Beograd

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Evo, ker ste sami znanci, komunajzarji in jugonostalgiki tle gor. Z avtom nameravam do Beograda v avgustu. Kaj pogledat, kje spati (ce ma kdo kaksen fajn predlog)? Kaksna je pot, domnevam da je zg - bg avtocesta, koliko cca. So cestnine, s cim za vraga se placuje dol, kaksno je ponavadi stanje na meji,... v glavnem vsak predlog dobrodosel. Sveta sem kar nekaj ze videl, ampak bivse juge pa skoraj nic. Lani sem bil sicer v crni gori, kjer se je vse placevalo z evri, domnevam da v srbiji to ne gre?

P.S. ce zeli kdo (8888, telex, sgh,...) lahko v njihovem imenu polozim cvetje na titejev grob.
evil.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Budget? Blizu dogajanja ali odmaknjen.

Najboljsa pot je avtocesta, na meji Lijepe njihove in Srbije zna biti gužva, predvsem Turki in podobni, pojdi na Tovarnik. Vse cestnine placuj s kartico. Drugave kartica laufa povsod, imej tudi nekaj dinarjev. Jaz jih dvigujem na bankomatu.

Drugace pa klasika, Kalamegdan, Dorcol, Skadarlija, Zemunski kej, splavi, stari del mesta, Avala, Knez Mihailova, Sv. Sava, Trg REpublike, Ada.

Tega je malo morje, malo bolj definiraj kaj bi rad pocel. Zural ali pac bil turist za glavne atrakcije. Lahko si pa oboje
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Budget, kaj pa vem. Ne mislim neki ful sparat, je pa res, da ni nujno da je hotel fensi, samo da je cisto, ker itak bom samo prespal notri. Se pravi nekaj srednjega, z dobro lokacijo in parkingom. Za zurat sem ze malo prestar prdec, pac glavne znamenitosti, ki se jih res splaca videti. Kako je z javnim prevozom, ali raje avto?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Zdej, ce bi rad mel mir potem pojdi v hotel Zlatnik v Novem Beogradu, dekadentna varianta, ampak prijazni za popizdit, hrana odlicna, cisto, sobe fantasticne, varovano parkirisce, 24 urna recepcija. V centru zna biti zanimiv kaksen Art hotel, Savoy, Falkensteiner in podobne verige, ki so preverjene pa dalec od cen, ki jih imajo na Zahodu. Na Paliluli imas se Heritage hotel, video nadzor, povsem nov hotel, pred hotelom nekaj parkina plus garaza pod zemljo, zapeljes v dvigalo. Imas pa na voljo cel kup stanovanj, samo zna biti problem parking, pa jaz si vedno vzamem zajtrk, ker mi tako pase.

Glavne zanmenitosti mas gor ze nastete, to ti je komot za podaljsan vikend plus kaksna vecerja za duso. Jaz uporabljam svoj avto oz najrjasi taxi.

Ta dva jaz uporabljam, vse stima, cena po taximetru http://www.luxtaxi.rs/. Taxi vedno klici in ne pobiraj z ulice, razen, ce je od teh, ki sem ti jih nalimal. Lahko se gres tudi javni prevoz, vendar odsvetujem, ker je taxi ugoden,JP pa relativno pocasen in nabito poln. Avgusta niti ne toliko, zna pa biti vroce, tramvaji in trolejbusi so v vecini brez klime. Imajo nekaj novih busov, vendar kot receno avoid. Taxi zmaga. Hotel zlatnik do trga Republike okol 5-7 evrov. Odvisno od razmer na cesti.

Ce nisi ravno zurer, ti predlagm, da gres do hotela Moskve, izberi si udoben sedez in uzivaj. Imajo odlicno slascicarno pa tudi restavracijo, cene zmerne, razgled na dogajanje pa zelo dober. Sploh pozno popoldne pa proti veceru. Meni je prav gust.

Za kaj vec pa vprasaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Evo, ker ste sami znanci, komunajzarji in jugonostalgiki tle gor. Z avtom nameravam do Beograda v avgustu. Kaj pogledat, kje spati (ce ma kdo kaksen fajn predlog)? Kaksna je pot, domnevam da je zg - bg avtocesta, koliko cca. So cestnine, s cim za vraga se placuje dol, kaksno je ponavadi stanje na meji,... v glavnem vsak predlog dobrodosel. Sveta sem kar nekaj ze videl, ampak bivse juge pa skoraj nic. Lani sem bil sicer v crni gori, kjer se je vse placevalo z evri, domnevam da v srbiji to ne gre?

P.S. ce zeli kdo (8888, telex, sgh,...) lahko v njihovem imenu polozim cvetje na titejev grob.
evil.gif

Dejansko ni kaj videt, razen če si pravoslavec, hram sv save...vse ostalo brezveze, fsrani balkan

Bil večkrat.

Na meji zna bit gužva, balkan.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
@Davidoff, hvala ful za nasvete. Bom sigurno se kaj vprasal. Malo si moram se splanirat vse skupaj.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.603
960
113
Za eno smer imaš cestnine 141 HRK in 370 RSD. To je čez Obrežje kjer greš čez maloobmejni prehod in se znebiš gužve ter ene hrvaške cestnine.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.704
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Evo, ker ste sami znanci, komunajzarji in jugonostalgiki tle gor. Z avtom nameravam do Beograda v avgustu. Kaj pogledat, kje spati (ce ma kdo kaksen fajn predlog)? Kaksna je pot, domnevam da je zg - bg avtocesta, koliko cca. So cestnine, s cim za vraga se placuje dol, kaksno je ponavadi stanje na meji,... v glavnem vsak predlog dobrodosel. Sveta sem kar nekaj ze videl, ampak bivse juge pa skoraj nic. Lani sem bil sicer v crni gori, kjer se je vse placevalo z evri, domnevam da v srbiji to ne gre?

P.S. ce zeli kdo (8888, telex, sgh,...) lahko v njihovem imenu polozim cvetje na titejev grob.
evil.gif

Kar dol ostan, te ne bo nihče pogrešal
evil.gif

Drgač pa Fadil hodi dol.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Se najvecji problem je klincev autobahn, ki se vlece za popizdit, nic za videt, nic za pocet. Hvala bogu za EU tarife, da si vsaj malo v kontaktu. Sicer pa parkiraj avto in ga pusti pri miru. Dol imajo kaos. Taksi je dovolj poceni, ne jemlji pa kar tako, v vsakem lokalu ti rade volje poklicejo taksi. Sicer so ti pa ze ostali povedali vse.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Citat:
Uporabnik Guinness pravi: P.S. ce zeli kdo (8888, telex, sgh,...) lahko v njihovem imenu polozim cvetje na titejev grob.
evil.gif

Ja jaz, sam hočem dokaz!
roza.gif


P.S. Pa dobr, tle ste mu natresli same penizonistične varjante. Kaj pa za nas, ki hočmo tud žurat? Pa ne mi pliz s trubači, ok sej če si dol se temu verjetno ne morš izognit al je to TO, mislim cel žur pa to?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi: P.S. ce zeli kdo (8888, telex, sgh,...) lahko v njihovem imenu polozim cvetje na titejev grob.
evil.gif

Ja jaz, sam hočem dokaz!
roza.gif


P.S. Pa dobr, tle ste mu natresli same penizonistične varjante. Kaj pa za nas, ki hočmo tud žurat? Pa ne mi pliz s trubači, ok sej če si dol se temu verjetno ne morš izognit al je to TO, mislim cel žur pa to?

Lahko naredim selfie s šopkom in čebelco, seveda pa je to plačljiva usluga.
cheer.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi: P.S. ce zeli kdo (8888, telex, sgh,...) lahko v njihovem imenu polozim cvetje na titejev grob.
evil.gif

Ja jaz, sam hočem dokaz!
roza.gif


P.S. Pa dobr, tle ste mu natresli same penizonistične varjante. Kaj pa za nas, ki hočmo tud žurat? Pa ne mi pliz s trubači, ok sej če si dol se temu verjetno ne morš izognit al je to TO, mislim cel žur pa to?

To je to, ti boš verjetno imela žur že na meji. Jezik brži od pameti.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Ce bos uporabljal taxi obvezno glej da ma koncnico na tablici: TX
Drugace ni taxi ampak napizditis
smile-1.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Ti k si tko zadržan pa zihr nauš najdu pametnega nasveta glede žuranja v BG ali pač "tiha voda"?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Zdravo

Kaj vse cestnine po Srbiji se lahko plačujejo s karticami? v bistvu bom samo prečil Srbijo in ne bi dinarjev kupoval.

lp
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Letalske karte AirSerbia LJ-BG imas ze od 80 EUR. 55 min leta

Kje si pa to gledal? Jaz sem našel samo za cca 150eur. Se priporočam za kak link.