Avtosedež in bolj droben otrok

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Živjo.

Potrebujem nasvet oz. pomoč, ker ne vem natančno kam se obrniti.. če vprašaš trgovca, bo itak za svoje blago navijal.
Torej, imamo bolj drobnega otroka, ki pri 5 letih tehta 15 kg, vendar je že toliko visok, da potrebuje nov avtosedež. Zdaj ima tega do 18kg. Kako naj kupujem nov sedež, od 18-36kg? Katere znamke sedežev so med bolj kvalitetnimi? Ne pridejo v poštev sedeži z mizico. Pa mogoče Peg Perego tudi ne, ker imamo tudi takšnega in smo morali menjati mehanizem za zapenjanje (ter vse plačati dodatno).

Hvala vam vnaprej.
Lp.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
kako naj kupujem?
Greš in sprobaš čimveč sedežev in najdeš najbolj primernega glede na to, da je izven standardov.
Ali kaj pričakuješ tu od foruma? Da bomo prišli po nestandardnega froca do tebe in šli namesto tebe sedeže sprobat?
Nimaš tu druge opcije
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
kako naj kupujem?
Greš in sprobaš čimveč sedežev in najdeš najbolj primernega glede na to, da je izven standardov.
Ali kaj pričakuješ tu od foruma? Da bomo prišli po nestandardnega froca do tebe in šli namesto tebe sedeže sprobat?
Nimaš tu druge opcije

Odgovor tipično zagrenjenega slovenca, ki ventil sprošča na forumih in drugje verjetno.
Drugič se ne oglašaj, naredi uslugo meni in še komu.
Admin, lahko izbrišete njegov post, prosim?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
sicer nimam spodaj omenjenih sedežev (ali takih, jaz imam cybexa z mizico) in točno ne vem, če bi tako šlo, ampak mogoče je pa za preveriti.

npr tile 0d 9-36kg:
http://www.britaxemea.com/car-seats/advansafix-iii-sict/
http://www.britaxemea.com/car-seats/evolva-1-2-3-sl-sict/

Glede na to, da bi se sedeže naj zbiralo po kilaži, bi lahko mrbit vseeno obdržala razred do 18kg in bi bil otrok pripet s telimi pasovi, ki so v sedežu, bi pa lahko vzglavje dvignila na primerno višino. ko pa še malo zraste ozirom se podebeli, pa samo odstraniš pasove in ga pripenjaš dalje z avtomobilskim pasom.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Pri avtosedežu kilaža ni nujen pogoj za prehod med eno in drugo velikostjo. Bolj pomembna je velikost/višina otroka. Daj ga v nekaj različnih sedežev naslednje velikosti in boš videl, kjer sedi najbolj optimalno in kje mu najbolj optimalno poteka pas. Pri nas smo za oba otroka kupovali Cybex, saj je imel najbolj optimalne nastavitve pa še zdaj smo ga lahko ločili in se spodnji del uporablja kot jahač.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
Od kdaj spet to? Nas so učili da je kilaza važna, ergo sedeži so rangirani po razredih glede na kile... So pa res eni sedeži večji oziroma manjši znotraj razreda pa je fino otroka notri posesti. Ampak meni npr bi bilo vseeno važno, da to ni kaka nania.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.111
6.482
113
Zakaj misliš da je višina bolj važna od kilaže? Da bo lažje ugibat, zakaj misliš da so jahači, oz zakaj se potem otroka malo dvigne, da sedi višje?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz lahko rečem le to kar poznam - Recaro Slovenija, vedo kaj prodajajo in ni noben problem poizkusit in se odločit. Drugače pa je Recaro tako kot prevzti Storchemuhle za otroške sedeže nemško podjetje.
wink-1.gif
za tiste, ki bi slučajno trpeli, ker otrok sedi v kakem "južnaškem" proizvodu.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
kolikor se spomnim, lahko pa seveda da se narobe. Raznorazne variante kot je sedenje v kontra smeri, pripetje tremi pasovi kot na sedežu zgoraj ipd je bolj varno kot alternative v naslednji grupi. Zato se otroka drži najprej čim dlje v lupinici ali pa potem v varianti do 18kg (mizica ali pasovi v sedežu). Seveda je važno, da otrok z rameni ne pride višje ampak potem je bolj iskati večji sedež znotraj skupine kot iti prehitro v naslednjo skupino. Če torej lahko tistemu Romeu npr lahko dvigneš vzglavnik in ima otrok pasove na pravi višini je to bolje kot imeti stol 18kg+ in biti takoj pripasan z avto pasom. Ko najdeš takega, če ga, je pa še dodatno pomembno da je količkaj varen. Pač teste se malo vseeno pogleda. Drobcenega otroka hitro meče v teh ta velikih sedežih, je moj ta velik tak. Visok zobotrebec. Ta srednji je bolj standardnih mer, pa bistveno lepše sedi v enakem sedežu. Med njima je pa 2 leti razlike pa zgolj 2 kile.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
@Jabe: Otrok je lahko po kilaži še daleč od 18 kg, pa bo tako visok, da ga s tri točkovnim pasom več ne boš mogel normalno zapeti. Kaj boš torej naredil; ga tiščal v premali sedež ali prešaltal na večjega, kjer se zapenja s klasičnim pasom...

V glavnem Michena pojdi v eno od večjih otroških trgovin, otroka naštimajte v sedež pa boste videli kaj in kako. Pa seveda se splača še malo po avtu preveriti kako se kak sedež zapenja oz. namešča, da ne bo potem jeze pri vstavljanju sedeža. Naš sedež je bil z ISO fix in je zakon glede nameščanja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
saj to sem gor napisala. najprej bi iskala varen sedež s trotočkovnim pripenjanjem, če tega ni potem šaltaš na naslednjo grupo. sebeda moraš pa zato iti v štacuno pa malega notri posesti. moja prva izbira je ponavadi kaki velik babycenter, kjer imajo boga in pol za sprobati
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
V glavnem Michena pojdi v eno od večjih otroških trgovin, otroka naštimajte v sedež pa boste videli kaj in kako.

Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
moraš pa zato iti v štacuno pa malega notri posesti. moja prva izbira je ponavadi kaki velik babycenter, kjer imajo boga in pol za sprobati

Zakaj računalnika ne kupite v Šparu, pa bicikla v Leclercu? Ali pa ga mogoče?

Moja izkušnja z baby centri, pikapokami, ... še igračke ne znajo prodat, kaj šele kako bolj resno zadevo.
Če pa je point it v center zato da probaš različne sedeže brez zunanjega svetovanja pa kar, ampak ne vem zakaj potam taki strokovnjaki sprašujejo po forumih.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
v babycenter ne gres po nasvet ampak sprobat kako otrok notri sedi. nasvete je pa težko od prodajalcov za svete jemati. pač, lahko marsikaj ve in zna, ampak proda pa lahko samo tisto kar ima in nekje vmes mora to tudi pohvaliti. jaz, pa naj bo to prav ali narobe, sem nasvete povzela po tistih dveh modelih, ki sta predavala v šoli za starše in sta povedala splošne stvari na kaj biti pozoren. jima zaupam vseeno bolj kot prodajalcem, sploh tistim, ki prodajajo samo eno reč.

p.s.
računalnik pa komot kupim zraven kruha. dele skor, da nisem tega, ki ga majo v hoferju, pa sem mojega starega zadovoljivo usposobila. če se tu zafkrnem in mi bo enkrat "izstavljen račun", sem dejansko samo ob par evrov. ni neki, da bi se pretirano sekirala pa preveč časa in dobre volje izgubljala okoli tega.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
vem, sej si ne upam na glas reči, ampak adac vedno pogledam in upoštevam, kot pač edino stvar, ki je najbrž neodvisna, pa čeprav ima mogoče kje tudi kako pomankljivo metodologijo. kot ncap zvezdice. in je tudi eden izmed razlogov, da recara nikdar ne gledam. predrag za to, da sploh ni neki posebnega. Bom ga pa kupila, če bo to edini zic, ki ga bom čez pol leta lahko dobila med moja cybexa v drugi klopi. pač poleg zgoraj naštetih stvari, se nekateri ubadamo še s tem, kako bo šel zic notri in koliko bo treba telovadbe otroka notri dobiti...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimivo to o cenah Recara - pa tudi drugih visokokvalitetnih da ne bo jeze. Meni se sploh ni zdel drag glede na supermarket ponudbo. Je pa res da isofix podloga nanese še skoraj pol zraven. Vse kar sem pri njih v salonu gledal je bilo med 150 in 250€.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Res je! V našem avtu je rabljen za 30€, v sinovem nov Recaro, ki bo v funkciji kar ene tri ali štiri leta.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.222
5.236
113
BC ima vse od kitajskega pofla do pač visokokvalitetnih izdelkov. Kar se otroške opreme tiče so specializirana trgovina, dasiravno ne butična in je v vsaki vasi. Kar pač zmotno daje občutek cenenosti oziroma nič posebnosti. Usposobljenost prodajalcev je pa žal od do, kdaj si z njimi lahko kaj pomagaš ali pa tudi ne. Enako kot Hervis npr. Prodaja marsikaj in kupiš lahko tudi najboljšo robo, je pa fino, da že sam malo veš, kaj rabiš. Če je kader lahko manjso takih trgovin, je pa nabor izdelkov in izbira velik plus.