Samsung S7 Nougat ja ali ne?

I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Vsi vemo na kaj namiguje in o Ajfonu nabija v vsaki temi. Pa da ne bo pomote, daleč od tega da sem Apple hejter. Imam že 3 generacijo iMaca ter tudi Macbooka Pro. Super izdelka ki nikoli ne crkneta in ki ju lahko po nekaj letih za pemeten denar prodaš dalje. Če bo iPhone 8 imel Notification light bom ga takoj kupil ampak kaj ko tega ne bo imel, no tako pač ostajam na Androdidu. Nevem kaj ti ni jasno?
smile-1.gif

Saj mi je jasno, kaj si mislil... ampak dejansko je tako da veckrat "antieplovci" v kaksno debato vpletejo iPhone ... kot pa obratno... Za doticnega uproabnika vem, da je vcasih malo prevec "nasilen" s svojim mnenjem... ampak dejstvo pa je, da je to njegovo mnenje ... ki ga ima pravico imeti
smile-1.gif
...

Sicer smo ze zaslo iz teme... lahko pa vseeno dodam se to... da pac okusi so razlicni... Meni recimo lucka za notificatione ne pomeni nic... Sem imel kar nekaj casa v uproabi Huawei P10 in me je tista lucka prej motila, kot pa koristila... saj utripa za vsako malenkost... in tako dejansko stalno utripa
smile-1.gif
... Ko progledam vse in pustim telefon nekaj minut sam, ze pride kaksen mail, notificaion ali kaj podobnega, ki spet sprozi to utripanje ... Ampak to je tako... da ljudlje imamo razlicne poglede in potrebe...

Sem za 2€ kupil aplikacijo Upravitelj svetlobe Pro kjer vklaplajš izklapljaš za katere apliakcije ti utripa, v kakšnem intervalu ti utripa in v kakšni barvi. Meni je must have to ker imam dnevno XY klicev, mailov in nisem nonstop zraven telefona in mi gre na k**** da vedno ko stopim v prostor da morem vžigat telefon da vidim kdo me je klical oz. pisal SMS oz. mail... nadležno... Ena rešitev če bi hotel imeti iPhona je ura, ki je nonstop v povezavi s telefonom ampak šment, ur pa ne nosim...
smile-1.gif

hysterical-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Vsi vemo na kaj namiguje in o Ajfonu nabija v vsaki temi. Pa da ne bo pomote, daleč od tega da sem Apple hejter. Imam že 3 generacijo iMaca ter tudi Macbooka Pro. Super izdelka ki nikoli ne crkneta in ki ju lahko po nekaj letih za pemeten denar prodaš dalje. Če bo iPhone 8 imel Notification light bom ga takoj kupil ampak kaj ko tega ne bo imel, no tako pač ostajam na Androdidu. Nevem kaj ti ni jasno?
smile-1.gif

Saj mi je jasno, kaj si mislil... ampak dejansko je tako da veckrat "antieplovci" v kaksno debato vpletejo iPhone ... kot pa obratno... Za doticnega uproabnika vem, da je vcasih malo prevec "nasilen" s svojim mnenjem... ampak dejstvo pa je, da je to njegovo mnenje ... ki ga ima pravico imeti
smile-1.gif
...

Sicer smo ze zaslo iz teme... lahko pa vseeno dodam se to... da pac okusi so razlicni... Meni recimo lucka za notificatione ne pomeni nic... Sem imel kar nekaj casa v uproabi Huawei P10 in me je tista lucka prej motila, kot pa koristila... saj utripa za vsako malenkost... in tako dejansko stalno utripa
smile-1.gif
... Ko progledam vse in pustim telefon nekaj minut sam, ze pride kaksen mail, notificaion ali kaj podobnega, ki spet sprozi to utripanje ... Ampak to je tako... da ljudlje imamo razlicne poglede in potrebe...

Sem za 2€ kupil aplikacijo Upravitelj svetlobe Pro kjer vklaplajš izklapljaš za katere apliakcije ti utripa, v kakšnem intervalu ti utripa in v kakšni barvi. Meni je must have to ker imam dnevno XY klicev, mailov in nisem nonstop zraven telefona in mi gre na k**** da vedno ko stopim v prostor da morem vžigat telefon da vidim kdo me je klical oz. pisal SMS oz. mail... nadležno... Ena rešitev če bi hotel imeti iPhona je ura, ki je nonstop v povezavi s telefonom ampak šment, ur pa ne nosim...
smile-1.gif

hysterical-1.gif

cheer.gif
 

dax

Majstr
22. maj 2012
703
1.619
93
In kaj je narobe z LED notifikacijo? Tudi sam se zaradi tega še vedno na Samsungih (sicer bi bil najbrž tudi na iNapravi), tudi meni je zadeva zelo priročna. Komu pa ni, pa naj pač pritiska home gumb 1000 X/dan.

Lp
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ko sem imel androida, ki je imel to, je bila ta led lučka nonstop prižgana. Če se sedaj da selektivno nastaviti za kaj naj sveti je mogoče celo uporabno. Prej ni bilo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ma saj to ni finta Samsunga, to imajo prav vsi GSM-i razen iPhona tako da ni to neka huda iznajdba ali funkcija... itak nas že ta "telefonska" industrija dela invalide in bolnike ker imamo te telefone po X ur na dan v roki tako da se strinjam da če res ni potrebno ga sploh ne rabim po rokah vlačit. In ja dune, v kolikor ne gre ali ne znaš nastavit te ledice je stvar popolnoma neuporabna ker utripa in gnjavi za vsak drek. Tudi rootat ne rabiš telefona za to...
 

dax

Majstr
22. maj 2012
703
1.619
93
Seveda se da selektivno nastaviti, v tem je ravno bistvo. Je pa res, da je to stvar osebne preference vsakega posameznika. Meni osebno je zadeva zelo koristna. Recimo... sam prejemam veliko sporočil (službeno) in imam telefon v pisarni na mizi. Skočim v sosednjo pisarno in ko pridem nazaj, mi ni treba pritiskat home gumba, da bi videl, če imam kako sporočilo ali zgrešen klic, ampak utripa lučka itd.
 

dax

Majstr
22. maj 2012
703
1.619
93
Se opravičujem OP, malo smo zašli s tole ledico...

Na S7 nimam težav z nougatom, vsaj zaznal jih nisem, tako da lahko priporočam.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
jaz sem imel problem po nadgradnji in sicer se mi je začelo masovno dogajati da sem imel zgrešene klice kot bi bili telefon nedosegljiv. Bojda nisem bil edini s tem problem, no factory reset je potem pomagal in rešil zadevo
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Z Nougatom je bilo marsikaj spremenjeno... recimo tiste hitre ikone zgoraj, prej jih je bilo 5 in so se dobro videle, zdaj jih je 6 in so čisto majhne... pa tud imenik (črke za hiter skok na ime) je mal čudno narejen... pred parimi dnevi je bila tudi nadgradnja, vendar sprememb ni...
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Bom potem kar nadgradil. A je potrebno narediti kakšen reset potem? Podatki ostanejo?
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Baterija po updatu tudi opazno manj drži - potrjeno tudi s strani gsmarene:
"We observed a significant drop in Wi-Fi browsing longevity, to the tune of 3 full hours."
"It's not a spectacular showing in video playback either, where the drop in endurance is a whopping 5 hours."
"On a more positive note, the 3G voice call endurance has been improved by an extra 1:45h."

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_edge-review-1409p3.php

Torej 3 ure manj brskanja na wifi ter 5 ur manj predvajanja videa... preveč zame, da bi nadgradil...
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Sem naložil na obeh telefonih. Zaenkrat bp. Kar pa se tiče baterije; slabe kot je bilo ne more biti.
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Eno vprašanje.... na S5 mini je bila možnost povečati senzitivnost ekrana (da je tudi čez tanke delavske rokavice prijel ekran)...je to pri S7 tudi možno, nekako ne najdem?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Vsi vemo na kaj namiguje in o Ajfonu nabija v vsaki temi. Pa da ne bo pomote, daleč od tega da sem Apple hejter. Imam že 3 generacijo iMaca ter tudi Macbooka Pro. Super izdelka ki nikoli ne crkneta in ki ju lahko po nekaj letih za pemeten denar prodaš dalje. Če bo iPhone 8 imel Notification light bom ga takoj kupil ampak kaj ko tega ne bo imel, no tako pač ostajam na Androdidu. Nevem kaj ti ni jasno?
smile-1.gif

Saj mi je jasno, kaj si mislil... ampak dejansko je tako da veckrat "antieplovci" v kaksno debato vpletejo iPhone ... kot pa obratno... Za doticnega uproabnika vem, da je vcasih malo prevec "nasilen" s svojim mnenjem... ampak dejstvo pa je, da je to njegovo mnenje ... ki ga ima pravico imeti
smile-1.gif
...

Sicer smo ze zaslo iz teme... lahko pa vseeno dodam se to... da pac okusi so razlicni... Meni recimo lucka za notificatione ne pomeni nic... Sem imel kar nekaj casa v uproabi Huawei P10 in me je tista lucka prej motila, kot pa koristila... saj utripa za vsako malenkost... in tako dejansko stalno utripa
smile-1.gif
... Ko progledam vse in pustim telefon nekaj minut sam, ze pride kaksen mail, notificaion ali kaj podobnega, ki spet sprozi to utripanje ... Ampak to je tako... da ljudlje imamo razlicne poglede in potrebe...

Sem za 2€ kupil aplikacijo Upravitelj svetlobe Pro kjer vklaplajš izklapljaš za katere apliakcije ti utripa, v kakšnem intervalu ti utripa in v kakšni barvi. Meni je must have to ker imam dnevno XY klicev, mailov in nisem nonstop zraven telefona in mi gre na k**** da vedno ko stopim v prostor da morem vžigat telefon da vidim kdo me je klical oz. pisal SMS oz. mail... nadležno... Ena rešitev če bi hotel imeti iPhona je ura, ki je nonstop v povezavi s telefonom ampak šment, ur pa ne nosim...
smile-1.gif

Saj imaš pri S7 always on zaslon, kjer takoj vidiš, če te je kdo klical in ti kaj poslal.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A slučajno kdo od poznavalcev zna pri Samsungih urediti prejemanje MMS sporočil tudi takrat, ko imaš izklopljen prenos podatkov???

Pri Huaweju v meniju samo označiš prejmi MMSe tudi pri izklopljenem prenosu podatkov, pri Samsungu J7 pa te možnosti ne najdem prav nikjer;(

Druga stvar, ki me zanima pa je ta ali se da nastaviti tako, da se ob prejetem sporočilu pa tudi ob pritisku gumba, ne prižge ekran?
Torej rad bi, da se ekran lahko prižge izključno takrat, ko ga hočem odkleniti s prstnim odtisom.

Hvala za kak nasvet.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Žal pri Samsungu tega ni.. če hočeš prejet MMS moreš vklopit podatke.. Kar se tiče zaslona isto ne gre.. Če pa obstaja posebi aplikacija pa ne bi vedel.. itn..