Avtosedež in bolj droben otrok

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
O rabljenih pa sploh brezveze razpravljati. Sploh ko se načenja neka debata o oh in sploh varnosti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker? Je že en otrok not prdel, da ne govorim o pluvanju, lulanju in kakanju?

Seveda ne govorimo o "zaletenih" sedežih.
wink-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Kaj pa ti veš ali je bil butnen ali ne. Poleg tega imajo tudi ti materiali nek rok trajanja, kdaj še nudi enako zaščito kot nov in kdaj ne več. Sedež naj ne bi bil starejši od 4 let. Enako velja za vse neumnosti iz takih stiroporjev ali kaj so kot so npr kolesarske čelade ipd

Verjameš ali ne, treba se je odločiti na podlagi, kaj kdo pove. Preveriti sam ne moreš in najbrž tudi ne znaš.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.336
9.071
113
ni več po masi, zdaj bo po novem rangirano po višini. Itak masa je tako neumen podatek pri teh sedežih in varnosti.....naša je pod 18kg, pa je že zdavnaj prevelika za ta rang sedežev.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
ja pol je še po masi... saj je to tudi edina specifikacija na veliki večini teh sedežev. ko bo po višini bodo pa najbrž to začeli gor dajat. vem, da nekje so že (nekih 105cm imam v glavi, da sem nekje videla), ampak trenutno je še vedno masa tista, po kateri naj bi izbirali in po kateri so sedeži rangirani.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
do sedaj samo en avtosedež ustreza kriteriju, gre za lupinico. kupila sem novo enako za ta malega, tako da imam zdaj 2 seta prevlek, ta stara gre na deponijo. enaka usoda čaka ostale avtosedeže, ko bo čas za to.

ta zadnja lupinica pa, ko jo bom odrabila, bo stara dobro leto in če ne bo butnena, jo bom šenkala nekomu, ki jo bo rabil. tudi prva je šla tako. 2 moja otroka, vmes na posodo najboljši kolegici z zahtevo da mi pove, če bi jo butnila in naj mi je potem ne vrača (brez penalov, se ve). zdaj je bila pa pač prestara... načeloma bi to novo lahko prodala, ampak ne vem če se mi bo dalo s tem ukvarjati. je kar nekaj kandidatk z rokom tam konec leta, ki jih poznam. ne prodajam pa nič, kar ne bi sama kupila...

seveda, dopuščam možnost, da vsi ne razmišljajo tako in na bolhi ne kupujem malo rabljenih ohranjenih avtosedežev. kdaj je bil narejen se pa itak na etiketi vidi.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Ne pretiravat okoli tega, že itak "zakonodaja" in stroka na veliko pretirava, zdaj pa bomo še uporabniki, češ da rabljen ni več dober, ker je penica zgubila svojo mehko?

cmon
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ja ne, lahko ima nevidne, notranje poškodbe. Plastika in stiropor lahko zgledata cela, duša pa je v prafaktorjih.

Glede na to kako hitro se razgradi (stiropor) ga lahko pustiš kar v gozdu, kot bioodpadek.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
vsak po svoje... eni tudi v macu žrejo cele dneve, ker stroka in marketing bio zdrave hrane pretiravata, če ti je ta analogija bližja. pa je lahko veliko bolj zdrav in bo živel dlje bolj kvalitetno. je pa tako, da pač na enemu primeru ne moreš graditi splošne teorije. pa 100 letnik kadi, ko je začel pri 10ih letih ipd.
dejstvo je, da navaden smrtnik nima možnosti preveriti ničesar od zgoraj napisanega. žal na koncu kot sveto resnico prodajajo tisti, ki se na srečo niso nikdar zaleteli. do sedaj je bil ves denar ki sem ga namenila v te avtosedeže preč vržen. če se ne kresneš, sedeža rabiš ne spljoh. samo za policaje. ko se, so pa verjetnosti, kake bodo posledice lahko zelo različne. v nekem intervalu možnih dogodkov pa verjamem, da je važno, kaki je sedež.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ja ne, lahko ima nevidne, notranje poškodbe. Plastika in stiropor lahko zgledata cela, duša pa je v prafaktorjih.

Glede na to kako hitro se razgradi (stiropor) ga lahko pustiš kar v gozdu, kot bioodpadek.

hno ja, upam da je boljše kvalitete kot kaki xps ali pa eps za bajte. 2-3 leta zunaj. oblika enaka, krhek pa čist. se drobi. zdaj se je ta velikima dvema končno zanimivo igrat z njim.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Jop, in tu igrajo na tisto karto "za otroka ni nič dovolj dobro", starši pa mečejo blazne denarce v brezno. ampak..ima se može se?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ne vem v čem je težava. Pač kupiš si dober občutek da si naredil največ kar si lahko. Razlike pa neke bistvene ni (1 cm debel stiropor pri lupinici odlomiš kot piškot, ne glede na to ali je topšit lupinca za 350 eur, ali za 25 eur z bolhe).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
Citat:
Uporabnik Michkena pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
kako naj kupujem?
Greš in sprobaš čimveč sedežev in najdeš najbolj primernega glede na to, da je izven standardov.
Ali kaj pričakuješ tu od foruma? Da bomo prišli po nestandardnega froca do tebe in šli namesto tebe sedeže sprobat?
Nimaš tu druge opcije

Odgovor tipično zagrenjenega slovenca, ki ventil sprošča na forumih in drugje verjetno.
Drugič se ne oglašaj, naredi uslugo meni in še komu.
Admin, lahko izbrišete njegov post, prosim?

recimo da imam nestandardno dolge noge in pasek kot 5 letna deklica in nevem kake hlače naj kupim. Kaj bom šel jokat po forumu al od trgovine do trgovie probavaj jebene hlače kere so mi prav? Isto je tvoj primer. Drugič ne sprašuje če ne sprejmeš najbolj realnega odgovora.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
to si še poglej
smile-1.gif


https://www.ted.com/talks/steven_levitt_on_child_carseats

od 110cm višine naprej ni statistično pomembne razlike med varnostjo z otroškim sedežem in varnostjo brez otroškega sedeža...ampak stroka vseeno...

Seveda je. Samo ne pri vseh tipih trčenj. Še sam pove, da pri frontalcih je. Plus da zgleda, da je manj razlik le pri smrtih, ne poškodbah. Plus da je zadaj dober sedež zelo učinkvit pri bočnih trkih (bolj kot brez sedeža, razen v avtoh, ki imajo poleg zavese tudi stranski airbag). Plus da je pozabil povedat, da v večini avtov 110 cm otrok ne more imeti prav splejanega vgrajenega pasu (čez ramo, ne čez vrat). In da crash testi ne merijo poškodb vratu zaradi pasu (ko lahko pas zareže, pretrga žile v vratu). Plus ...
Očitno se lahko na TED pa že čisto vsak pojavi.