KAJ ti kdo piše, se da nastaviti. lahko povsem izklopiš. ni android glih en jajc no...
mms, kolikorat jih dobiš, da (spet) ne moreš na hitro potegniti dol, vklopiti podatke in počakati, da se naloži mms? stvar desetih sekund pri današnjih 4g povezavah. skratka...res popolnoma trivialna zadeva...
kies je kar skopiral nokiin program. je pa simple, kar si tudi hotel. backup telefona, prenos slik, muske itd. nima verjetno direkt pošiljanje sms iz programa (ne vem...ga nimam), ampak...spet, programov dovolj.
kar se tiče prstnih odtisov...jih imam na mojem, a ne delajo vedno. kljub vsemu. običajno takrat, ko res nucaš, ne dela
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
--
tisti, ki naročate pri kungfu providerjih, previdnost ne bo odveč:

Spoštovani,
uporabnike plačilnih kartic, ki poslujete preko kitajskih spletnih prodajnih mest, obveščamo, da se na teh spletnih prodajnih mestih pojavljajo množične kraje zapisov s kartic. Posledično prihaja do zlorab podatkov in večje finančne škode. Zaradi navedenega svetujemo posebno pozornost pri tovrstnih nakupih in prosimo, da plačila s plačilnimi karticami izvajate le na tistih kitajskih spletnih prodajnih mestih, ki jih dobro poznate, jim zaupate in preko katerih ste že uspešno izvajali nakupe.
Lep pozdrav,
Deželna banka Slovenije d.d.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Evo, še jaz pristavim piskrček: za taščo (doslej je bila na "neumnem telefonu" bo treba nekaj novega najti. Ne prevelik (se prvi je okoli 5" čez glavo dovolj, pa pri nas bi vzel (mgoče celo kar ne telekomu, ker lahko pripnem na eno naročnino). Omejitev cene je cca 200€
Ker so časi, ko sem se dobro spoznal na to malo mimo, sem si nekako tole naklikal, pa me zanimajo komentarji:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/mobiteli/nokia-6
http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/mobiteli/nokia-5
http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/mobiteli/huawei-nova
http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/mobiteli/huawei-honor-8-lite

pa oldie, ki pa v ta namen verjetno ne bi bil preslab: http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/mobiteli/microsoft-lumia-650

Sem tam med androidi kaj dobrega izpustil (še 1x: v SLO in nekje do okoli 200€)?

Na koncu vzel Huaweii P9 lite. Z Nokiami je precej težav (crkujejo), so jih odsvetovali. Bomo videli, kako se bo obnesel, prvi vtis je čisto OK.

Koliko ti pri P9 lite drži baterija? Pri tem, ki ga imamo mi, ne zdrži niti en sam dan(vse aplikacije izklopljene), četudi se ga nihče niti ne dotakne???
Mislim, da je to krepko premalo.

Ne meni, tašči. Menda tudi 2 dni in več, je pa res, da je zelo simple uporabnik.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Če komu prav pride, danes nekaj res dobrih cen za Xiaomi telefone:

Super telefon do 200€, za moje pojme bestbuy telefončič, Xiaomi Mi A1 5.5" 4/64GB s kodo: A1HS za 188€

Če kdo išče dober velik poceni telefon: Xiaomi Mi Mix 2 Global 6.44" s kodo: MAX2GB11 za 180€ ...

Tega pa sam trenutno uporabljam tudi izjemen v svojem cenovnem rangu: Xiaomi Mi Note 3 5.5" 6/64GB s kodo: BJnote3 za 280€

Zakaj je dobro, da ima telefon 2 sprednji kameri?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
ker je boljše

Si pa podrobno pojasnil. Vidim da zadevo obvladaš.
smile-1.gif


A nisi ti zadnjič pisal, da Fadil vedno sprašuje bedarije?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj pa nonstop same bedarije sprašuješ, ja kakšen odgovor pa si želel? strokovno analizo, zakaj sta dva fotkiča trend na nekaterih telefonih? Ja, ker je fotka kao boljša, ne vem, kaj bi rad slišal.

Saj pa pri vsaki stvari tak kompliciraš, kot da gre za jedrski reaktor.

google ti pa najbrž itak ne dela, al ne mi rečt, da si iskal na alterju kakšnega inženirja, ki dela na teh zadevah
https://www.theverge.com/2016/4/11/11406098/lg-g5-huawei-p9-two-camera-smartphone-trend-apple
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Mislim, da ena kamera je potem samo za globino nastavljat (no bolj kot ne).


Lahko pa tudi zgornji video naštudiraš.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Saj pa nonstop same bedarije sprašuješ, ja kakšen odgovor pa si želel? strokovno analizo, zakaj sta dva fotkiča trend na nekaterih telefonih? Ja, ker je fotka kao boljša, ne vem, kaj bi rad slišal.

Saj pa pri vsaki stvari tak kompliciraš, kot da gre za jedrski reaktor.

google ti pa najbrž itak ne dela, al ne mi rečt, da si iskal na alterju kakšnega inženirja, ki dela na teh zadevah
https://www.theverge.com/2016/4/11/11406098/lg-g5-huawei-p9-two-camera-smartphone-trend-apple

Raje povej po pravici, da nisi imel pojma...
Meni se ne zdi, da sprašujem bedarije, če pa ti tako misliš, me pa zaboli kuratz. Tudi ti meni deluješ psiho, ker izgleda doživljaš erekcijo na Janšo in na lastnike BMW-jev, pa do sedaj nisem tega omenil sploh. Zakaj nisem, zato ker me boli kuratz zate osebno. Sicer pa, kjerkoli se pojaviš, povsod konflikti in sranja. Na motosvetu so te zelo veseli s svojimi prispevki. Ubogi tvoji klienti, ko jih brani tak pacient. Doma naj te malce v roke vzamejo, da jim ne obrukaš firme.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kar poglej si svoja debilna vprašanja, pa še na kakšnem drugem forumu
smile-1.gif


Če nekdo debilno vpraša "Zakaj je dobro, da ima telefon 2 sprednji kameri"..., je odgovor kot na dlani.

Kaj si že pred kratkim vprašal, ker vse tvoje neumnosti itak ne prebiram.

Aja, idiotizem, zakaj so ti vijaki v avtu porjaveli... pa saj ne morem verjet, da lahko nekdo kaj tako norega vpraša.

Raje svoje poste poglej, NONSTOP samo nekaj sprašuješ, neumnosti, kot da si zabit in komplikacije pri vsaki stvari oziroma bi verjetno kaj rad nafehtal, ker tu pa je že tvoja druga plat, ko je treba kje denarnico odpreti.

Evo čisto naključno en tvoj post...ja pa saj ni res, kaj sprašuješ.

----------------
https://www.alter.si/tabla/sho...rue#Post2601984

Kakšna pa je kava iz teh Hofer LIdl aparatov, v primerjavi s kavo iz kakšnega kafiča?
Sam trenutno uporabljam kafetijero, in mi je kava zelo všeč. Edino čiščenje je malo zamudno.
Uporabljam pa kavo Escobar.

---------------------

še dalje

Zanima me še nekaj. Če bi recimo kupil nekoliko več chilijev, jih očistil semen in nato zadevo zamrznil. Ali bi bilo kaj narobe, če bi jih zamrznil? Bi se poznalo na okusu?

---------------------

Kjerkoli se ti pojaviš, sprašuješ bedarije, isto motosvetu, samo vprašanja, komplikacije, motorja pa itak še nisi kupil, ker te je zmotila barva pletenice ali kaj drugega.

Bom se pa še jaz pozanimal, kaj ti delaš in kaj počneš pa ti še kakšno osebno navržem, kaj praviš? naenkrat svet več ne bo idealen
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kar poglej si svoja debilna vprašanja, pa še na kakšnem drugem forumu
smile-1.gif


Če nekdo debilno vpraša "Zakaj je dobro, da ima telefon 2 sprednji kameri"..., je odgovor kot na dlani.

Kaj si že pred kratkim vprašal, ker vse tvoje neumnosti itak ne prebiram.

Aja, idiotizem, zakaj so ti vijaki v avtu porjaveli... pa saj ne morem verjet, da lahko nekdo kaj tako norega vpraša.

Raje svoje poste poglej, NONSTOP samo nekaj sprašuješ, neumnosti, kot da si zabit in komplikacije pri vsaki stvari oziroma bi verjetno kaj rad nafehtal, ker tu pa je že tvoja druga plat, ko je treba kje denarnico odpreti.

Evo čisto naključno en tvoj post...ja pa saj ni res, kaj sprašuješ.

----------------
https://www.alter.si/tabla/sho...rue#Post2601984

Kakšna pa je kava iz teh Hofer LIdl aparatov, v primerjavi s kavo iz kakšnega kafiča?
Sam trenutno uporabljam kafetijero, in mi je kava zelo všeč. Edino čiščenje je malo zamudno.
Uporabljam pa kavo Escobar.

---------------------

še dalje

Zanima me še nekaj. Če bi recimo kupil nekoliko več chilijev, jih očistil semen in nato zadevo zamrznil. Ali bi bilo kaj narobe, če bi jih zamrznil? Bi se poznalo na okusu?

---------------------

Kjerkoli se ti pojaviš, sprašuješ bedarije, isto motosvetu, samo vprašanja, komplikacije, motorja pa itak še nisi kupil, ker te je zmotila barva pletenice ali kaj drugega.

Bom se pa še jaz pozanimal, kaj ti delaš in kaj počneš pa ti še kakšno osebno navržem, kaj praviš? naenkrat svet več ne bo idealen

O, vidim da si si vzel čas zame in pobrskal po moji zgodovini
smile-1.gif
Si odprl spis z mojim imenim?
Od vseh mojih vprašanj, ki si jih navedel, nikjer ne vidim bedarije. Sicer pa, kot sem že napisal, se s tabo ne imislim ukvarjati. Pa da uporabim tvoje besede: Nisem strokovno usposobljen, da bi se ukvarjal s teboj. Ti si žešči pacient.
Tega nisem ugotovil samo jaz, ampak precej ljudi, na dveh različnih forumih, ki jih spremljam. Na motosvetu ti je kar nekaj ljudi grozilo, da ti navijejo ušesa.
SIcer pa, ne vem od kod ti ideja da sem škrt? Mogoče zato, ker sem Gorenjec.
smile-1.gif

Sicer pa, si za moje pojme dovoliš veliko preveč, saj žališ ljudi povsod po forumih in ravno zaradi takih drekačev kot si ti, ljudje nočejo več pisati. Se spomin kako si nazadnje utrujal nekomu na motosvetu, ko je napisal potopis o svojem potovanju z motorjem. Da ni podal uporabnih podatkov itd...
hysterical-1.gif
Model, ti bi moral resno na kakšen posvet k kakšnemu specijalistu Imaš težave iz otroštva? Te nihče ni nikoli pohvalil, da pljuvaš po vseh in po vsem?
Če pa bi rad vedel kaj več o meni, pa lahko kar mene direktno vprašaš. Boš prihranil čas in denar. Jaz ti ušes ne bom navijal. Če ti moje pisanje ni všeč, ga enostavno preskoči. Tvoje mišljenje me ne zanima.
I rest my case
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Od vseh mojih vprašanj, ki si jih navedel, nikjer ne vidim bedarije

Tole pa je skoraj za anketo na alterju, da alteraši ocenijo tvoja vprašanja
priden.gif


Ker spet sprašuješ neumnosti: samo klikneš uporabnikove prispevke pa so tvoji umotvori not, ni treba iskat, je že v prvo vse zadetek.

Pa to ni zgodovina, ampak tvoja sveža vprašanja. A se tebi zdi normalno, da sprašuješ take idiotizme? in potem še pričakuješ strokovne odgovore.

Mora doma bit veselo, ko pride žena iz trgovine (Lidl/Hofer al poljubno) in jo vprašaš, zakaj je deset jajc v kartončku...po moje ti odgovori, da jih 11 ne gre not.

O tebi že "vse" vsem, čeprav te ne poznam in dodatnih podatkov več ne potrebujem, še kako pa drži rek, da električarja strese samo pokvarjen šnops.

Še odgovor, kakšna je kava iz avtomatal iz Lidla/Hoferja: Ne vem.

Veselim se tvojih novih kvalitetnih prispevkov. Pa saj privat si mi tudi utrujal, a ne, dokler si imel kakšno korist, pol pa gremo dalje utrujat in fehtat.

p.s.
Na drugem forumu pa imam samo prijatelje in se tudi v živo poznamo, da bi pa kdo grozil? bodi resen model. Forumi so zato, da se izmenjujejo mnenja, ki niso vedno enaka.

Osnovna šola pa je, da se postavljajo vprašanja, kot so tvoja, da ne grem še nižje.

Nič bat, na vsak post ti bom odpisal, če slučajno naletim nanj.
evil.gif
 

manijak007

Zelenc'
18. nov 2017
7
0
1
Samsung S8 nimaš kaj faliti pri tem telefonu verjemi je pa malce dražji od 300e sem tudi nekje zasledil na spletu nizke cene pobrskaj malo
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Kateri telefon bi vzeli, če bi izbirali med Nokio 8 in Iphonom 7? Razlika v ceni ni velika - 500 € vs 550 €. Ali so aplikacije enakovredne?