J.D. Power razglasil najbolj zanesljive avtomobile

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
http://www.zurnal24.si/avto/jd-power-zanesljivost-avtomobili-2017-294377


3c3a65fe318edc3257f0.jpg



Še renolt je bogši od VW in audija...
grin1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Zakaj? Tu se točno vidi VW hiearhija: audi dobi vse najnovejše in so beta testerji, škoda dobi preverjeno zadevo s par let zamude
 

Ales888

Pripravnik
22. jul 2010
87
0
6
Knežje mesto ***
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Zakaj? Tu se točno vidi VW hiearhija: audi dobi vse najnovejše in so beta testerji, škoda dobi preverjeno zadevo s par let zamude

Za Beta testerje imajo SEAT, od tam pa gre v Audije in dol po lojtri
wink-1.gif
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Edini relevanten podatek o kvaliteti vozil bi bil število okvar na prevožene kilometre.
Verjamem da ima Kia v povprečju pol manj okvar glede števila vozil v primerjavi z Audi/BMW, si pa mislim da ima povprečen Audi/BMW 5x več kilometrov za sabo, da ne govorimo o večkrat prevrtenih (tu sem bolj na tekočem z Bmwji)...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
ja nekaj je treba najdit, da te ne boli preveč ker je kia majn pokvarljiva kot dojče nadavto
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Pozdrav,

Meni je pa fascinantno, da se te raziskave med seboj tako razlikujejo. Če gledaš britanske ali ameriške so (razen nekaj izjem) popolnoma drugače razvrščene znamke. Zdaj pa ne vem ali imajo tako različno metodologijo ali pa so avtomobili za različne države tako hudičevo drugače narejeni. Še najbolj se mi zdi vejetno, da je vse bolj ali manj prirejeno.
Ne nisem German fan daleč od tega
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Sam res.....jaz sem se vedno spraševal kako to da ni Dacie... Fiata... Škode... Seata... Renaulta na ameriških raziskavah
sprasujem se.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:
Pozdrav,

Meni je pa fascinantno, da se te raziskave med seboj tako razlikujejo. Če gledaš britanske ali ameriške so (razen nekaj izjem) popolnoma drugače razvrščene znamke. Zdaj pa ne vem ali imajo tako različno metodologijo ali pa so avtomobili za različne države tako hudičevo drugače narejeni. Še najbolj se mi zdi vejetno, da je vse bolj ali manj prirejeno.
Ne nisem German fan daleč od tega
smile-1.gif

Res, je, zmeraj so na vrhu isti proizvajalci, tisti kvalitetni.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
...tiste kripe, ki jih ne bi nikoli kupil, tudi če bi mi garantirali 100% delovanje.

Honda bi bila prva na seznamu, ki bi jo mogoče kupil, drugače bi pa prej iz drugega konca začel.
smirk-1.gif
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sam res.....jaz sem se vedno spraševal kako to da ni Dacie... Fiata... Škode... Seata... Renaulta na ameriških raziskavah
sprasujem se.gif

Ti si pa ta pameten a ne?
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
Edini relevanten podatek o kvaliteti vozil bi bil število okvar na prevožene kilometre.
Verjamem da ima Kia v povprečju pol manj okvar glede števila vozil v primerjavi z Audi/BMW, si pa mislim da ima povprečen Audi/BMW 5x več kilometrov za sabo, da ne govorimo o večkrat prevrtenih (tu sem bolj na tekočem z Bmwji)...

Frend je bil v Romuniji in se je vozil z dvema taksijema (obe Dacia), obe sta imeli preko 600.000 km....
Ti lahko samo sanjaš, da imajo največ km tvoji Audiji/BMW-ji....
Če ima avto več km, pomeni, da je tudi redno servisiran oz. naj bi bil redno servisiran in pomeni da motor in vse ostalo teče. To je BOLJŠE kot da ima avto po 10-ih letih 50k km...
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
Edini relevanten podatek o kvaliteti vozil bi bil število okvar na prevožene kilometre.
Verjamem da ima Kia v povprečju pol manj okvar glede števila vozil v primerjavi z Audi/BMW, si pa mislim da ima povprečen Audi/BMW 5x več kilometrov za sabo, da ne govorimo o večkrat prevrtenih (tu sem bolj na tekočem z Bmwji)...

Frend je bil v Romuniji in se je vozil z dvema taksijema (obe Dacia), obe sta imeli preko 600.000 km....
Ti lahko samo sanjaš, da imajo največ km tvoji Audiji/BMW-ji....

Ja, samo ta raziskava je bila narejena v Nemčiji. Na mobile.de imaš v tem momentu 5000 BMW/Audi z več kot 300.000 prevoženimi, Mercedes/VW pa še za 2x toliko. Dacij je pa 12.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Tu ne gre za dejanske kljucne okvare, ampak za splosno zadovoljsrvo. Ce crkne zarnica na Kii, bo povprecni lastnik (beri Kamelon) to spregledal v zakup ugodnemu nakupu, po drugi strani, se mu bo pa cisto snelo, ce se mu to zgodi v Lord of the rings,