Degustacijski meniji na Štajrskem

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Gostilna Milenium v Hočah za degustacijske menije?

Je bil kdo od vas? Priporočate?
Malo spoznavamo Štajerski konec (Mak, Denk, Rajh,...) pa bi šli sedaj do Mileniuma.

Priporočate še kaj drugega zraven zgoraj naštetih na Štajrskem področju??


hvala
roza.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Reklama?

Sem iz teh honcev, pa prvič slišim za ta lokal. Niti ne vem kako izgleda od zunaj.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Na Ptuju je soliden Grabar, mogoče še Ribič, nisem že dolgo bil tam.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Nisem iz teh koncev, po naključju bil v Milleniumu in sva bila navdušena! Definitivno priporočam, pa še cena je bila ugodna (cca. 35 EUR za 5-hodni meni). Ni reklama!
smile-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
hehe
Kaka reklama, če sprašujem ali je ok ali NE!!
smile-1.gif


Že imamo rezervirano... Hvala afroC

Bom pa še Gaube probala pogledat na internetu.
Ribič mi je pa bolj kot ribja restavracija...ne kot nekaj, kamor bi šla degustirat 5, 6 ali 7 hodne menuje
rolleyes-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Ker iz morske hrane kaj več od ribje obare in lignjev po pariško ne dobiš ven.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
hehe
Kaka reklama, če sprašujem ali je ok ali NE!!
smile-1.gif


Že imamo rezervirano... Hvala afroC

Bom pa še Gaube probala pogledat na internetu.
Ribič mi je pa bolj kot ribja restavracija...ne kot nekaj, kamor bi šla degustirat 5, 6 ali 7 hodne menuje
rolleyes-1.gif

sicer si verjetno že bila v mileniumu, pa vseeno odgovarjam: bil 2x ali 3x povabljen v milenium na degustacijski meni. Na kratko rečeno bilo je ok, ni pa ekstra presežek, po ustvarjalnosti in kakovosti jih ne moreš primerjati z Denkom ali Makom. Malo je potrebno biti tudi pazljiv pri tem kako kaj razumeš - enkrat je bil na meniju ramsteak na način šefa, ki pa je v praksi bil pol centimetra tanki goveji zrezek, ki seveda ni bil niti približek pravemu marmoriranemu medium ramsteaku. Tega potem pač naslednjič ne izbereš....

Še kaj drugega na Štajerskem koncu, kar bi dal na lestvici med Denk/Mak in Milenium:
- Sedem,
- Pri Florjanu,
- Rožmarin,
- Kliček (Pri Treh ribnikih za nemariborčane).
- Šiker

Vrstni red je naključen, razen zadnje sem bil že v vseh, ni pa nujno, da imajo v vseh degustacijski meni napisan na papirju, se pa da zmeniti/dobiti/sestaviti - skratka dobra hrana.

Aja, v MB je novejša stvar še Fudo, zaenkrat bil tam samo na enem hitrem kosilu, tako da še nimam pravega mnenja....

Plus, v kategoriji kmečkih turizmov sta ekstra Pri Kovačniku (Štern) v Planici nad Framom in pa Gora pod lipo nad Sl. Bistrico.

In kako je bilo v Mileniumu?

PS: ker omenjaš Rajha, ki seveda ni Štajerska (za tako izjavo lahko dobiš v teh koncih ikebano) - v tistih koncih je dobra gostilna tudi K Rotundi, je pa manj ustvarjalna kot Rajh.
PPS: je pa na Štajerskem Vila Herberstein....
 
Nazadnje urejeno:

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik andmer99 pravi:

sicer si verjetno že bila v mileniumu, pa vseeno odgovarjam: bil 2x ali 3x povabljen v milenium na degustacijski meni. Na kratko rečeno bilo je ok, ni pa ekstra presežek, po ustvarjalnosti in kakovosti jih ne moreš primerjati z Denkom ali Makom. Malo je potrebno biti tudi pazljiv pri tem kako kaj razumeš - enkrat je bil na meniju ramsteak na način šefa, ki pa je v praksi bil pol centimetra tanki goveji zrezek, ki seveda ni bil niti približek pravemu marmoriranemu medium ramsteaku. Tega potem pač naslednjič ne izbereš....

Še kaj drugega na Štajerskem koncu, kar bi dal na lestvici med Denk/Mak in Milenium:
- Sedem,
- Pri Florjanu,
- Rožmarin,
- Kliček (Pri Treh ribnikih za nemariborčane).
- Šiker

Vrstni red je naključen, razen zadnje sem bil že v vseh, ni pa nujno, da imajo v vseh degustacijski meni napisan na papirju, se pa da zmeniti/dobiti/sestaviti - skratka dobra hrana.

Aja, v MB je novejša stvar še Fudo, zaenkrat bil tam samo na enem hitrem kosilu, tako da še nimam pravega mnenja....

Plus, v kategoriji kmečkih turizmov sta ekstra Pri Kovačniku (Štern) v Planici nad Framom in pa Gora pod lipo nad Sl. Bistrico.

In kako je bilo v Mileniumu?

PS: ker omenjaš Rajha, ki seveda ni Štajerska (za tako izjavo lahko dobiš v teh koncih ikebano) - v tistih koncih je dobra gostilna tudi K Rotundi, je pa manj ustvarjalna kot Rajh.
PPS: je pa na Štajerskem Vila Herberstein....

ooo, pa je le nekdo tukaj, ki se spozna na Štajrsko - Prekmurske konce
grin1.gif
(upam, da sem sedaj to prav napisala!

Ja, sem bila v Mileniumu takrat, ko sem spraševala tukaj za kakšen namig.
OPOLNOMA tako, ko je opisano zogoraj
cool-1.gif

Mak in Denk sta razred zase.
Milenium pa mi je bil zelo simpatičen po tej plati, da je to popolnoma družinska zadeva. Kuha oče, ki je že v pokoju, pomočnica je mama. Streže sin s snaho. Tega prej nisem vedela... a tam te tako toplo sprejmejo, da se kamot zapleteš v pogovor!
Hrana je po okusih odlična, a drug nivo kot zgoraj omenjeni dve restavraciji.

Sem bila v tem času tudi pri Rajhu
smile-1.gif
Tudi okusna hrana, sezonski meniji ... vendar še z dosti manj ustvarjalnosti kot pri Mileniumu in krepko prevelike porcije, da bi lahko pojedel kaj več od 4.hodnega menija.

Rožmamrin mi nekako "ne sede"
tongue-1.gif
Niti okolje, ambient... se mi zdi bolj restavracija za malo dražja kosila in večerje. Ne pa za uživanje ob recimo 10.ih različnih okusih na enem krožniku hkrati...po par ur.


So mi pa priporočili Galerija okusov v Celju.
Poznaš to?
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:

ooo, pa je le nekdo tukaj, ki se spozna na Štajrsko - Prekmurske konce
grin1.gif
(upam, da sem sedaj to prav napisala!

Ja, sem bila v Mileniumu takrat, ko sem spraševala tukaj za kakšen namig.
OPOLNOMA tako, ko je opisano zogoraj
cool-1.gif

Mak in Denk sta razred zase.
Milenium pa mi je bil zelo simpatičen po tej plati, da je to popolnoma družinska zadeva. Kuha oče, ki je že v pokoju, pomočnica je mama. Streže sin s snaho. Tega prej nisem vedela... a tam te tako toplo sprejmejo, da se kamot zapleteš v pogovor!
Hrana je po okusih odlična, a drug nivo kot zgoraj omenjeni dve restavraciji.

Sem bila v tem času tudi pri Rajhu
smile-1.gif
Tudi okusna hrana, sezonski meniji ... vendar še z dosti manj ustvarjalnosti kot pri Mileniumu in krepko prevelike porcije, da bi lahko pojedel kaj več od 4.hodnega menija.

Rožmamrin mi nekako "ne sede"
tongue-1.gif
Niti okolje, ambient... se mi zdi bolj restavracija za malo dražja kosila in večerje. Ne pa za uživanje ob recimo 10.ih različnih okusih na enem krožniku hkrati...po par ur.


So mi pa priporočili Galerija okusov v Celju.
Poznaš to?

Hvala za poročilo iz Mileniuma, vidim da je tam vse še tako kot je bilo - kar je lepo.

Glede Rožmarina se strinjam, da ambient nima tistega pridih majhnosti/intimnosti/domačnosti, ki je včasih pika na i. Glede hrane pa sem vsaj sam tam še vedno jedel zelo dobre in "neklasične" stvari. Recimo ena stvar, ki se je spomnim, je hrenova panna cota za predjed, to smo potem z veseljem še doma večkrat poustvarjali.

Je pa seveda treba tudi v Rožmarinu malo pogledati, da ne naročiš klasike, ki jo pa zaradi tradicionalnih gostov, tudi morajo vsaj malo imeti. Če naročiš npr. steak ali klasični file tune/lososa, bodo težko čarali nekaj ekstra. In pri takem naročilu čaranja niti nočem! Če se odločim za steak, hočem samo, da je res tako pečen kot sem rekel, ter da je kakovost mesa takšna kot je treba.

Glede Galerije okus pa ti ne znam pomagati, vem samo iz medijev, da bi naj bilo v rangu gostilen o katerih se tukaj pogovarjamo, nisem pa še našel priložnosti/časa, da bi sam preveril.

PS: pa da ne bo izgledalo, da solim pamet glede tega, kako izbirati iz menija. Nazadnje sem kakšen mesec nazaj v eni drugi restavraciji tudi sam z lahko izbral čisto napačno zadevo iz menija. Pač, treba je imeti tudi malo sreče....
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Javi kak blo...

Evo, Galerija okusov...Novo Celje... bila par dni nazaj in moram reči same pohvale.
7 hodni meni + 2 pozdrava iz kuhinje

Okusno, natakar seznanjen z vsemi sestavinami in zna kaj povedati o hrani.
Hrana visoke kuhinje, kot se za tak degustacijski meni tudi spodobi.

Sicer cena ni mala...ampak od časa do časa je pa tako razvajenje brbončic dobrodošlo.

Jaz bi (od tega kar sem sprobala) uvrstila Galerijo okusov na četrto mesto:
Mak
denk
Strelec
Galerija okusov
Milenium
.
.
.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Fino, jaz sem Galerijo okusov poskusil nazadnje letos na odprti kuhinji v LJ, jedel nek Lojzetov sendvic in zraven spil deci njihove hisnega belega. Sendvic ni bil nek presezek, vino bilo zelo korektno za hisno opcijo.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Na ta nas seznam lahkos edaj dodam še PAVUS, Grad Laško.

Ocena: ODLIČNO!
Ambient prijeten, daje tak topel, domač občutek.
Zaposleni (natakar) prijazen s smislom za humor
cool-1.gif
hrana (degustacijski meni s 6.hodi) pa tako okusna, kot sem jo jedla v zelo malo restavracijah po Sloveniji.

Meni je na prvem mestu še vedno MAK.
Na drugem pa kar Pavus, Strelec in Denk
cheer.gif

Nato sledijo kaki: Galerija okusov, Monstera (Bine Volčič), Milenium,...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mater v tega Pavusa se že spravljam lep čas, malo mi je odročno to Laško, se poskusim potrudit še ta teden ko bom enkrat na relaciji MB-LJ
smile-1.gif
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Sam sem bil v Pavusu v sklopu tedna restavracij. Tudi sam se pridružujem zgornjim mnenjem. Bilo je super.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Malo za šalo: jaz sem na štajerskem velikokrat videl 10+ hodov: vino, juho,vino, dunajca in pomfri, vino, sladico, vino, vino, vino, vino, vino...
evil.gif