Menjava tuje valute v Evre - kje ?

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Ker je tu več obiskovalcev bom še tule odprl tole temo...



Pozdravljeni,

Vrnil sem se iz daljšega road - tripa. In mi je ostalo nekaj gotovine. Katero bi sedaj rad pretvoril v €.

Kje v MB (ali LJ ?) se da menjati:

Romunske lei v evro
Moldavse lei v evro
Ukrajinske grivne v evro

Poizkusil sem pri san intenso banki in nkbm, vendar ne menjavajo teh valut.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Počivališče Barje.
Greš do romunskega tovornjakarja in ga prosiš, če ti zamenja, daš za en pir in posel sklenjen.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.944
1.258
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Banka slovenije?


Nop:

Spoštovani,

Banka Slovenije je centralna banka in se z menjavanjem valut ne ukvarja. Izjema je zamenjava naše nekdanje valute - tolarjev v evre: kovance je bilo mogoče zamenjati do 3. 1. 2017, bankovce pa je mogoče zamenjati brez omejitve roka zamenjave.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dajmo začet takole: koliko pa ti je tega ostalo?

NLB bi lahko bila edina, kar menjajo je na njihovi menjalniški tečajnici.

Drugače pa Petrol Barje, kak popotniški ali avtodomarski forum, ampak si na tankem ledu, ker se tečaji tega kar menjujejo (no lei ne, ker so bolj ali manj fix vezani na €)

Dodatek:

Tukaj imaš tečajnico ECB (evropska centralna banka), pri nas poznano tudi kot tečaj BS. Valute, ki so gori se menjujejo, ostalo bolj ne.
https://www.ecb.europa.eu/stat...l/index.en.html
 
Nazadnje urejeno:

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Sicer pa so čudne te banke. Jaz sem imel problem že z danskimi kronami. Samo v NLB so jih vzeli, sem pa moral plačati dodatno provizijo (okrog 5€), ker nisem njihov komitent.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
548
313
63
Preveri na svoji banki, če lahko narediš devizni polog, da se znebiš papirja, in potem preko spletne banke konvertiraš. Jaz sem se, sicer malo manj eksotičnih valut, znebil tako.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.230
2.062
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Ker je tu več obiskovalcev bom še tule odprl tole temo...



Pozdravljeni,

Vrnil sem se iz daljšega road - tripa. In mi je ostalo nekaj gotovine. Katero bi sedaj rad pretvoril v €.

Kje v MB (ali LJ ?) se da menjati:

Romunske lei v evro
Moldavse lei v evro
Ukrajinske grivne v evro

Poizkusil sem pri san intenso banki in nkbm, vendar ne menjavajo teh valut.

Tudi jaz sem se vrnil iz road tripa po Romuniji pa dejansko nisem potreboval neke velike količine gotovine. Vse sem plačeval s karticami, kar pa mi je ostalo gotovine pa sem pred odhodom napolnil tank z gorivom. Nekak sem slutil, da ve biti težava z menjavanjem valute nazaj v EUR.