SLO-FIRENCE

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
je kdo sel v firence z avtom ali vlakom,
zanimajo me cestnine in prestopi pri vlaku,
kaj pa jug kalabrija
info lahko na zs
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ravno v nedeljo kolegica z vlakom iz Trsta v firence, vlak direkt, 38 eur v eno smer. cca 4h voznje. Starta ob 7.30 zjutraj.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Sem pogledal na Flixbusovi strani --> LJ -Firence dobiš že za 25 EUR, odvisno od termina.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
Hvala obema, kaj pa na jug Italije je sel kdo z vlakom,
Lp

Par let nazaj, sem šel z vlakom na Sicilijo, pa je bila cena okoli 50€ spalnik + trajekt na Sicilijo (naložijo cel vlak).
Čas potovanja okoli 22 ur. Štartna postaja je bila Gorica v Italiji, pa v Boloniji se je bilo potrebno presesti.
 

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Mi smo letos dopustovali v Firencah, točno v vasici Vinci, kamor smo se odpravili z avtom. Od doma(Vodice na Gorenjskem), do Empolija(kjer se zapusti AC), je AC, potem pa še nekaj malega regionalka. Cestnina od Palmanove do Firenc(kjer plačaš cestnino) pride 30,2€. V eno smer cca 530km, vožnja s postanki traja cca 5uric in pol. Na AC od Benetk do nekje Bolognie so skoz dela na cesti, kar ti malo zmanjša hitrost, ker so skoz radarji postavljeni. Z navigacijo najdeš vse izvoze, menjave pasov bp, pred večjimi mesti, je malo kolone. Paziti je treba na uvozih na AC,ker vsi peljejo brez da bi se prepričali, če je prost levi pas in direkno na cesto v tebe ali pred tebe.
Po okoliških krajih(Siena, Pisa, San Gimignano) smo se vozili z avtom, v Firence pa smo šli iz Empolija z vlakom. Pot traja cca 25min, karta v eno smer stane 4,5€/osebo, za psa smo plačali 2,5€ seveda v eno smer. V Firence ne priporočam nobenemu z avtom, ker je kaos s parkirišči zaradi ZTL cone (zone traffico limitato), ki jo ne smeš prevozit. Obstaja sicer možnost parkiranja izven Firenc, potem pa na avtobus, oziroma cca 20-30min peš.
V Sieni lahko parkiraš zraven nogometnega stadiona, potem pa 100m peš do samega starega dela mesta. Cone ZTL ne prevoziš. Cena parkiranja 2€/uro.
V Pisi ravno tako parkiraš 100m stran od glavnega trga, parkiranje približno 1,7€/uro.
Bencin je drag, liter dizla stane cca 1,30€ pa naprej, ob AC tudi do 1,8€.
Če sem komu kaj pomagal, super.
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Firence so v nedeljo super kar se tice parkiranja. Zastonj parking plus prazne so saj ocitno domacini oddidejo ven iz mesta. Parkiral 10 minut pes do trga duomo. Bil veckrat in vedno isto v nedeljjo. V pisi lahko parkiras tudi za 0,7€ v razdalji 5 minut pes od stolpa.
 

Bishop

Pripravnik
25. jun 2011
70
21
8
Citat:
Uporabnik netko pravi:
Firence so v nedeljo super kar se tice parkiranja. Zastonj parking plus prazne so saj ocitno domacini oddidejo ven iz mesta. Parkiral 10 minut pes do trga duomo. Bil veckrat in vedno isto v nedeljjo. V pisi lahko parkiras tudi za 0,7€ v razdalji 5 minut pes od stolpa.
Ja je res. V Pisi lahko parkiraš ceneje, samo sem se mal prestrašil drugih, ki so imeli na nezavarovanem parkirišču avto in so jim vlamljali...
 

Rossoner

Pripravnik
15. apr 2008
122
0
16
Citat:
Uporabnik netko pravi:
Firence so v nedeljo super kar se tice parkiranja. Zastonj parking plus prazne so saj ocitno domacini oddidejo ven iz mesta. Parkiral 10 minut pes do trga duomo. Bil veckrat in vedno isto v nedeljjo. V pisi lahko parkiras tudi za 0,7€ v razdalji 5 minut pes od stolpa.

Ponavadi v Pisi parkiram na piazzi dei Miracoli, parkirišče na Pietrasantini je ob nedeljah zastonj, vendar so tam zelo pogosti vlomi...