Hyundai H1 oz. alternative

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ideja je bila multivan, super je, ker se hitro zloži v posteljo, ampak je iskreno predrag. Kolega mi je predlagal H1, baje obstaja neka potovalna verzija, ampak je pri nas ni. Nikjer ne najdem več kot 5 rabljenih, novih pa sploh ne. Se to splača kupit in katere mašine so ok? Resno razmišljam o nakupu novega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Za katere namen rabiš?
Potovanja ?

Večina znamk poleg furgona naredi tudi sedežno.razlicico. nekatere bolj delavske, nekatere bolj direktorske, nekatere celo oboje (transporter, multivan). Tako da izbiraš zagotovo lahko vsaj med kakšnimi 5 znamkami

Bistvena razlika Hyundai pogon zadaj. Tukaj je najbrž samo.mercedes mu konkurent
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Torej všeč mi je miza in dejstvo da se obrnejo sedežinpri multivanu +, da se enostavno zloži v nekonposteljo. Ne bi z njim šel na 14 dni dopust, ampak sem in tja bi pa kje prespal, sam brez familije.

Multivan mi je super, samo res predrag. H1 potem 4x4 starex al kaj je? Se mu naredi postelja? To mi je v bistvu bolj važno kot tiste mize, čeprav je ono super kul.

Avto se bo rabil za delo in familijo, prespal pa bi jaz sam v njem. Sem in tja, ampak se veliko vozim in mi večkrat paše malo podremat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.820
113
pri taščici
Dvomim da boš na alterju dobil pameten odgovor.
Preglej ponudbo po (tujem) spletu (Mercedes, VW, Ford, Citroen?, Peugeot? Hyundai...) Obišči salone (po možnosti ne samo enega od ene znamke, oziroma vsaj več prodajalcev v istem salonu), pridobi čimveč podatkov o ponudbi, potem pa naredi neko tabelo kaj kje dobiš. Na koncu se pogledaš do kam greš finančno in vzameš.
Ne vem pa kako razširjena je ta mizica po avtih. Pa predvidevam da je tudi ne dobiš v budget avtih.

Vsaj tako sem jaz zadnjic naredil ob nakupu furgona.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Pri Mercedesih poglej Viana model Fun. Ta ima zadaj zložljivo posteljo z mizico in je rabljen praviloma cenejši od Multivana istega letnika.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Jap, Viani Fun je nekaj kar iščem. Hyundai ali podobni nimajo takega? Renault? Malo je še vedno predrag, sploh ker sem se zapalil za nov avto.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Kaj pa Ford Tourneo Custom H1? A je to isti avto kot Hyundai H1?
ne-ne-1.gif

H1 - normalna višina
H2 - povišan
L1 - normalna dolžina
L2 - podaljšan