Plinske peči za centralno ogrevanje

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jao kaksne pisete. Pri novih pretocnih peceh nic ne niha temperatura vode in ne rabis nikakrsnih bojlerjev zraven. Je pa tudi odvisno od serviserja peci kako jo nastima. Kdaj in koliko greje.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jao kaksne pisete. Pri novih pretocnih peceh nic ne niha temperatura vode in ne rabis nikakrsnih bojlerjev zraven. Je pa tudi odvisno od serviserja peci kako jo nastima. Kdaj in koliko greje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.354
113
Pojma nimaš
zmaga.gif


Njegov nasvet je najpomembnejši v vsej temi: razlika v komfortu med plinsko pečjo s 15 letrskim boljerjem in med tako s 3 litrskim je FAKING OGROMNA. In ja, sem živel v blokih, kjer sem imel oboje, s tem, da so bile pči vse stare po 5 let in redno servisirane. S tem problemom sem tudi težil serviserju, ki je preprosto rekel: kolikor $$$, toliko muzike.

Skratka, ne kupujte peči s 3 litrskim pretočnim boljerjem, ker boste zaradi mrzle vode pri vsakem umivanju rok trpeli in preklinjali. Poleg tega je poslušanje ropotanja plinske peči vsakič ko odpreš pipo tudi svoje sorte veselje. Pri večjem bojlerju pa jo praktično poslušaš samo med tušem.

In ja, drži tudi ocena prekomerne porabe vode, ki se odteče v nič, ko čakaš, da priteče topla voda - že samo to je hudičevo dober razlog, da bi morali majhne pretočne bojlerje enostavno prepovedati. Bruseljski birokrati, kje ste?
cool-1.gif


P.S.: sem pa absolutno proti kombiniranju plinske peči in toplotne črpalke. To je tako, kot bi hotel imeti avto in helikopter v enem. Zakaj za vraga bi hotel imeti v bajti toplotno črpalko IN plinsko peč hkrati, za katero boš plačeval servise (zadnjega servisa za klinčevega De Dietricha, ki me je zaradi fabrškega felerja prišel 100 komadov ne bom kar tako pozabil, btw. samo redni servis je 60 evrov), dimnikarja in kupoval detektor COja?

(Tukaj se bo gotovo našel kak modrec, ki bo rekel, da ga zaradi koaksialnega dimnika ne rabiš - takšnemu lahko pokažem sliko detektorja zraven 5 let stare peči z 210 ppm COja na displeju ob 6. uri zjutraj...
smirk-1.gif
)
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Tople vode odtece kolikor je pec oddaljena od pipe- kar pri bojlerju nebo nobene razlike. Edini problem pretocne je da ce sredi tusiranja ugasnes vodo moras spet cakati da pritece do pipe topla voda. Moja pec se nic ne slisi ko dela.
Najvecji problem pri plinskih peceh danes je servis meni jo je serviser spet zjebal pri rednem servisu, spet je nekaj nastavotve drkal brezveze za popizdit uglavnem.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
No pa izmejevalec, če je ta 15- 25 litrov, je peč res odlična, sicer pa iščem genija, ki mi na neki pocenski Immergas peči uspe naštelati, da bo tudi ko enkrat voda že pride ta nekako enake temperature in ne bo nihala, posebej še ko malo povečam ali zmanjšam pretok.....

Pa ne gre nikakor ...................
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
...sicer pa iščem genija, ki mi na neki pocenski Immergas peči ...
Kolko dnarja, tolko muske (pa še italijan).
Imam ta poceni Viessmanna, pa temeratura nič ne niha (pa nima bojlerja).
Je pa res, da te peči (pretočne) zmorejo ogrevat vodo le za eno pipo hkrati.
Če se tuširam, pa nekdo v kuhinji odpre toplo vodo, sledi knajpanje.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Da si sposodim: jaz imam poleg obstoječe peči na olje 300 litrski bojler, na katero je vezana tudi toplotna črpalka v sosednjem prostoru. Se da ta bojler uporabiti tudi za plinsko peč? Glede na to, da imam plinski priključek že na hiši, razmišljam o menjavi. Namesto peči na olje bi pa postavil kakšno manjšo peč na drva, tako, za kurjenje preko vikenda. Je to izvedljivo?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.082
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
No pa izmejevalec, če je ta 15- 25 litrov, je peč res odlična, sicer pa iščem genija, ki mi na neki pocenski Immergas peči uspe naštelati, da bo tudi ko enkrat voda že pride ta nekako enake temperature in ne bo nihala, posebej še ko malo povečam ali zmanjšam pretok.....

Pa ne gre nikakor ...................

Kerga Immergesa imaš? Pri meni (Zeus 24) ni tovrstnih problemov. Je pa res, da je posoda za vodo 45-litrska, zato zlahka drži enakomerno temperaturo in se ne vklaplja stalno.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
No pa izmejevalec, če je ta 15- 25 litrov, je peč res odlična, sicer pa iščem genija, ki mi na neki pocenski Immergas peči uspe naštelati, da bo tudi ko enkrat voda že pride ta nekako enake temperature in ne bo nihala, posebej še ko malo povečam ali zmanjšam pretok.....

Pa ne gre nikakor ...................

Za te starejse peci rabis malo vecjo rocko za tus da voda lepo skozi tece. Pri moji stari peci nisem mogel imeti nastimano na masazo ker je samo mrzla voda zacela teci ven zdaj pri novi peci dela normalno.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.354
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
No pa izmejevalec, če je ta 15- 25 litrov, je peč res odlična, sicer pa iščem genija, ki mi na neki pocenski Immergas peči uspe naštelati, da bo tudi ko enkrat voda že pride ta nekako enake temperature in ne bo nihala, posebej še ko malo povečam ali zmanjšam pretok.....

Pa ne gre nikakor ...................

Žal, če je izmenjevalec le nekajlitrski je to verjetno nemogoče... Če si v najemu, se preseli...
uf-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Nekateri ocitno se vedno ne locite med pretocno plinsko pecjo in pecjo z bojlerjem.
Problem starih pretocnih plinskih peci je da ne uravnavajo delovanja tako dobro kot nove ki delajo lahko na recimo 25% moci in ti topla voda lepo enakomwrno tece ze pri malo odprti vodi. Stara pec potrebuje vecji pretok vode torej tus rocko z vecjim pretokom drugace jo vmes izklaplja zato pa niha temperatira vode.
Pretocna pec nima bojlerja in to kar tony govori pomeni koliko tople vode pec ogreje na minuto in ne kaksen bojler ima.
Primer: gledas oglas za pec kjer pise : priprava vode 15l/min pri temperaturi 45stC.
Lahko pa kupis pretocno plinsko pec z priklopom na bojler - o tem tony govori.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
No pa izmejevalec, če je ta 15- 25 litrov, je peč res odlična, sicer pa iščem genija, ki mi na neki pocenski Immergas peči uspe naštelati, da bo tudi ko enkrat voda že pride ta nekako enake temperature in ne bo nihala, posebej še ko malo povečam ali zmanjšam pretok.....

Pa ne gre nikakor ...................

Izmenjevalec ni bojler in v izmenjevalcu je kaksen liter ali dva vode. Odvisno je koliko vode izmenjevalec lahko ogreje na minuto do dolocene temperature.

Kupi rocko za tus z vecjim pretokom vode in probaj ce bo kaj bolje. Ko ti zmanjsas pretok vode starejsa pec nezna primerno zmanjsati ogrevanja zato ugasne plin posledicno imas vmes mrzlo vodo. Stara pec rabi vecji in bolj enakomeren pretok vode.
Kupi rocko v eurospinu za 2 evra in porocaj.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.354
113
Verjetno imaš prav
zmaga.gif


Skratka, kar sem sam videl plinskih peči s pretočnim grelnikom vode vse skupaj niso bile vredne pol naprstnika mrzle vode...
tongue-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
No pa izmejevalec, če je ta 15- 25 litrov, je peč res odlična, sicer pa iščem genija, ki mi na neki pocenski Immergas peči uspe naštelati, da bo tudi ko enkrat voda že pride ta nekako enake temperature in ne bo nihala, posebej še ko malo povečam ali zmanjšam pretok.....

Pa ne gre nikakor ...................

Žal, če je izmenjevalec le nekajlitrski je to verjetno nemogoče... Če si v najemu, se preseli...
uf-1.gif

Ja gre za prostore ki se občasno uporabljajo novogradnja, izvajalec je 8 let nazaj jasno dal najceneje, kar je dobil in ja žalost , no na srečo so vsaj klime dali Toshiba inverter, kljub veliki razdaliji do zunanje enote 5 nadstropij deluje brezhibno.

Sem že serviserja spraševal, pravi menjava peči edina možnost .............
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz imam novo pretocno in je super. Verjetno odvisno kaj kdo rabi
smile-1.gif
meni dela dobro sem super zadovoljen.
Prej sem imel neko staro junkers je bila pa katastrofa ja.
Recimo ce imas masazno kad ali masazno tus kabino pretocna ne pride v postev zaradi pritiska. Enostavno blokira pec nonstop.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Matofil zrihtaj drugega serviserja in pa rocko za tus kabino z vecjim pretokom vode. Pri pretocni plinski peci je presnost manjsa poraba plina ampak na drugi strani je vecja poraba vode. Pa izmenjevalec se prej navzame vodnega kamna kot pec z bojlerjem.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.148
291
83
Bom obudil temo Priporocila za dobrega mojstra pri servisiranju oz zamenjavi plinske peci za stanovanje iscem. Posavje ali dolenjski konc.