Neviden znak

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
A da bi kdo odprl link, ki sem ga prilepil in poscrolal do 33. člena je pa preveč?
rolleyes-1.gif


Talna označba je tista, ki določa, da je "desna" cesta "stranska" - oziroma ima označba enak pomen, kot znak "križišče s prednostno cesto".

Pa splača se celi Pravilnik o prometni signalizaciji prebrati - je bilo s koncem 2015 ozr. s sredino 2016, ko je stopil v veljavo kar nekaj sprememb.
mene pa zanima, kako je s talnimi označbami pozimi, ko zapade sneg in se ne vidijo?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ne bi vedel - nisem nikoli gledal pod sneg ali so še ali niso?!!?

Mora biti nekaj podobnega kot lučka v hladilniku - nisem ziher ali vgasne, ko zaprem vrata?!

spoiler
Kaj pa bi bilo!? Ne vidi se jih - torej ne "obstajajo" - zato vsepovsod tam, kjer je "važno" (eno parkirišče v Sl. Bistrici to pač ni) mora stati še ustrezni znak.
Bemu sunce - s kom si jaz delim cesto.
rolleyes-1.gif

 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
A da bi kdo odprl link, ki sem ga prilepil in poscrolal do 33. člena je pa preveč?
rolleyes-1.gif


Talna označba je tista, ki določa, da je "desna" cesta "stranska" - oziroma ima označba enak pomen, kot znak "križišče s prednostno cesto".

Pa splača se celi Pravilnik o prometni signalizaciji prebrati - je bilo s koncem 2015 ozr. s sredino 2016, ko je stopil v veljavo kar nekaj sprememb.

Talne oznacbe ne dolocajo, a je cesta stranska ali ne. Ceste so kategorizirane (ZCes-1)
Vozisce, ki je ob trgovini je cesta razmejena s pasom in uvozi na parkirisce ter stranskimi parkirnimi mesti.
Ampak verjetno bi se tud razlicni policisti kle razlicno opredeljevali, kot vidim v praksi, se se na bolj enostavnih primerih.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

Kaj pa bi bilo!? Ne vidi se jih - torej ne "obstajajo" - zato vsepovsod tam, kjer je "važno" (eno parkirišče v Sl. Bistrici to pač ni) mora stati še ustrezni
[/COLOR]
v bistvu me bolj zanima konkretna pravna razlaga, kot pa subjektivno filozofiranje, ali je križišče "važno" ali ne. če se dva zaletita, je namreč v prvi vrsti pomembno tisto, kar piše v zakonu, ne spomnim pa se, da bi se kje omenjalo bolj važna in manj važna križišča. sprašujem zato, ker je podobne situacija na parkirišču Bauhaus v LJ, na uvozu iz kajuhove, kjer je na tleh narisan celo trikotnik, pa me vseeno občasno kdo izsili iz tiste smeri.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
A da bi kdo odprl link, ki sem ga prilepil in poscrolal do 33. člena je pa preveč?
rolleyes-1.gif


Talna označba je tista, ki določa, da je "desna" cesta "stranska" - oziroma ima označba enak pomen, kot znak "križišče s prednostno cesto".

Pa splača se celi Pravilnik o prometni signalizaciji prebrati - je bilo s koncem 2015 ozr. s sredino 2016, ko je stopil v veljavo kar nekaj sprememb.

Talne oznacbe ne dolocajo, a je cesta stranska ali ne. Ceste so kategorizirane (ZCes-1)
Vozisce, ki je ob trgovini je cesta razmejena s pasom in uvozi na parkirisce ter stranskimi parkirnimi mesti.
Ampak verjetno bi se tud razlicni policisti kle razlicno opredeljevali, kot vidim v praksi, se se na bolj enostavnih primerih.

Si mogoče opazil, da sem določene pojme dal v narekovaje? Kaj misliš zakaj?

Pomen označbe je pa tudi razložen. Verjetnot, ozr. upam, da veš kaj je treba ob kakšnem znaku narediti.

Lahko pa nabijaš še naprej ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

Kaj pa bi bilo!? Ne vidi se jih - torej ne "obstajajo" - zato vsepovsod tam, kjer je "važno" (eno parkirišče v Sl. Bistrici to pač ni) mora stati še ustrezni
[/COLOR]
v bistvu me bolj zanima konkretna pravna razlaga, kot pa subjektivno filozofiranje, ali je križišče "važno" ali ne. če se dva zaletita, je namreč v prvi vrsti pomembno tisto, kar piše v zakonu, ne spomnim pa se, da bi se kje omenjalo bolj važna in manj važna križišča. sprašujem zato, ker je podobne situacija na parkirišču Bauhaus v LJ, na uvozu iz kajuhove, kjer je na tleh narisan celo trikotnik, pa me vseeno občasno kdo izsili iz tiste smeri.

Če se jih vidi se morajo upoštevati - konec debate.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.413
98
48
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
A da bi kdo odprl link, ki sem ga prilepil in poscrolal do 33. člena je pa preveč?
rolleyes-1.gif


Talna označba je tista, ki določa, da je "desna" cesta "stranska" - oziroma ima označba enak pomen, kot znak "križišče s prednostno cesto".

Pa splača se celi Pravilnik o prometni signalizaciji prebrati - je bilo s koncem 2015 ozr. s sredino 2016, ko je stopil v veljavo kar nekaj sprememb.

Talne oznacbe ne dolocajo, a je cesta stranska ali ne. Ceste so kategorizirane (ZCes-1)
Vozisce, ki je ob trgovini je cesta razmejena s pasom in uvozi na parkirisce ter stranskimi parkirnimi mesti.
Ampak verjetno bi se tud razlicni policisti kle razlicno opredeljevali, kot vidim v praksi, se se na bolj enostavnih primerih.

Si mogoče opazil, da sem določene pojme dal v narekovaje? Kaj misliš zakaj?

Pomen označbe je pa tudi razložen. Verjetnot, ozr. upam, da veš kaj je treba ob kakšnem znaku narediti.

Lahko pa nabijaš še naprej ...

Se zdaj ne vem, o kakem znaku govoris. Si na prednosti cesti (ki se brez narekovajev imenuje ULICA), vse ostalo so parkirisca,
kjer bo vedno kriv tisti, ki z njega pripelje na ULICO.