Roaming izkusnje

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Cas dopustov. Kaksne izkusnje imate oz ste imeli v gostovanju s svojim opetaterjeV v drzavah EU. V glavnem v smislu data traffic.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Nobenih problemov na Hrvaškem in v Grčiji, dela ko šus, operaterja Mobitel in A1.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
V Grčiji se kar pozna preobremenjenost omrežja v primerjavi s prejšnjimi leti vsaj na določenih delih, kjer je veliko turistov. Prejšnja leta je mobilni internet delal BP, letos pa bolj tako tako. Na Vodafone GR večino časa sploh ni delal prenos. Še najboljše je delal Cosmote, pa še na njihovem omrežju je hitrost precej nihala, na trenutke se je vse skupaj ustavilo in občasno prihajalo do totalnega mrka signala (iz polnega signala kar naenkrat NO SIGNAL za nekaj časa, dokler se vrjetno kakšna bazna ni pobrala nazaj).

Se pa ne čudim, če primerjam, koliko oni plačujejo za mobilne stortive in kaj vse recimo mi dobimo za mali denar, ko gostujemo pri njih. Recimo Cosmote v paketu za cca. 50€ na mesec ponuja 1GB neta, v najdražjem paketu, ki stane dobrih 200€ na mesec in ga ima vrjetnor redko kdo, šele 12GB.... So potem neke cenejše opcije v akcijah z raznimi nizkocenovnimi operaterji ampak še vedno precej dražje kot pri nas. Temu primerno je vrjetno dimenzionirano tudi omrežje. Po drugi strani pa pridemo tja "mi", ki imamo vsaj po par GB neta v tujini, s paketi ranga 20€ pa celo 15 do 20GB in brezsrkbno šopamo TV, Youtube, Instagram, Snapchat in podobna jajca. Moj foter je recimo na začetku še pazil na porabo in uporabljal le za službo, če je bilo nujno, po tem je videl, da 20GB itak ne bo porabil in je tudi Wimbledon ter Tour de France spremljal preko LTE/3G, ker je bil WiFi praktično neuporaben.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Telemach / Avstrija slabse kot v preteklosti.

Signal A1 je marsikje v podnu, prej sem lahko rocno prenaknil na Drei in T-mobile, sedaj to ni vec mozno? Ali lahko kje preverim s katerimi operaterji imajo pogodbo?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Telemach / Avstrija slabse kot v preteklosti.

Signal A1 je marsikje v podnu, prej sem lahko rocno prenaknil na Drei in T-mobile, sedaj to ni vec mozno? Ali lahko kje preverim s katerimi operaterji imajo pogodbo?

https://telemach.si/Binary/1785/Cenik-storitev-gostovanja-znotraj-EU-15-6-2017.pdf

skitched-20170809-101555.jpg
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
JZ Evropa, na A1 ni bilo nobenih težav.
Zraven sem imel v tablici še spar mobil s paketom 3000, ki je sicer pravilno odšteval enote, dokler nisem dobil obvestila, da sem dosegel limit (cca 50 eur, se ne spomnim točno), čeprav sem imel še skoraj 2000 enot. Sem pisal na njihov info in po nekaj dneh dobil odgovor, da ne morejo pomagati in da bi se moral obrniti na Telekom. Se mi ni dalo ukvarjat s tem, vseeno pa je po nekaj dneh zopet začelo normalno delovati oz. sem lahko uporabljal enote, hkrati pa sem vsake toliko dobil še sms glede doseženega limita
smile-1.gif
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Pravkar z Madžarske - okolica Balatona.
Telemach SIM v omrežju "Telekom HU" brez pripomb. Deluje tudi 4G. Še v hotelu sem raje imel na podatkih, ker mi je Wi-Fi deloval slabše.
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Kaj pa AC od Lendave do prvega večjega mesta mesta na Madžarskem? Jaz sem imel na BOBu in HOTu le 2G več kot 20km poti.
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Brez težav je delovalo na Hrvaškem, Grčiji in Bolgariji. Imam pa Izimobil. Je pa res da sem bil večino časa v bolj neturističnih delih omenjenih držav.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Kaj pa AC od Lendave do prvega večjega mesta mesta na Madžarskem? Jaz sem imel na BOBu in HOTu le 2G več kot 20km poti.
Tam je tema.
Nisi mogel imeti nič več kot si videl na zaslonu.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Tam bo po moje signal vedno malo pod vprašajem. To je področje, kjer so tri države zalo blizu skupaj kar nekaj kilometrov in po mojem laičnem mnenju bi rekel da nobenemu operaterju vseh treh držav ni nek hud interes na polno pokrivat to področje, ki poleg vsega niti ni kdo ve kako gosto poseljeno.
Sam se tam samo peljem in mi tudi ni tako pomembna povezava - ne telefonska in ne internetna.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Za basket mojstre v casu gostovanja na Finskem. Izimobil ala Telekom Slovenije. Roaming pri ELISI deluje samo data 3G ne mores pa klicat wtf. Data in klic normalno delujeta oz sta delovala pri DNA operaterju. Preverjeno ene 14 dni nazaj. Ta finta mi gre uber nekam na... Ko bi vsaj sim kartica bila sprogramirana tako kot treba oz na podpisnike pogodbe o polnem roaming. Ja enake fore se gredo tudi v Estoniji. Tam pa samo ELISA dela v polno. Glh kontra severnjakom.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Se je treba sprijanit, da nimajo vsepovsod taho fajn omrežij kot pri nas. Dostikrat kaj ne del, do hitrosti nizke ipd. Francija je recimo poden večinoma, Španija tudi ni glih zmaga ... Pa še kje.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Citat:
Uporabnik irwin pravi:
Za basket mojstre v casu gostovanja na Finskem. Izimobil ala Telekom Slovenije. Roaming pri ELISI deluje samo data 3G ne mores pa klicat wtf. Data in klic normalno delujeta oz sta delovala pri DNA operaterju. Preverjeno ene 14 dni nazaj. Ta finta mi gre uber nekam na... Ko bi vsaj sim kartica bila sprogramirana tako kot treba oz na podpisnike pogodbe o polnem roaming. Ja enake fore se gredo tudi v Estoniji. Tam pa samo ELISA dela v polno. Glh kontra severnjakom.


No preden pizdiš poglej tole tabelo http://www.izimobil.si/Cms_Data/Contents/izi_si/Media/documents/pdf/Roaming_Operaterji.pdf

In ja pri vseh operaterjih ni Camel gostovanja

Potem pa kličeš takole

Klicanje z odhodnim povratnim klicem

Za vzpostavitev klica vtipkajte 1 2 5 telefonska številka klicanega z mednarodno klicno kodo # in pritisnite tipko za klicanje.

Ko vtipkate ukazni niz in ga potrdite s tipko za klic, se na zaslonu pojavi obvestilo »Zahteva je v teku, prosimo počakajte.« Čez nekaj trenutkov bo vaš mobilni telefon zazvonil. Ko prevzamete klic, sprožite klic do klicanega. Ko klicani prevzame poziv, se zveza vzpostavi.

PRIMER

Kličete Center za pomoč uporabnikom na številko 051800800. Vtipkajte ukazni niz *125*0038651800800# in pritisnite tipko za klicanje.

http://www.izimobil.si/Storitve/Gostovanje-v-tujini/Klici-v-tujini
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Vse to znano in ni frke. Poanta katero se opisal je v temu da je operater omogocal data paket ne omogoca pa klicanja in oddaje sms/a Dohodni klici in sprejem sms tudi delovalo. Sicer pa v casu EU tarif po zadnjih spremembah bi morala debata CAMEL klic da je odpasti. Oz vse te fore z zvezdicami, lojtrami ipd zadevami. Jasno vmes so vedno interesi teleoperaterjev ind.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Minimundus v Avstriji delovalo brez večjh problemov. Večino časa na LTE in sicer na 3AT. Le občasno se za kakšno sekundo ob vklopu zaslona izpisalo NO SERVICE ,takoj za tem pa že poln signal.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Sej, kako je sedaj z gostovanjem v tujini? Drugi teden gremo za 10 dni čez mejo (HR), imam paket brezskrbni, a se mi splača zakupit količino prenesenih podatkov, al ne? (če je cenik isti, kot v slo pol mislim,da se mi ne splača). Samo, nisem ravno ziher, da niso kake fore in da me ne bo potem čakal kak divji račun??
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
http://www.telekom.si/pomoc-in...gostovanje-v-eu

1. Izberi svoj paket
2. Glej zadnjo vrstico v tabeli ("Prenos podatkov v območju držav z EU-tarifo brez dodatnega plačila**")

Če ti je to dovolj, potem je to to. Sicer pa preveri kakšne imaš opcije glede zakupov dodatnih količin. Po EU tarifi se namreč višek plača po 7,7€ / GB, kar niti ni več tako zelo drago. Ampak zakupi bi znali biti še cenejši.