Parketar

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Obnovil sem parket,15m2.Torej, brušenje, kitanje in 3xlakiranje. Je preveč 20€ za m2 z materijalom in delom? Mal mi je sapo vzel.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Obnovil sem parket,15m2.Torej, brušenje, kitanje in 3xlakiranje. Je preveč 20€ za m2 z materijalom in delom? Mal mi je sapo vzel.

Se pravi možakar je prišel s svojim materialom, orodjem ,kombijem in znanjem vsaj 3 x na bajto da je dokončal .... in tebi je faking 300€ drago. Pa kaj si ti mal vurberk...
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Obnovil sem parket,15m2.Torej, brušenje, kitanje in 3xlakiranje. Je preveč 20€ za m2 z materijalom in delom? Mal mi je sapo vzel.

Se pravi možakar je prišel s svojim materialom, orodjem ,kombijem in znanjem vsaj 3 x na bajto da je dokončal .... in tebi je faking 300€ drago. Pa kaj si ti mal vurberk...


No,no, mal sem razmislu, da ljudje delajo pol mesca za ta dnar, je pa res, da eni pa ležijo, tko, da sem se potolažil, je pa zelo dobro narejeno,tko, da je , upam , vredno tistih 300€.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Obnovil sem parket,15m2.Torej, brušenje, kitanje in 3xlakiranje. Je preveč 20€ za m2 z materijalom in delom? Mal mi je sapo vzel.

Se pravi možakar je prišel s svojim materialom, orodjem ,kombijem in znanjem vsaj 3 x na bajto da je dokončal .... in tebi je faking 300€ drago. Pa kaj si ti mal vurberk...


No,no, mal sem razmislu, da ljudje delajo pol mesca za ta dnar, je pa res, da eni pa ležijo, tko, da sem se potolažil, je pa zelo dobro narejeno,tko, da je , upam , vredno tistih 300€.

ja sam tisti ki delajo pol mesca za ta dnar. nimajo stroška s svojim orodjem, materjalom, kombijem, kilometrino itd.
Samo zračunaj si kolko pridejo laki in potrošni materjal pa nafta da pride do tebe. Pa na koncu ni več 300€ taki dnar
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Tudi sam sem pred obnovo parketa v dveh prostorih (drugje je še dosti ok).

Koliko časa realno traja da se zbrusi in prebarva (prelakira) cca. 30 kvadratov? Kako je s temi novimi barvami se more pol luftat? Al pr novih ni panike?

A lahka še kak konkreten nasvet, kaj je potreno pazit?
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
1 tedn do 10 dni bo prostor neuporabn.
Tudi nove barve smrdijo. Sicer ne več tako kot včasih, še vedno je pa tisti vonj po laku nekaj časa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker smo ravnokar to delali na 50 m2 in sedaj še drugič brusimo
bonk.gif
do dol ti lahko povem časovnico od nule:
1. dan: odstranitev starega parketa in priprava na vlivanje izravnalne mase;
2. dan: vlivanje izravnalne mase in potem sušenje do določene vlažnosti oz. bolje rečeno suhosti;
3. - 5. dan sušenje izravnalne mase;
6. dan začetek polaganja klasični parket parjena akacija na dvokomponetno poliuretansko lepilo;
7. dan zaključek polaganja parketa;
8. dan popoldan brušenje in priprava na "špahtl" lakiranje - lak dvokomponentni vodni lak);
9. dan zjutraj "špahtl" lakiranje (kitanje po starem) - zvečer prvo "valjček" lakiranje - vmes brušenje oz. poliranje;
10. dan zaključno valjček lakiranje;
11. - 20. dan mirovanje (hodiš lahko po kakih 3 dneh, pleskanje po 10. dneh)
21. dan opaženo luščenje zadnjega sloja laka
22. konzultacije s proizvajalcem / dobaviteljem laka
23. novo brušenje do lesa
24. špahtl lakiranje
25. prvi lak
26. drugi lak
27. - 35. mirovanje.
10.gif


Torej smrdi zelo malo in je zrak "čist" po kakem dnevu, da lahko v drugi etaži spimo normalno (sicer se mi zdi, da pa ta drugi lak malo bolj smrdi kot prej).

Cene samo brušenje in lakiranje v tej kakovosti 18€/m2, vse skupaj raje ne povem.
bonk.gif


PS: dodatno visoke kotne letve (lajštne) po naročilu 4€ tm
PS2: za parket ni barva ampak lak.
wink-1.gif

PS3: prvi in drugi dan po lakiranju mora bit prostor zaprt zaradi prahu!
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
no odkar so laki na vodni osnovi luftanje in podobno ni vec potrebno. pac kaksen dan da se posusi.
drugace pa priporocam tiste stare smrdljive lake, ker te na vodni osnovi so pol manj trpezni kot tastari.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Res je, ampak ta moj parketar pravi, da s "starimi" laki noben več ne dela (kar seveda ni čisto res) in da on nima več orodja za delo s starimi laki.

Mi pa bluzi, da vsaj kak mesec ne smemo tal brisat z mokro cunjo - halo???
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
ja to vsi govorijo - verjetno se jim ne gre vdihavat tistih hlapov in pomoje je tud z dobavljivostjo problem...

dob mi jih z vodo 3-4x na leto... bos ze zdrzal tist 1 mesec...