Pomagam Bledu, da ne bo preveč turistov

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Saj kako pa naj kaj štima na Bledu
confused-1.gif
Kraj ni primeren za masovni turizem in to je to.

Pa pejte tačas za vikende vi domačini kam drugam....v Šobec naprimer
grin1.gif
Da se mal porazdeli.....a morte bit lih 24/7/365 na Bledu?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Citat:
Uporabnik ozze pravi:
Zadnja dva tedna grem vsako popoldan na jezero - običajno v Avstrijo.
Prejšen teden sva šla z ženo še na Bled, hotel parkirat, pa je bil parking zaseden s stojnicami, tako da sem šel zadaj, tam kjer je regatni center. Ampak plaža polna čikov, prov nemarno.
Sedaj hodim v Avstrijo (Worthersee ali Keutschaser see kakor kdaj) Parking zastonj, popoldanska karta 2 -4 € po 15ti uri. Plaža - zelena. Na plaži vedno veliko prostora + veliki pomoli. Trava, urejena čista - brez čikov. Obstaja tudi dovolj sence.

Popoldanska karta na Bledu če se prov spomnim 6€/osebo + parking 2 €/uro. + gužva na plaži brisča pri brisači.

Tudi mene zanima katera kopališča na omenjenih jezerih. Oz vsaj lokacija?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Saj kako pa naj kaj štima na Bledu
confused-1.gif
Kraj ni primeren za masovni turizem in to je to.

Pa pejte tačas za vikende vi domačini kam drugam....v Šobec naprimer
grin1.gif
Da se mal porazdeli.....a morte bit lih 24/7/365 na Bledu?
Ne bo nobene razlike, ker se domačini (z izjemo na mlinem) ne valjajo okoli jezera in ne delajo sekreta z Bleda
grims-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Citat:
Uporabnik vogel pravi:

Tudi mene zanima katera kopališča na omenjenih jezerih. Oz vsaj lokacija?

Imaš glavno kopališče v Celovcu. Tam je ponavadi največ folka. Če pa ti ni do gužve se pelješ po južni obali proti Veldnu, vsakih nekaj km imaš javno kopališče, vidi se s ceste, pa tudi piše gor Strandbad. Če greš na Keutschahersee (Hodiško jezero) pa je kopališče v kraju Keutschach (kje pa drugje
grin1.gif
).
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-901
83
Europapark.
46.619604478978886,14.256067064456943
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.279
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Tisti, ki bi se rad kopal zastonj in na samem, naj gre na Savo Bohinjko, na prod. Voda je sicer bolj mrzla, gužve pa čikov pa na plaži ne bo.

Dejansko se tam lahko najdejo izjemno luštni placi
zmaga.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Saj kako pa naj kaj štima na Bledu
confused-1.gif
Kraj ni primeren za masovni turizem in to je to.

Pa pejte tačas za vikende vi domačini kam drugam....v Šobec naprimer
grin1.gif
Da se mal porazdeli.....a morte bit lih 24/7/365 na Bledu?
Ne bo nobene razlike, ker se domačini (z izjemo na mlinem) ne valjajo okoli jezera in ne delajo sekreta z Bleda
grims-1.gif

E, vidiš. Točno tale izjava je problem tko vas, kot Bohinjcev. Mel bi hotele, mel bi turiste, sam ne bi pa gledal turistov okol jezera. Za kaj za hudiča pa misliš, da folk pride na Bled? Zarad kremšnit? Hude gostinske ponudbe? Pleten?..... Postavte si v Lescah rampo, al pa zid zarad mnene, pa se fajn mejte v zaplankanih logih.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Tisti iz hotelov se v 95% ne veljajo po travi okoli jezera, če smo že pri tem
smirk-1.gif
Hostlarji ter enodnevni obiskovalci(slovenčki, ki za sabo pustite sekret od vrečk, na pol požrtih sendvičev in piksen pira)
In ja, tujci pridejo ravno zaradi kremšnit, pleten, otoka, gradu, ter lepega okolja. Slovenčki pa zato, da pizdakate in svinjate
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Vse res, sam metaliteta je pa zagovedena. Odnos pa retardiran, ne glede a je turist domači ali tuj. Načrtno bojkotiram tako Bled kot Bohinj. Samo, če pride kakšna žlahta iz tujine, se prisilim, da vas pridem pogledat. Drugače pa ko vas j...., komot brez vas.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Vse res, sam metaliteta je pa zagovedena. Odnos pa retardiran,
Eh, počasi se navadiš
evil.gif

Marsikaj bi se dalo izboljšati, res je. Ma prvo bi morali občinarji končno spacati skupaj neko strategijo razvoja, ne samo gledati kako bodo kaj stlačili sebi v žep. Slovenska folklora, kaj češ.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Pa je škoda, ker jaz domačega gosta ne bi podcenjeval. Domači gost bo vedno najbolj zvest, neglede na krize, ki še ne pridejo. Pa verjamem, da ni vsak domači gost s sendviči v ruzak pa z zastonj parkiriščem. Verjetno nas je kar nekaj takšnih, ki si privoščimo kosilo, pijačo, plačamo parkirišče pa tudi za tisto jeb... gozdno pot do Savice sem dajal včasih. A grad in ceno sem že omenil.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
A grad in ceno sem že omenil.
Samo če to pogledaš z druge strani... Recimo grad zmore neko kapaciteto turistov. Če jo pokrijejo pri tej ceni, kje je potem problem? Dokler bo dovolj povpraševanja se cena ne bo spustila. Še dvignila se bo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Sej razumem, povpraševanje ponudba. Pa me to ne moti, moti me kaj dobiš v zameno. Grad kot takšen ne ponuja ničesar, razen razgleda. Dodane vrednosti in vse je isto že vrsto let. Občutek imam, da sem nategnjen, čeprav mi ni nihče vzel denarja, sam sem se odločil, da bom plačal. Samo izkušnja je čedalje slabša pa se to ne bi smelo dogajati. Če se gremo turizem, potem naj se to vidi. Naj se gradi infrastruktura in razvije, magari v zelo mondeno in šik okraj, nimam nič proti. Hotel so ostali v socializmu z izjemo nekaterih novih butičnih zadev, večje zadeve so poden. Pot okoli Bleda je žalostna, lahko bi bilo ušminkano, pa ni. Tista obalana pot ob cesti je pa tudi žalost, večina luči ne dela, plevela je cel kup, klopi so slabe ipd. Izjave župan so pa za odstop, ker je zadeva najmanj nepremišljena, če ne debilna. Tudi, če si to res misliš, si pri zdravi pameti ne moreš dopustiti takšnega gneva javnosti.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Gostinska postrežba okol jezera je tud na "primernem" nivoju
smile-1.gif


Sami študenti za minimalno urno postavko.......po možnosti MAX 2 za cel lokal z vrtom zunaj
cheer.gif


Me je že parx mel da bi ustal pa šel brez plačila ker sem čakal 10min da bi sploh plačal
bonk.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Gostinska postrežba okol jezera je tud na "primernem" nivoju
smile-1.gif


Sami študenti za minimalno urno postavko.......po možnosti MAX 2 za cel lokal z vrtom zunaj
cheer.gif


Me je že parx mel da bi ustal pa šel brez plačila ker sem čakal 10min da bi sploh plačal
bonk.gif

Itak, in v takih kmečkih selih kot sta Bled in Bohinj je to še bolj vidno. Čez leto rabiš kelnarco da tala šnopčke v kafe lokalnim pjačkom, potem se pa poleti pojavi potreba po več kadra je pa ta ista kelnarca šef strežbe. Ponubo pijač razširiš še na 3 nove žganjice in 2 vrsti pira in potem dobiš konjak z ledom pa pšenično pivo v kriglu.

Pač gostje to opazijo in dolgo ne bo trajalo da se "turistični boom" obrne. Razumeš pa potem tudi drugo stran in zakaj "poredni gosti" raje prinesejo hladilno torbo s sedviči in pirom ter nebodigatrebi odžirajo plac na plaži petičnim ruskim gostom.

Aja okoli plaže ... plaže kot plaže na Bledu recimo ni dovolj, povsod drugje je pa "kao" prepovedano. Ampak kadarkoli prideš so povsod ljudje ki se kopajo in potem kaj naj si nek tuj turist misli? (potem gre vbogi zmeden turist pa v "hangarje" kjer zgleda se da lahko kopaš (brisača ob brisači, itak), pride pa čez 20 min varnostnik zatežit da bodo sedaj veslači vadili in naj spizdijo drugam)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Tisti iz hotelov se v 95% ne veljajo po travi okoli jezera, če smo že pri tem
smirk-1.gif
Hostlarji ter enodnevni obiskovalci(slovenčki, ki za sabo pustite sekret od vrečk, na pol požrtih sendvičev in piksen pira)
In ja, tujci pridejo ravno zaradi kremšnit, pleten, otoka, gradu, ter lepega okolja. Slovenčki pa zato, da pizdakate in svinjate
Mene na Bledu in v Bohinju drugač k službeno ne boš videl, tko da jest ti ziher ne svinjam. Da ste ubogi na umu v vaši dolini mi je že en čas jasno.
Zanimiv, da jodlarji nimajo nobenih težav.