Kljuka - cena?

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
Sam imam ponudbo za kljuko od Šeškota za hitro snemljivo za 197€ za Berlinga letnik 2007. So pa cene zeloo različne, od cca 180€ naprej.... Bo kar Šeškotova v jeseni zmontirana.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Pri šeškotovi je jeba ker imaš vzvod posebej in ga je treba vsakič ko snemaš iskat in dajat gor in dol in ujet da ti ne spodleti. Kar se tega tiče se bartoljeva lepše natakne, pa še vzvod je ves čas na kljuki. Izgledata pa itak obe za kozlat.
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
ksz,

dobil ponudbo od Herneca - popolnoma skrita kljuka 420€ + 50€ doplačilo za 13 polno napeljavo. Navadna, snemljiva je 292€ +50 za 13 polno. Smax.

torej, popolnoma skrita + 13 polna + homolomo = 500€
cry12bpy.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Vzameš še nosilec za kljuko za 500 eur, čez pol leta pa zamenjaš avto.
cheer.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
420 za skrito je kar ok cena (z elektriko in montažo). Westfalie/Oris pod 350 ne boš dobil. plus poštnina plus 100 eur montaža.

Jaz sem jo pred leti tule kupil: http://www.towequipe.co.uk/ (ker je pri nas nisem mogel dobit).
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zakaj pa vsi hočete skrito kljuko?

Jaz bi namenoma imel odkrito, ker je prav krasna zaščita, če ti kdo hoče butniti avto z zadnje strani.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Zakaj pa vsi hočete skrito kljuko?

Jaz bi namenoma imel odkrito, ker je prav krasna zaščita, če ti kdo hoče butniti avto z zadnje strani.
Kdo je to vsi? Nekateri hočejo imeti skrito, ker je tako menda bolj estetsko.
Tisti, ki nam vlečna kljuka predstavlja tudi obliko preživljanja prostega časa pa vemo, da le avto s kljuko (tudi če vidno) je pravi avto, tu dvomov ni.
grin1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
Edina prednost hitro snemljive je to, da se ne spotakneš čez kljuko v temi
smile-1.gif
ali pa, da ostane prtlažnik za pecikle montiran na kljuki. Odstranjujejš samo kljuko.
Drugače pa kaj se mene tiče raje fiksno kot snemljivo
smile-1.gif
je vsaj pol ceneje
 

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Kako je pa kaj z garancijo avta, če na bolj novega, še v garanciji montiraš kljuko ? Menda je montaža kljuke poseg v električno napeljavo.Je najbrž treba to uskladit s servisom ?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Garancije ne zgubiš!!!
Zelo diskutabilno. Če ti montira mojster, ki ti z jahači pobere eleltriko iz glavne žile na dozo in ti porabnik na dozi skuri kakšno računalo ali vezje luči kar pozabi na garancijo. Če nimaš potrdila o strokovni vgradnji v skladu z navodili proizvajalca tudi pozabi. Pa verjemi da zadeva se ne konča pri preverbi papirja. Če je vgrajeno v skladu z priporočili/navodili proizvajalca ne vidim težave... ni pa potem poceni. Sam sem samo za kabelski snop (13 polna doza) in modul priklopa (elektronika) odštel 150 EUR. Ni pa zato originalna napeljava nikjer poškodovana...
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Zelo diskutabilno. Če ti montira mojster, ki ti z jahači pobere eleltriko iz glavne žile na dozo in ti porabnik na dozi skuri kakšno računalo ali vezje luči kar pozabi na garancijo. Če nimaš potrdila o strokovni vgradnji v skladu z navodili proizvajalca tudi pozabi. Pa verjemi da zadeva se ne konča pri preverbi papirja. Če je vgrajeno v skladu z priporočili/navodili proizvajalca ne vidim težave... ni pa potem poceni. Sam sem samo za kabelski snop (13 polna doza) in modul priklopa (elektronika) odštel 150 EUR. Ni pa zato originalna napeljava nikjer poškodovana...

Glede na moje izkušnje, je potrebno navezat napeljavo kljuke le na + in - v prtljažnem delu. To pomeni da moraš delno olupit dve žici in ju izolirat. Vse ostalo je samo pretikanje konektorjev. V originalnih navodilih za montažo kljuke pa so se sigurno pozanimali kako je treba pravilno povezati. Napeljava ima pri meni svojo varovalko, da ne moreš prekoračiti nekega predvidenega toka. Če je problem garancije daš pa samo elektriko zvezat na pooblaščenem servisu.
Za električno napeljavo si dal pa ti precej denarja!
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
494
63
Kje v Nemčiji se splača pogledat za kljuke? pregledal ebay.de, pa ni tako grozno poceni, še vedno čez 200e

Kdo v Sloveniji potem ima in vgrajuje najcenejše skrite kljuke?
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Kje v Nemčiji se splača pogledat za kljuke? pregledal ebay.de, pa ni tako grozno poceni, še vedno čez 200e

Kdo v Sloveniji potem ima in vgrajuje najcenejše skrite kljuke?

Rabiš novo ali rabljeno?
Če rabiš rabljeno je možno kaj najti tudi na bolhi, avtonet, ali pa e-bayu. Včasih pa je dobro pogledat še na www.ebay-kleinanzeigen.de. Moraš pa malo gledat kake 14 dni da vidiš kaj vse se prodaja.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Rabiš novo ali rabljeno?
Če rabiš rabljeno je možno kaj najti tudi na bolhi, avtonet, ali pa e-bayu. Včasih pa je dobro pogledat še na www.ebay-kleinanzeigen.de. Moraš pa malo gledat kake 14 dni da vidiš kaj vse se prodaja.
Kak homologiraš rabljeno? Kolega se je zanimal, montaža in homologacija rabljene bi ga prišla čez 300eur. Plus seveda nabava te rabljene ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
jaz sem rabljeno isto kot novo. papiri od kljuke in izjava, da sem zmontiral po tovarniških navodilih
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
581
113
Kje v Nemčiji se splača pogledat za kljuke? pregledal ebay.de, pa ni tako grozno poceni, še vedno čez 200e

Kdo v Sloveniji potem ima in vgrajuje najcenejše skrite kljuke?

Pred dobre pol leta je stric dal monitrat kljuko na avtostop.si, tole so cene (škoda superb karavan):

Skrita kljuka
235€

7polna električna napeljava
65€

Montaža
70€

Homologacija
35€

Skupaj
305€