Pomagam Bledu, da ne bo preveč turistov

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
jest5: Pa da vidmo, s čim boš podkrepil zadnjo trditev.
Glede na to, da tašča izvaja meritve... Podatki so iz prve roke.
Pa ne pusti se motiti, tisti kupček pepela ter ostankov iz rudnika je drugače čist zares samo zdravilno blato, ti kar uživej, važno da se tak pezde ne bo primajal v ta konc.

Rezultati bi bili dobrodošla stvar, vse do sem je rekla kazala. Pezde ti je pa po babici skakal.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
jest5: Pa da vidmo, s čim boš podkrepil zadnjo trditev.
Glede na to, da tašča izvaja meritve... Podatki so iz prve roke.
Pa ne pusti se motiti, tisti kupček pepela ter ostankov iz rudnika je drugače čist zares samo zdravilno blato, ti kar uživej, važno da se tak pezde ne bo primajal v ta konc.

Rezultati bi bili dobrodošla stvar, vse do sem je rekla kazala. Pezde ti je pa po babici skakal.
Se mi ne zdi smiselno zate iskati številke, saj s takim odnosom nisi vreden mojega časa. Če te matra, se boš pozanimal na arso. ( ja, ja sej vem, ker nimam cifr ves čas s seboj v žepu se zihr lažem ejga). Do takrat pa veselo čofotaj in se izogibaj Bleda.
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Kje so pa povprecne, oz nadpovprecne?
Eh saj veš, odvisno od okusa. Enim so najboljše v Šmonu, enim v Parku(kao original), enim na petrolu, enim v hoferju.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
jest5: Pa da vidmo, s čim boš podkrepil zadnjo trditev.
Glede na to, da tašča izvaja meritve... Podatki so iz prve roke.
Pa ne pusti se motiti, tisti kupček pepela ter ostankov iz rudnika je drugače čist zares samo zdravilno blato, ti kar uživej, važno da se tak pezde ne bo primajal v ta konc.

Rezultati bi bili dobrodošla stvar, vse do sem je rekla kazala. Pezde ti je pa po babici skakal.
Se mi ne zdi smiselno zate iskati številke, saj s takim odnosom nisi vreden mojega časa. Če te matra, se boš pozanimal na arso. ( ja, ja sej vem, ker nimam cifr ves čas s seboj v žepu se zihr lažem ejga). Do takrat pa veselo čofotaj in se izogibaj Bleda.
evil.gif
Zanimivo. Po rezultatih na ARSO je Velenjsko takoj za vašima biseroma, razen če tvoja tašča ve drugače.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
jest5: Pa da vidmo, s čim boš podkrepil zadnjo trditev.
Glede na to, da tašča izvaja meritve... Podatki so iz prve roke.
Pa ne pusti se motiti, tisti kupček pepela ter ostankov iz rudnika je drugače čist zares samo zdravilno blato, ti kar uživej, važno da se tak pezde ne bo primajal v ta konc.

Rezultati bi bili dobrodošla stvar, vse do sem je rekla kazala. Pezde ti je pa po babici skakal.
Se mi ne zdi smiselno zate iskati številke, saj s takim odnosom nisi vreden mojega časa. Če te matra, se boš pozanimal na arso. ( ja, ja sej vem, ker nimam cifr ves čas s seboj v žepu se zihr lažem ejga). Do takrat pa veselo čofotaj in se izogibaj Bleda.
evil.gif
Zanimivo. Po rezultatih na ARSO je Velenjsko takoj za vašima biseroma, razen če tvoja tašča ve drugače.

Samo res, tvoja tašča je sedaj edina merodajna, ker ti je ob nedeljskem kosilu povedala da je velenjsko jezero onesnazeno? Kolikor vem se v Sloveniji kopalne vode stalno spremljajo in so rezultati javni, torej številke in metodologijo na plan, do takrat pa bosta ti in tvoja tašča precej nemerodajna. Edino seveda, če gre tukaj za teorije zarote in so prostozidarji in iluminati za vsem skupaj.
grims-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
jest5: Pa da vidmo, s čim boš podkrepil zadnjo trditev.
Glede na to, da tašča izvaja meritve... Podatki so iz prve roke.
Pa ne pusti se motiti, tisti kupček pepela ter ostankov iz rudnika je drugače čist zares samo zdravilno blato, ti kar uživej, važno da se tak pezde ne bo primajal v ta konc.

Rezultati bi bili dobrodošla stvar, vse do sem je rekla kazala. Pezde ti je pa po babici skakal.
Se mi ne zdi smiselno zate iskati številke, saj s takim odnosom nisi vreden mojega časa. Če te matra, se boš pozanimal na arso. ( ja, ja sej vem, ker nimam cifr ves čas s seboj v žepu se zihr lažem ejga). Do takrat pa veselo čofotaj in se izogibaj Bleda.
evil.gif
Zanimivo. Po rezultatih na ARSO je Velenjsko takoj za vašima biseroma, razen če tvoja tašča ve drugače.

Samo res, tvoja tašča je sedaj edina merodajna, ker ti je ob nedeljskem kosilu povedala da je velenjsko jezero onesnazeno? Kolikor vem se v Sloveniji kopalne vode stalno spremljajo in so rezultati javni, torej številke in metodologijo na plan, do takrat pa bosta ti in tvoja tašča precej nemerodajna. Edino seveda, če gre tukaj za teorije zarote in so prostozidarji in iluminati za vsem skupaj.
grims-1.gif
Kopalne vode se spremljajo bolj kot ne le glede biološke onesnaženosti(fekalije itd), natančna kemijska analiza se redko izvaja.
Btw, Bohinjsko jezero ima dosti večjo vsebnost težkih kovin ter hormonskih motilcev kot recimo Blejsko.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Velenjsko me zanima, Velenjsko. Začel si ti s tem. Res je prisotnost težkih kovin, vendar nič pretresljivega in daleč od rdečega, iz leta v leto pa pada, ker se izvaja sanacija območja. Mogoče pa lohk taščo vprašaš, s čim dobiš več živega srebra vase, s konzervo tune, ali dnevnim kopanjem v Velenjskem jezeru.
 
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Kot mulcom nam ni bilo dovoljeno se kopat v Velenjskem jezeru to je blo cca. 20let nazaj. Kaj vse je "steklo" v to jezero je blo res boljše, da nam niso pustli se kopat. Vem, da je vsaj ena cev bla speljana direkt v jezero in je tista s pepelom in vsemi nesnagami pomešana voda tekla direkt noter.
No mi smo se vseeno kopali v njem, čeprav je bilo zraven manjše kopalno jezero (tam kjer je sedaj velik travnik pa šotor gor in so ga zasuli), ampak ko si prišel ven iz njega si mel tako patino na koži ne znam razložit.

aja drugače, pa je velenjska plaža v zadnjem letu med lokalci znana kot albanska plaža
smile-1.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
@jest: glede na to, kaj vse imamo v bohinjskem (lokomotiva, bombe ipd...) je normalno, da je vrednost težkih kovin presežena
smile-1.gif

drugače pa...en čas je veljalo, da je blejsko bolj čisto kot bohinjsko. sedaj mislim, da se je že spremenilo (čistilna naprava v vsem bohinju)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
Kot mulcom nam ni bilo dovoljeno se kopat v Velenjskem jezeru to je blo cca. 20let nazaj. Kaj vse je "steklo" v to jezero je blo res boljše, da nam niso pustli se kopat. Vem, da je vsaj ena cev bla speljana direkt v jezero in je tista s pepelom in vsemi nesnagami pomešana voda tekla direkt noter.
No mi smo se vseeno kopali v njem, čeprav je bilo zraven manjše kopalno jezero (tam kjer je sedaj velik travnik pa šotor gor in so ga zasuli), ampak ko si prišel ven iz njega si mel tako patino na koži ne znam razložit.

aja drugače, pa je velenjska plaža v zadnjem letu med lokalci znana kot albanska plaža
smile-1.gif
V štirih dneh nisem videl niti enga Albanca, domačinov pa ko toče. Tko da če je to albanska plaža, je Velenje albansko mesto....
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
Kot mulcom nam ni bilo dovoljeno se kopat v Velenjskem jezeru to je blo cca. 20let nazaj. Kaj vse je "steklo" v to jezero je blo res boljše, da nam niso pustli se kopat. Vem, da je vsaj ena cev bla speljana direkt v jezero in je tista s pepelom in vsemi nesnagami pomešana voda tekla direkt noter.
No mi smo se vseeno kopali v njem, čeprav je bilo zraven manjše kopalno jezero (tam kjer je sedaj velik travnik pa šotor gor in so ga zasuli), ampak ko si prišel ven iz njega si mel tako patino na koži ne znam razložit.

aja drugače, pa je velenjska plaža v zadnjem letu med lokalci znana kot albanska plaža
smile-1.gif
V štirih dneh nisem videl niti enga Albanca, domačinov pa ko toče. Tko da če je to albanska plaža, je Velenje albansko mesto....
Mogoče je mislil CFYR
evil.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Kzs

Pa vi dejansko mislite da se bo kdo sikiral, ce na bled ne bo prislo 15 alterjevcev z dolgim nosom, ker je zupan sestavil neroden stavek....

Pac gre kdor komur pase...

Tega ni izjavil župan - za župana ni potrebna nobena izobrazba in se lahko demokratično izvoli kakršnegakoli butla tako, da županu take izjave, če bi bila njegovo maslo, niti nebi smeli/mogli zameriti.
.
Ta PR biser je prispeval Matjaž Berčon v.d. direktorja Turizem Bled - zavoda za pospeševanje turizma...
...skratka en "naš" nesposobnež, ki je na tem delovnem mestu, ker ga je "nekomu fafal".
Tipična slovenska negativna selekcija.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik ngc2392 pravi:
@jest: glede na to, kaj vse imamo v bohinjskem (lokomotiva, bombe ipd...) je normalno, da je vrednost težkih kovin presežena
smile-1.gif

drugače pa...en čas je veljalo, da je blejsko bolj čisto kot bohinjsko. sedaj mislim, da se je že spremenilo (čistilna naprava v vsem bohinju)
Problem je v nesnagi, ki jo veter prinese iz Italije in jo padavine pustijo po bohinjskih gorah
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Ne, plavi škratki so delali analize vsebnosti snovi v algah in ribah, nadzorstvo pa je imela čez pepelka.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
Kot mulcom nam ni bilo dovoljeno se kopat v Velenjskem jezeru to je blo cca. 20let nazaj. Kaj vse je "steklo" v to jezero je blo res boljše, da nam niso pustli se kopat. Vem, da je vsaj ena cev bla speljana direkt v jezero in je tista s pepelom in vsemi nesnagami pomešana voda tekla direkt noter.
No mi smo se vseeno kopali v njem, čeprav je bilo zraven manjše kopalno jezero (tam kjer je sedaj velik travnik pa šotor gor in so ga zasuli), ampak ko si prišel ven iz njega si mel tako patino na koži ne znam razložit.

aja drugače, pa je velenjska plaža v zadnjem letu med lokalci znana kot albanska plaža
smile-1.gif
V štirih dneh nisem videl niti enga Albanca, domačinov pa ko toče. Tko da če je to albanska plaža, je Velenje albansko mesto....
Sedaj moraš še definirat, kdo je zate domačin...
grin1.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.029
569
113
Sj to je, ker se majo oni ze za domacine.
Jih je ko listja. Po solah ze skor ne cujes slovenske besede, nocejo se pa naucit.
Ko so sami gledajo v tla pa tiho ko miske, ko pa so v druzbi pa glasni ko da oni mene zivijo pa hodijo ko da so Veleje gor postavli.