Putika

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
5 pirov zvečer pa res ni alkoholizem no.

Jaz spijem 5-6 pirov, ko grem ven pit 2x do 3x na mesec. To pomeni, da žuram in sem dobro pijan. Vsak dan se ga tako uliti bi bilo zame katastrofa. Se pa z leti verjetno navadiš in ti je lahko 5 pirov, kot voda. Kaj je alkoholizem pa ne bom modroval.
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
2-3x na teden ali na mesec? Ker če na teden, nisi kaj dosti boljši (to je kaj, četrtek, petek in sobota)
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.913
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
2-3x na teden ali na mesec? Ker če na teden, nisi kaj dosti boljši (to je kaj, četrtek, petek in sobota)

2x3 na mesec.
d055.gif
Sem narobe zapisal. Popravil.
Sicer pa ne pravim, da sem zaradi tega kaj boljši.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Res je, tudi tista stara "deci vina ob kosilu", po nekih novih smernicah ni več zdrava, vsaj kar se tiče vsebnosti alkohola. Drugo pa je, ker vsebuje ogromno antioksidantov, ampak to se lahko doseže tudi drugače.

bottom line, noben alkohol ni zdrav.

Vprašanje pa je, če mogoče vseeno ni dobro, občasno, ga malo ruknit, vsaj iz razloga metabolne fleksibilnosti, podobno kot hidrate
wink-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Tudi teh 5 je alkoholizem, daleč nad zdravniško določeno mejo. Po tistem si že po enem na dan alkoholik.

to je v enem tednu ne več kot:

1 liter in pol vina ali
7 steklenic piva ali
4 decilitre žgane pijače ali
3 litre in pol mošta (sadjevca)

Odvisno od dohtarja, po teh "uradnih" usmeritvah jst poznam več alkoholikov kot pa ne (pa fora je da jst ne spadam mednje .. to se je šele za zamislit)!
evil.gif


Sicer pa alkoholizem (bolezen) ni nikoli povezan s količino pijače ampak posledicami in efekti. Tale naš bansh ima 120kg in je le razlika ali on popije 3 pire ali pa jih nekdo pri 50kg .. .razlika je v bistvu še večja če upoštevamo še da večja masa najbrž tudi ni iz lufta, ampak človek rad kaj konkretno poje. Tako da na koncu 5 pirov pri 120kg SAMO zvečer ob dobri večerji tehnično ni noben alkoholizem ampak samo tvegano pitje ... če ima od tega putiko in ne bo nehal je pa pač to po definiciji že (lahko) alkoholizem, čeprav verjamem da se bo ob prvem resnem napadu odrekel alkoholu (oz. se ga bo zapil do konca da bo lažje prenašal bolečine).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Po mojem pa je alkoholizem izključno vprašanje psihe in ne gramov čistega alkohola na časovno enoto. Če nekdo popije 5 pirov ob nekem dogodku in potem iz tega ali drugega razloga zlahka opusti misel, da bi popil 6-ti pir ni alkoholik. Kdor pa popije 2 dcl piva in se ne more upreti želji, da bi še 2 in še in ... pa je alkoholik. Ne glede na pogostost in poprečje popite pijače. Imel sem kolega, ki je povprečno pil precej manj od statistike, ki te uvršča med alkoholike, vendar kadar ga je zagrabilo (vsakih nekaj mesecev), ni nehal, dokler je telo zdržalo in ni zaspal. To je pač alkoholik in se je pozneje tudi uspešno ozdravil.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kaj pa vem, se s to teorijo alkoholizma ne bi strinjal, jaz ko spijem 3 spricare se mi lusta se cetrti, po 15em pa jih spijem še z lahkoto, veseljem in guštom 10 ali več (no limit). Drug dan ko se zbudim mi niti na misel ne pade da bi poskusil akohol, tudi drugace med tednom oz. (izven nepredvidljivih dohodkov) pijem samo vodo/kavo/čaj. Sem pa človek situacije, ko je prava družba se pač žre, brez kontrole. Sem zato alkoholik?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Bolj se mi zdijo tisti problematični, ki se zvečer odpravijo v kafič, sami sedejo in tolčejo pire brez kakršnega koli razloga oz. zgolj zato ker jim ti neizmerno paše.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Če si sposoben od družbe kadarkoli vstati, ker je nekaj prišlo vmes, potem nisi alkoholik. No, kadarkoli - dokler se pač še zavedaš sebe. In to bi moralo biti dolgo. Moj kolega je v taki situaciji lahko pil tudi več dni skupaj, dokler ni končno omagal.
Predpostavi situacijo: X se zmeni z nekom (denimo ženo, starši, otrokom) za nekaj nujnega ob N-ti uri. Eno uro prej je srečal družbo in spil dva špricerja. Če se ne more odtrgati od družbe in alkohola, ima resen problem, ki ni tako zlahka rešljiv kot vpletenemu zgleda. Tudi, če je to redka situacija.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Jasno se razume ampak to jaz gledam kot na stvar situacije če me razumeš? Če je pomembno da se dobim z stranko ali ženo pustim kozarec in če je potrebno se vrnem, v kolikor se mi zdi stvar "prestavljiva" pa pustim kozarec, stopim iz galame, pokličem, prestavim zadevo in se drugače dogovorim ter grem zopet nazaj tankat
evil.gif


Jasno, je pa problem če ne moreš stran, pol pa nisi alkoholik ampak si pač revček...

Čeprav zopet vračam žogico, imam v žlahti enega ki ni tak kot tvoj kolega ki lahko pije nekaj dni skupaj, on lahko pije 1 mesec skupaj (jasno kak dan v tednu s premorom) ČE ima denar. Če nima dnara tut po mesec ali dva ne poskusi alkohola. Pa če če bi bil alkoholik torej odvisnik torej odvisen od alkohola bi tudi vmes ko nima denarja šel do okoliških kmetov, vinogradnikov s kanistrom po vino (ki je praktično zastonj) in doma pil ampak ne, nima potrebe. V življenju ni pil doma, niti ni pil nikoli sam. Ko pa pride v družbo in ko ima denar pa je glavni. Torej težko govorimo o tem kaj je alkoholizem ter kaj ni, lahko da ga človek pač rad serje, da se mu jebe za vse, da se mu jebe za zdravje samo da mu je cool... morda imajo pač taki ljudje druge psihične težave???
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Po mojem je alkoholik vsakdo, ki ga prvi kozarec popite pijače potegne naprej brez resne možnosti, da bi se sam odločil, da je dovolj. Ali se to zgodi vsaki dan ali enkrat na leto je pravzaprav nepomembno.
Moj kolega je denarja imel dovolj, da bi vsak dan pil. Vendar se je bil trezen sposoben držati "nazaj" dolga obdobja. Ko pa je nekaj popil, pa je bilo konec. Ta sposobnost odločitve loči odvisnika od tistega, ki to ni. Tudi, če bi danes po desetletju+ po zdravljenju popil nekaj, bi zabredel.
Alkoholizem je bolezen, ne razvada.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Že ampak razlika je ce nekaj spijes in te potegne in ne mores nehat, pol si psihološko zasvojen. Ce se pa ti zjutraj zbudis in je prva misel kako bos sel nekam na hladno pivo da si zbistris misli in da se bos boljse pocutil pa si zasvojen iz fizičnega vidika (telo potrebuje, pogresa alkohol).

Mislim da tista prva opcija ni pravi alkoholizem temvec tak clovek napacno reagira na alkohol oz. ga ne prenasa najbolje...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
te potegne in ne mores nehat
Sam si si odgovoril. Nimaš "pravega" in "nepravega" alkoholizma. Si zasvojen in ni pomembno, če fizično ali psihično. Pijačo "potrebuješ".
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
Men je putika full smešno ime za bolezen.

Ja, meni tudi. Putika, ali protin, ali giht, ... v glavnem cel svet te že na kilometer daleč vidi, kako dobro ti gre v življenju
smile-1.gif
.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
ne ni se mi začelo v palcu. Opažam pa da me dostikrat bolijo sklepi kot da bi treniral na hard v fitnesu.
Pravi zdravnica da je začetek in dobim neke tablete. Povišana sečna v krvi.

Citat:


33) PUTIKA
Če pogledamo globoko v bistvo stvari, ta bolezen sploh ne obstaja. Obstajajo le slabo delujoči organi, ki ne zmorejo v zadostni meri odvajati strupov iz telesa. Normalizirati moramo delovanje teh organov in putika bo izginila.
 
Primer: moški, 66 let
Zdravstvene težave: šolski primer putike s prisotnimi bolečinami v sklepih, še posebno v stopalih. Pojavijo se otekline in vroča področja.
Zdravljenje: homeopatija. Mislim, da ni druge diagnoze, kjer bi se v tako kratkem času (približno v enem tednu) stanje izboljšalo, kar dokazuje izjemno uspešnost homeopatije.
Zaključek: čez mesec dni putike ni bilo več. Tako kot običajno! Občasno je potrebno opraviti vzdrževalno terapijo konstitucijske homeopatije.
Vir: proti koncu strani
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Ja shit ne, kaj je pogruntal, da so za bolezen krivi organi oz slabo delovanje le-teh.

Pri koliko bolezni se lahko enako reče, skoraj vseh?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
ne ni se mi začelo v palcu. Opažam pa da me dostikrat bolijo sklepi kot da bi treniral na hard v fitnesu.
Pravi zdravnica da je začetek in dobim neke tablete. Povišana sečna v krvi.

Citat:


33) PUTIKA
Če pogledamo globoko v bistvo stvari, ta bolezen sploh ne obstaja. Obstajajo le slabo delujoči organi, ki ne zmorejo v zadostni meri odvajati strupov iz telesa. Normalizirati moramo delovanje teh organov in putika bo izginila.
 
Primer: moški, 66 let
Zdravstvene težave: šolski primer putike s prisotnimi bolečinami v sklepih, še posebno v stopalih. Pojavijo se otekline in vroča področja.
Zdravljenje: homeopatija. Mislim, da ni druge diagnoze, kjer bi se v tako kratkem času (približno v enem tednu) stanje izboljšalo, kar dokazuje izjemno uspešnost homeopatije.
Zaključek: čez mesec dni putike ni bilo več. Tako kot običajno! Občasno je potrebno opraviti vzdrževalno terapijo konstitucijske homeopatije.
Vir: proti koncu strani

S pravimi zdravili oz. protibolečinskimi je zadeva sanirana dokaj hitro. V enem mesecu pa sigurno, tut brez tablet. Do naslednjega napada seveda
grin1.gif