Z3 Compact

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
A je Z5 Compact še vedno top 4,7" ip67 telefon, a je že kaj novega na trgu? Počasi bo treba zamenjat Lumio 720, pa nočem iti na večji telefon.

Fingerprint senzor dela vredu? Moja sestra jamra, da ji polkrat ne prime. Tako da me kar malo skrbi, glede na to da imam velikokrat potne/umazane roke.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
...ksz

Aaaaaaaaaa... ....help pliiiiissssss.
Xperia Z3 compact spodnje tri "navidezne tipke" - nazaj, domov in tista tretja
cool-1.gif

Enkrat vmes, očitno nekaj pritisnil v žepu, je telefon hotel, da z njim nekaj maham po zraku - kao neka kalibracija - kar sem ignoriral, oz. nisem vedel zakaj to početi.
Sicer ostali dotoki na ekranu delajo normalno, samo tiste tri navidezne tipke za "krmiljenje" telefona se ne odzivajo nikakor.
Zoprno za znoreti!
tongue-1.gif

.
Že kdo imel to težavo? Obstaja kakšna trivialna hitra rešitev, ali samo servis?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Fak.
Smo se ravno nedavno nekaj pogovarjali na to temo in sem izjavil, da se s Sonyem prav zadovoljen - sem daleč od tega, da bi bil kakšen advanced user. Telefon, SMS, mail in nekaj interneta. Nobenih igric itd...
Zdaj pa ta jajca...
rolleyes-1.gif
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pripravi se, da bo počasi celoten zaslon postal neodziven. Takšen primer sem imel jaz. Začelo se je z rahlo liso zgoraj levo (samo kozmetično), nato so prenehali delovati spodnji trije gumbi, zatem ni delovala sredinska črta na zaslonu, nato čedalje več, nato se je odlepil del zaslona in "štrlel" iz ohišja... backup podatkov čim prej, preden ne boš mogel nič več "tipkati"
smile-1.gif
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Hvala za vzpodbudne besede
evil.gif

.
Imam današnji backup v "MyPhoneExplored" in originalnem "Xperia Companion".
Zdajle v "Xperia Companion" laufam "Software repair" in če to ne bo pomagalo, samo še kanta ali kaj?
rolleyes-1.gif

Fak, fak, fak...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
evil.gif

ja, saj preko "MyPhoneExplorerja" si lahko preslikaš zaslon telefona na ekran in delaš vse z miško.
Samo "malo nepraktično" se mi zdi vedno laptop tragati s sabo
grin1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Imam ga od oktobra 2014 torej predvidevam, da ni več v garanciiji
tongue-1.gif
Škoda, ob taki napaki v garancijskem obdobju dobiš novo Xperio X.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Imam ga od oktobra 2014 torej predvidevam, da ni več v garanciiji
tongue-1.gif
Škoda, ob taki napaki v garancijskem obdobju dobiš novo Xperio X.

Jaz sem imel z3c štirikrat na servisu in pri zadnjem sem vzel S7 za tisti čas. Ki je seveda precej večji. Ampak, ko sem dobil z3c nazaj in sem zaradi velikosti hotel presedlati nazaj, sem primerjal foto enega in drugega in ni primerjave. Zato je z3c šel papa (no, mali ga ima in nekaj godrnja nad njim). z3c je vsekakor odziven in hiter telefon, ampak pri slikah je pa afaik precej slabši, pa še veliko časa si vzame za sliko. Samsung S7 pa taptap po gumbu, pritisk na ikono ali eno od volume tipk (to je uporabno za snecerja, ko fotografira v rokavicah) in takoj naredi fotografijo. Nič ne ostri, popravlja, izboljšuje. Takoj!

Jernej
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Software repair seveda ni pomagal.
Na servisu pravijo, da zamenjava ekrana pride ca. 160 € pri čemer dajo za popravilo cele 3 mesece garancije.
Nov ekvivalenten Xperia x compact pa 190 € (2 leti pri telekomu) in imam vsaj dve leti garancije.
Kanta torej.
.
Ja, slabi izkušnji navkljub bom spet vzel "isti" telefon.
Pa saj tudi letalo iste letalske družbe redko dvakrat zapored dol pade...
tongue-1.gif

Ma kaj pa vem...