kaj jest namesto mesa, da dobiš proteine?

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Stvar je taka da sem se naveličal mesa. Na bruhanje mi gre ob raznih klobasah, piščančjih in puranjih prsih, tudi jajca jem bolj na silo že.
V bistvu bi rad jedel čimbolj hitro in preprosto. Od same zelenjave bi težko živel.

Zanima me ali je ok, če nadomestiš meso z proteini v prašku? Koliko je to zdravo oz. ali ni škodljivo?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naveličal si se mesa zaradi aditivov.
rolleyes-1.gif


Kupuj sveže meso v klavnici, ko pa kuhaš juho ali golaž, pa delaj brez raznih kock in "argotov". Mislim da boš prijetno presenečen.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Stvar je taka da sem se naveličal mesa. Na bruhanje mi gre ob raznih klobasah, piščančjih in puranjih prsih, tudi jajca jem bolj na silo že.
V bistvu bi rad jedel čimbolj hitro in preprosto. Od same zelenjave bi težko živel.

Zanima me ali je ok, če nadomestiš meso z proteini v prašku? Koliko je to zdravo oz. ali ni škodljivo?

za kaj bi rabil meso?

kolega je vegeterijanec, pa se cist normalno precej sporta in hodi v hribe...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Dej ti nam pokaž tega športnika vegeterjanca
smile-1.gif
poj se bomo oa naprej menil...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Ne jem mesa že 26 let. 1 leto sem pa vegan. Tu se bodo sam norca delal iz tebe. če boš take stvari spraševal..

Vabljen v FB skupino: Vegetarijanci, vegani, presnojedci,...
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Dejmo se norca delat iz veganov. Oni že vejo očitno da se je iz njih treba delat norca. Če ne njihove besede ne veljajo.

On topic. Veliko je proteinov v ne-mesu. A samo eno je meso.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Dejmo se norca delat iz veganov. Oni že vejo očitno da se je iz njih treba delat norca. Če ne njihove besede ne veljajo.

On topic. Veliko je proteinov v ne-mesu. A samo eno je meso.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Tudi nemški kuhar je športnik in vegan: http://www.attilahildmann.com/en/vegan-chef-attila-hildmann.html
Glede delanja norca pa me ne skrbi :D

Pa ni moj cilj postati vegan. Rad bi čimhtreje nareje čimbolj kakovostne obroke, ker bi rad čimprej skuhal in čimprej končal kosilo. Za to me zanima če so ti praški enako kakovosten vir energije za telo, kot je če poješ 150g puranjih prs ali 4 kuhana jajca ali to ni priporočljivo.
 
Nazadnje urejeno:

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Se enkrat, zakaj bi vnasal kemijo, ce ni potrebno?

Ker lažje spiješ 20 sekund šejk, kot pa da si prvo kuhaš 15 min (najbolj enostavno stvar), potem pa še ješ 5-10 min in izgubiš 25 min dneva. Pa še te stvari gredo težje dol ko se navadiš na eno in isto hrano, kot pa tisti šejk.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Hehe... Cas ti je bolj pomemeben kot zdravje telesa? Al bos vegeterijanec samo neko doloceno obdobje, al govorimo o celem zivljenju?

Kupi si tiste mesanice od vojske... Zlijes toplo vodo v vreco, zmesas in ze jes...

Aja, pa se to, a praskov se pa ne bos prenajedel? Pomoje majo vsi podoben okus....
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.099
6.480
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Stvar je taka da sem se naveličal mesa. Na bruhanje mi gre ob raznih klobasah, piščančjih in puranjih prsih, tudi jajca jem bolj na silo že.
V bistvu bi rad jedel čimbolj hitro in preprosto. Od same zelenjave bi težko živel.

Zanima me ali je ok, če nadomestiš meso z proteini v prašku? Koliko je to zdravo oz. ali ni škodljivo?

za kaj bi rabil meso?

kolega je vegeterijanec, pa se cist normalno precej sporta in hodi v hribe...

Vegetarian men have more depressive symptoms after adjustment for socio-demographic factors. Nutritional deficiencies (e.g. in cobalamin or iron) are a possible explanation for these findings, however reverse causation cannot be ruled out.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.099
6.480
113
Prsi so drugače najmanj kvalitetno meso, jesti se mora temno, mastno, vezno tkivo, drobovino...