Pismonoša - plača

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
To, da si objavljen v katalogu si moraš plačati sam. Mercator naprimer izda katalog, ti pa kot proizvajalec moraš dati popust in še plačati svojo objavo v katalogu, tako da trgovske hiše ne plačajo nič!
@kalbo: Ja, ponekod na periferijah so poštarji še vedno carji. Že od pošte do pošte znajo biti velike razlike, ampak na splošno je heca konec, zato pa iščejo poštarje v tujini.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik tomi pravi:...po podatkih AKOS-a na leto prodajo 35-40k nalepk za prepovedano vročanje nenaslovljenih pošiljk, in to že zadnjih 7 let, gospodinjstev je pa mislim da okoli 600k?
. to kaže na fake podatek; to je cifra IMHO pomnožena x10 ... pri nas v bloku imamo en zaboj in vanj se mečejo te smeti (1x tedensko je poln!) ... torej le redkokdo odnese domov v stanovanje ... jest imam nalepko že desetletje in še vedno je skor kot nova na kaslcu ... večina je pa brez (od 29 predalov) ... "poštar" največ casa porabi za zlaganje in metanje v njih te reklamne letake ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
dvomim, da bi sporočali napačne podatke, saj nimajo nič od tega, če že kdo noče dat teh podatkov je to pošta
smile-1.gif


pri nas je nalepka recimo na 12 od 16 nabiralnikih, verjetno odvisno od starostne strukture
grin1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Meni je zanimivo tudi zakaj ne pustijo, da se v blokih daje reklame na police in si vsak vzame kar mu paše? sicer je najbrž problem pri zbiralcih papirja in pri ljudeh, ki iz reklam strižejo razne kupončke, ampak vseeno....
Odpade zlaganje reklam, odpade metanje reklam v nabiralnike in s tem bi pošta prihranila pri poštarjih.....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
to ni v interesu oglaševalcem, že zlaganje več reklam skupaj, jim ne diši
grin1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Ravno včeraj videl enega lokalnega poštarja, ko je spal v položaju Supermana na mizi v bifeju poleg Mercatorja v knjižno znani dolenjski vasi. Poleg njega na pol popit pir in še vedno torba, zunaj moped.....
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Če strnem to temo: poštarji bi imeli višje plače, ampak reklam, ki so znaten vir dohodka, pa ne bi nosili.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Plača je sramotno nizka, pogoji pa še slabši.

Dodatki so tako mizerni, da se nobenemu ne splača, vendar jih v to silijo. Baje nism poštar, je pa kolega. Zanimivo je, da vozi z kombijem pakete in je prosil za kolo.

Še pjačo vozijo po novem, sem ga vidu kako je v lokal prinesel gajbo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
itak ta tisk ne deluje,

Aha, torej, nekdo v marketingu reče, dajmo delat letak, učinka ni nobenega, čez en teden reče, eh qrc, če smo enkrat v temo brcnili, pa dajmo še enkrat. Praviš da potem ponavljajo tak skok v brezno iz tedna v teden al kako?

Količine "spama", ki ga poštarji vozijo okoli dokazujejo nasprotno. Namreč to, da tisk deluje. In to zelo dobro.

precej sem delal z "marketingarji" v tej smeri, pa mi noben ni znal otipljivo povedat na kak način merijo uspešnost tiska ... oni majo pač tam neko številko, in če se tolko pa tolko izdelka proda, je katalog naredil svoje.

seveda deluje, na določeno skupino ljudi, ki bo pa počasi umrla
smile-1.gif


ampak če sklepamo po alterju kjer je večina nadpovprečno situirana in inteligentna, in ne spremljajo tvja, ne berejo reklam ... pa se vseeno nekak uspejo nahranit, pa prit do trgovine
grin1.gif


po podatkih AKOS-a na leto prodajo 35-40k nalepk za prepovedano vročanje nenaslovljenih pošiljk, in to že zadnjih 7 let, gospodinjstev je pa mislim da okoli 600k? se pravi ima skoraj polovica gospodinjstev nalepko, tak čez palec ... pošta tega seveda ne pove, sploh ne oglaševalcem, katerim ne samo distribuira ampak še tiska kataloge
grin1.gif


se pravi polovici uspeš dostavit v kaslc, pol pa šele pridemo komaj do tega, če dejansko kdo to pogleda al vrže direkt stran ...






šele potem se lahko začnemo pa pogovarjat kaki odstotek ljudi, ki dejansko prebere katalog, gre potem na podlagi tega v trgovino
grin1.gif

Ni treba biti posebej pameten, da narediš analizo, kako se proda izdelek, ki je v katalogu v primerjavi s konkurenco, ki je tisti dan v katalogu ni.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ravno včeraj videl enega lokalnega poštarja, ko je spal v položaju Supermana na mizi v bifeju poleg Mercatorja v knjižno znani dolenjski vasi. Poleg njega na pol popit pir in še vedno torba, zunaj moped.....

Posnemi, pošlji sliko velikim trem na PS in drug dan se ti nebo treba bat, da bo Superman oblečen v poštarsko uniformo sedel v lokalu. Izjema ne potrjuje pravila, bi se temu reklo. Lahko ga pa zajebeš, če ti je babo nategnil, ali fiđet spinerja dan prepozno prinesel.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Meni je zanimivo tudi zakaj ne pustijo, da se v blokih daje reklame na police in si vsak vzame kar mu paše? sicer je najbrž problem pri zbiralcih papirja in pri ljudeh, ki iz reklam strižejo razne kupončke, ampak vseeno....
Odpade zlaganje reklam, odpade metanje reklam v nabiralnike in s tem bi pošta prihranila pri poštarjih.....

Brazilci pa z starim Traficom kar za njim .... potem pa gasa na Dinos. Oglaševalci si tega mogoče nebi želeli najbolj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ravno včeraj videl enega lokalnega poštarja, ko je spal v položaju Supermana na mizi v bifeju poleg Mercatorja v knjižno znani dolenjski vasi. Poleg njega na pol popit pir in še vedno torba, zunaj moped.....

Posnemi, pošlji sliko velikim trem na PS in drug dan se ti nebo treba bat, da bo Superman oblečen v poštarsko uniformo sedel v lokalu. Izjema ne potrjuje pravila, bi se temu reklo. Lahko ga pa zajebeš, če ti je babo nategnil, ali fiđet spinerja dan prepozno prinesel.

Ma briga mene za tega reveža, k je preveč rund spil, ga ma prej kelnarca na grbi kot jaz. Hočem rečt, da temle na periferiji še ni nič hudega, vključno z našim, ki se konstantno norčuje že leta, pa ga noben živ bog ne more premestit, ker se očitno dobro razume s šefico pošte.
Drugače je tem, k so na kombijih, furajo vse živo, plačani pa niso nič bolje od telih lokalnih "supermenov" ki pr vsaki bajti še kak šnopček ruknejo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ravno včeraj videl enega lokalnega poštarja, ko je spal v položaju Supermana na mizi v bifeju poleg Mercatorja v knjižno znani dolenjski vasi. Poleg njega na pol popit pir in še vedno torba, zunaj moped.....

Posnemi, pošlji sliko velikim trem na PS in drug dan se ti nebo treba bat, da bo Superman oblečen v poštarsko uniformo sedel v lokalu. Izjema ne potrjuje pravila, bi se temu reklo. Lahko ga pa zajebeš, če ti je babo nategnil, ali fiđet spinerja dan prepozno prinesel.

Ma briga mene za tega reveža, k je preveč rund spil, ga ma prej kelnarca na grbi kot jaz. Hočem rečt, da temle na periferiji še ni nič hudega, vključno z našim, ki se konstantno norčuje že leta, pa ga noben živ bog ne more premestit, ker se očitno dobro razume s šefico pošte.
Drugače je tem, k so na kombijih, furajo vse živo, plačani pa niso nič bolje od telih lokalnih "supermenov" ki pr vsaki bajti še kak šnopček ruknejo.

Itak da je razlika med okraji. Ampak tudi več ne taka kot si nekateri mislijo. Namreč male pošte so se zaprle, njihovo delo so pa prevzeli pogodbeniki. Tako poštarji ki so pokrivali 30 gospodinjstev več ne obstajajo. Njegovo delo opravlja prvi v bližnji večji pošti, ali pa je tja bil premeščen in dobil še kak okraj zraven.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
Se selila iz mesta na vas. Nekaj je bilo minusov, nekaj plusov, velik plus je lokalna mala pošta, upam da mi fantov ne vzamejo :-(
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
po moje je bolj kontra. ne hebe in zahebava nihče nikogar. ne poštar ljudi ne oni nazaj.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Še jabal sem ga, kakšen šiht je to, pir nosiš pa niti flaše ga ne smeš pit. Sem ga hotu častit.

Edina pozitvna model je shujšal v dobrem mesecu za 8 kil.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
A vidš....in oni mu še plačujejo za fitness...narobe svet!