kaj jest namesto mesa, da dobiš proteine?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.295
6.528
113
Praški so kemija zaradi sladil, če pa se vzame čisto sirotko v prahu pa kemije ni. Če se pod kemijo smatra v laboratoriju ustvarjene molekule? Ali pa če bi recimo našel kak prah ki vsebuje samo stevio, xilitol, ipd, naravna sladila in ne sukraloze, ipd, ki so umetno narejena.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Lahko bi tudi verjel osnovnošolski kemiji, ampak tega tudi nimaš.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Praskov se nikoli ne navelicas. Kar zacni.
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.300
5.835
113
pri taščici
Pa saj v mesu in zelenjavi najbrz nso samo proteini katere bi lahko nadomestil s praskom.

Ko si enkrat na praskih, ne rabis vec zob, sline....tudi vsaj polovico funkcij trebuha ne bo vec potrebnih. Lepo bi bilo da bi te ob tem tvojem praskastem eksperimentu spremljaji kaksni znanstveniki, da bi ugotovili kaj pametnega ob tem.

Ce bi praski bili tako vsemogocni, potem bi vesoljci jedli samo praske. Pa vemo da ni tako.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Tudi nemški kuhar je športnik in vegan: http://www.attilahildmann.com/en/vegan-chef-attila-hildmann.html
Glede delanja norca pa me ne skrbi :D

Pa ni moj cilj postati vegan. Rad bi čimhtreje nareje čimbolj kakovostne obroke, ker bi rad čimprej skuhal in čimprej končal kosilo. Za to me zanima če so ti praški enako kakovosten vir energije za telo, kot je če poješ 150g puranjih prs ali 4 kuhana jajca ali to ni priporočljivo.

Osnova zdrave prehrane pred tvojim preracunavanjem in sekiranjem je kultura prehranjevanja. Najprej razcisti to pri samemu sebi. Nevem kaj nekateri pocnejo v zivljenju da nimajo casa za 3 normalne obroke ki bi bili v miru prebavljeni dnevno.
Koliko pa si spreten v kuhinji pa ni merilo za zdravo prehrano.
Druga stvar pa je pac kvaliteta hrane ki jo zauzijes. Prsi ki jih kupis v trgovini so umetna hitra reja in so pecena v 3 minutah takoj ko izpuhti vsa voda. Ce bos isto probal z pravimi domacimi piscancjimi prsi se bos kar namatral dokler se kvalitetno meso dodobra prepece. Enako je z zelenjavo itd.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.295
6.528
113
Jaz ga razumem in počnem ravno to.
Za malico v službi jem vedno enako, pripravim si v nedeljo doma, potem pa v pon odneme v službo in imam za čez teden.
Doma se ponavadi v nedeljo naredi večje kosilo, meso pa potem shrani in je za nekaj dni zaloge.
Spečem tudi kekse, naredim torto in pripravim sladoled. Vse je potem na voljo za med tednom, da rešim obrok karseda hitro. Edino občasno spečem sveža jajca/naredim hrenovke, drugače pa med tednom kar se tiče priprave hrane, gre minimalno časa.
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Whey... Jah ce imajo multinacijonalke odlicen marketing in backup, seveda se mora kupiti kaksen kg, praska.

Da odgovorim kaj jesti namesto mesa? Mleko in mlecne izdelke. Cottage sir, grski jogurt, skuta, kisla smetana, kislo mleko... Ogromno beljakovin.
Potem orescki in na koncu zelenjava.

Z Wheyom ne zacni, ker je samo dopolnilo. Vse imas v domaci hrani. Whey je pa itak postal skoraj tko popularen kot multivitamini. Multinacijonalke pa se smejijo nasemu poznavanju kemije/bijologije.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
iz lastnih izkusenj...3 leta na(bolj ali manj) rastlinski prehrani, stem da nimam cisto nic mlecnih izdelkov
smile-1.gif


Za beljakovine so ti gori napisali kje jih dobis. Jest dodajam grahove beljakovine, samo ko sem res fejst aktiven.. drugace, pa fizol, čičerika, grah, leča, brokoli,.itd,.... a mi kaj manjka? prav nic,. pocutje je super, edini "problem" je, da moras veliko veliko jest
smile-1.gif


Ena super knjiga na to temo Rich Roll Ultraman.
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Od mesa še ni nihče postal debel, prej od raznih proteinov v praških . Ja pa srat treba it vsak dan pa še nekajkrat se lepo sprdet pa bo ....oprostite izrazom, saj to je človeško.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Ljudje so rojeni mesojedci in taki najbolje živijo seveda zmerno z hrano ki je raznolika. sam ne morem brez mesa in tudi ne brez zelenjave tudi mlečne izdelke imam zelo rad, pa vseno ne trdim da je moje prehranjevanje zdravo vendarle niti tvoje ni.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.... ma vse je treba jest "po malo" mešano, najbolje doma kuhano (vsaj 1x/dan) ... pa ne se "nažrt" do amena
rolleyes-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
No kvečjemu še manj se boš zredil od proteinov v prašku. Npr jaz kupujem whey isolat, brez okusa, brez dodatkov. To je nad 90% beljakovin, skoraj 0 hidratov in maščob. Okus za nikamor ampak se navadiš, sploh jaz ker ne maram sladkobe še manj pa umetne.
Lahko rečem kar da je najbolj zdrava umetna hrana
evil.gif
. Seveda če vzameš takega brez sladil, okusa ...