Neviden znak

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Vceraj sem na petrolu naletel na zanimiv primer. Ko speljes s petrola pride pred vklopom na glavno cesto se ena cesta z desne, ki pa ima trikotnik. Situacija je bila da je na tej cesti bil parkiran tovornjak in ko je avto prisel z desne sem sklepal, da on trikotnika ne vidi zarad tovornjaka in sem ga pocakal (sicer bi bil boom). Bi bilo zanimivo videti kako bi policija in zavarovalnice resevale ta primer.
Jaz sem znak lepo videl in se ne bi cutil odgovornega.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Verjetno nisi dobro precital da je trikotnik na cesti, ki pride z desne. Poleg tega je tovornjak parkiran (sofer verjetn na piru), mimo ga obvozi avto, ki ne vidi trikotnika.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB

Aha, to pa je druga pesem.
wink-1.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Rdeči misli da je tvoj desni, da ima prednost in prosto pelje...potem pa
sprasujem se.gif


Dobro si predvideval, da si ga rajši počakal.
zmaga.gif

Kriv ne bi bil, ampak piz..rija in sitnosti pa bi nastale.
frown-1.gif


Sicer nikoli ne veš, kako bi te obravnavali v primeru nesreče...da si prehitro speljal...da bi lahko predvideval ipd.. pa tudi . če bi rdeči bil kakšen tajkun, potem bi vse tebi obesli.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Obveljajlo bi kot je dejansko stanje na cesti. Kriv bi bil oni..a kot že rečeno..previdnost (Pri tebi predvidevanje) je mati modrosti.


(Na nagrobnem kamnu potem piše: Tu počiva 'Janez', ki je imel v križišču prednost.)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Kaj pa recimo tule: gmaps

Če se pelješ v tej smeri imaš nekoga na desni, ki bi potem moral imeti prednost, ampak tega se nihče ne drži ali pač...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
A se ne da tole obrazložitev cut in past.
Talna označba 'desnega' je enaka trikotnemu znaku. Križišče s prednostno cesto.
smile-1.gif
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Slika se stanje, kje stoji tovornjak, pokliče se policijo.
Tovornjak (avto, itd) ne sme stati (parkiran ali ustavljen) znotraj 5 metrskega območja križišča, domnevam da bi bil kriv tovornjakar, morda deljena krivda z desnim, kdo ve kaj bi se pa spomnili zavarovalničarji in sodniki.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Mah ti tovornjakarji itak parkirajo vspovsod, na počivališčih jeih je vedno cel kup ne le narobe, ampak izredno nevarno parkiranih, Policija pa nič.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Kaj pa recimo tule: gmaps

Če se pelješ v tej smeri imaš nekoga na desni, ki bi potem moral imeti prednost, ampak tega se nihče ne drži ali pač...
Kle gre za vkljucitev s parkirisca na cesto (karksnegakoli reda ze je), zato imas prednost. Drugo bi bilo, ce bi bila ta cesta tudi parkirisce.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Kaj pa recimo tule: gmaps

Če se pelješ v tej smeri imaš nekoga na desni, ki bi potem moral imeti prednost, ampak tega se nihče ne drži ali pač...
Kle gre za vkljucitev s parkirisca na cesto (karksnegakoli reda ze je), zato imas prednost. Drugo bi bilo, ce bi bila ta cesta tudi parkirisce.

A ni del parkiršča? Glede na to, da greš skozi rampe in imaš tako levo kot desno parkirne prostore, vodi pa samo do konca parkirplaca (oziroma okrog?).

Sem že enkrat stal tam pri OMVju in je bila ravno to debata, ker sta dva skoraj počila.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Kle se ve, da je to cesta (vkljucno z mejo, ki jo doloca - odvodavanje na levi), zelo verjetno je tako definirana tudi v prostorskem nacrtu - dovoz do parkirisc in trgovin
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
A da bi kdo odprl link, ki sem ga prilepil in poscrolal do 33. člena je pa preveč?
rolleyes-1.gif


Talna označba je tista, ki določa, da je "desna" cesta "stranska" - oziroma ima označba enak pomen, kot znak "križišče s prednostno cesto".

Pa splača se celi Pravilnik o prometni signalizaciji prebrati - je bilo s koncem 2015 ozr. s sredino 2016, ko je stopil v veljavo kar nekaj sprememb.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Lokalna cesta ima vsaj 4 odcepe, ki pa ni nihče označen z talno oznacbo ali prometnim znakom da si na stranski cesti ko se vključujes nazaj na lokalno cesto.
Smo tudi že premlevali desno pravilo, oziroma kako bi se policaji zavarovalnkcarji in sodniki menili , če bi se en držal pravil kot pijanec plota. In celo sorodnik (ki živi ob odcepu) je naredil nesrečo z nekaj gmotne škode. Vendar se ni držal pravil kot pijanec plota, ampak priznal krivdo i gremo dalje
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
odcep za kaj? če gre za dovoz do hiše itd, potem se to ne smatra za križišče