Nastavitve ojačevalca

zeki

Pripravnik
7. avg 2017
40
2
8
Mi lahko kdo pove kak se pravilno nastav ojačevalec za sprednji sistem. Ojačevalec je VA475 zvočniki pa VC662. Predvidevam, da je treba vklopil HPF. Na drugem ojačevalcu imam priklopljen SUB in sem nastavil LPF na cca 80Hz. Na koliko se nastavlja sprednji sistem. Imam pa se eno vprasanje, kako se pri VA475 veže bridge mode. Ker imam priklopljena samo dva zvočnika na 4kanalni ojačevalec sem želel vezat v bridge mode. Samo potem mi igra samo en zvočnik. Ali je potrben za bridge mode kakšen poseben signalni kabel? Ker priklopljena imam samo dva chincha na front L in R.
 

zeki

Pripravnik
7. avg 2017
40
2
8
Meu bi se eno podvprasnje. Zdej sm mal googlu glede bridge moda za ojačevalce. Skor 100% sm da morm za prednji sistem nabavt dva takale kabla https://images.crutchfieldonline.com/Im ... RY1F-F.jpg ?
Kaj pa za sub? Mam ga prkloplenga na VA2100, ki tudi nima stikala za 1ch/2ch. Mam samo izhod povezan na bridge mode. Iz radija mam preko HiLow adapterja zvezan sub namesto zadnjih zočnikov. Morm tut kle nabavt tak Y kabl?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
če nimaš pojma ti preko oruma nebo noben tega nastavo.
Se boš mogo dobit z nekom, ki ve zakaj se gre da ti malo razloži.

drugače pa bridge se veže recimo + enega kanala in - drugega kanala. Piše v navodilih ojačevalca, oziroma je shema narisana na sprednjii plošči pod konektorji. (če je govora o blaupunkt VA475 imaš pod konektorji narisano)


Kaj se tiče LPF in HPF nastaviš tak da nimaš lukne. torej če je low pod 80 je hi nad 80. Oziroma pač kaj ti sprednji sistem zmore