Vprašanje

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Če sem jaz lastnik zemljišča, nekdo tretji pa misli, da je priposestvoval služnost na mojem zemljišču, ki pa ni dokazana in jaz sedaj na moje zemljišče pripeljem neregistriran avto (odjavljen iz prometa) in ga tam pustim (brez tablic). Ali lahko npr. ta tretji pokliče kako inšpekcijo, ki npr. ugotovi, da jaz nisem deponija in da moram ta avto iz tam umaknit ali pa ga registrirat?

Jaz lahko rečem tudi, da je začasno odjavljen iz prometa, dokler avta ne popravim.

Kako je s tem? Kdo je pristojen za take stvari, inšpekcija ali policija?
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Se mi zdi, da pri odjavi vozila iz prometa moraš na UE navesti lokacijo, kje se le-ta nahaja v primeru če ga ne daš na odpad, v razgradnjo.
Če ti na UE dovolijo mislim, da ni problema. Lahko pa preveriš.
LP
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik sparkyboy pravi:
Šaljivec:)

Napaka pri linku.
eusa_doh.gif
Popravljeno.


Z avtoodpadom nad soseda
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Aha, sem prebral. V tem primeru gre verjetno za nespoštovanje sodne odločbe. Verjetno je sodišče odločalo o nujni poti (dovoz) in tudi odločilo, da je lastnik s hišo zgoraj do nje upravičen, spodnji lastnik pa sedaj tega ne spoštuje.

V mojem primeru je vseeno nekoliko drugače.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Ob meji je dovolj prostora. Sicer naj pa podre tisto barako.
A, če si jaz na svojo dovozno pot zazidam barako, potem lahko po sosedovem vozim?

Sicer mislim, da je grozno, da se ne morete zmenit,ampak oviro se da pa tudi lepše naredit kot pa smeti navozit na svojo lastno parcelo.

lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
tu pa res ni problema. Tisti 4 dreve ven cukne malo splanira in ma pot da z avtobusom gor pelje.