Revolut bančni račun

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Eni šparajo s tem da imajo Revolut, ki je bolj ugoden od konkurence, ob tem pa doplačujejo NLBju za internetno uporabo Maestra da lahko ugodni Revolut udobneje polnijo. ... hmmm...

Za internetno uporabo Maestra ne plačujem nobenih stroškov. Če misliš s stroški 1€ mesečno za SMS-alarm, sem tega imel že prej vključenega. Filanje Revolut kartice je pa obravnavan kot internetni nakup in ni nobene provizije.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Ja, pride prav včasih, če je potrebno na hitro nakazati. Sepa nakazilo traja predolgo, mastercard ima pa včasih izkoriščen limit do daske.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Revolut sedaj omogoča odprtje pravega bančnega računa, na katerega lahko dobivate tudi plačo. Za dosedanje uporabnike je odprtje trivialno.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Revolut sedaj omogoča odprtje pravega bančnega računa, na katerega lahko dobivate tudi plačo. Za dosedanje uporabnike je odprtje trivialno.
+ prijava na FURS
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.954
113
galahko uporabiš kot poslovnega,za popoldanca, ali je bolje imet popoldanca kar na obstoječem ttrju? čist tako informativno.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Od takrat ko Revolutu odpreš iban račun na katerega lahko (ni pa nujno) prejemaš plačo ... če tega ne storiš ni treba prijave na furs.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Po moje to še ni tak račun, ki bi ga bilo treba prijaviti. Glede na to, kako hitro ga app skreira, in ob upoštevanju tega, da desno stran IBANa sestavlja dosedanji "reference", je najbrž to še vedno račun, ki je "pisan" na Revolut. Saj je tudi pri eni x banki.

Mislim, da ima Viabuy in še kdo ene podobne fore (kjer si "kao" pridržujejo pravico, da ti dajo račun ali pa samo sklic preko generičnega računa ali pa kadarkoli vmes spremenijo).

Pač ena vmesna faza do "pravega" računa, domnevam.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Pač ena vmesna faza do "pravega" računa, domnevam.
Uradna verzija FURSa je da se Revoluta ni prijavljalo, ker nanj nisi mogel prejemati plače in običajnih bančnih nakazil (bil je storitev v isti vrsti kot ljubljanska Urbana ali PayPal). Sedaj jo lahko (če to aktiviraš) uporabiš za redno plačo in prejemanje običajnih nakazil. Kar se tiče uporabe je to povsem polnokrvni bančni račun s tebi lastno enolično v mednarodnih finančnih krogih priznano IBAN številko, registrirano za prilive in odlive (tako uradno trdi Revolut) - v tehnikalije se pa FURSu ni treba spuščati, ker so odvisne od interne tehnične ureditve banke in glede davkov niti niso važne.

Da je to nekaj povsem novega pri X banki njih res ne zanima, če hočeš imet boš prijavil - če pa oni kdaj najdejo da nisi prijavil te pa pomankanje znanja zaradi uporabe "novih tehnologij kjer ni prave prakse" zelo verjetno ne bo rešilo.
 

Staedtler

Zelenc'
24. maj 2013
18
0
1
So še komu kar sami, avtomatsko aktivirali ta IBAN račun?
In se da to kako deaktivirat, da uporabljam Revolut kot do sedaj in si samo sam nakazujem denar.
Tega novega IBAN računa niti ne potrebujem in se mi ne da ubadat s FURSom.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Meni še vedno ni jasno kako koristiti denar na revolutu. To da z njo plačuješ mi je jasno, kako pa priti do keša? Če spustiš denar na svoj TRR, se ob to nihče ne obregne? Če si nakažeš jurja-dva-tri? Kako je če komu nakažeš za storitev? Kako upravičiš nakazan denar nekomu, če ga nisi naložil s svojega TRR-ja, temveč si ga dobil od drugega revolut uporabnika?

Ob prijavi se v Revolut, so od mene dobili vse informacije (osebno, sliko...), za Revolutom stoji banka Loyd, zato so vse transakcije “na dlani”.
 
Nazadnje urejeno:

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Kje v nastavitvah v aplikaciji na telefonnu pa vidiš, če imaš ta TRR?
Top-Up by bank... in vidiš svoj IBAN... LTxxxxxxxxxxxxxx
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Uporabnik Lucijan pravi:
za Revolutom stoji banka Loyd, zato so vse transakcije “na dlani”.
Za evropske uporabnike po novem banka SEB Bank Lithuania.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Uporabnik darez pravi:
Kaksen iban dobis? Si, de al lahko izberes?
dobiš LT iban... Revolit je rabil EU (EUR) partnerja, ki ne bo ostal zunaj po Brexitu, dobili so ga kar na najvišjem nivoju Litve, saj jim je partnerstvo ponudila kar njihova SEB banko. (ugibam da je bil drugje problem v zakonodaji)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
V N26 temi imate opisanih nekaj izkušenj s prijavo takšnega računa na FURS. Ni noben babvbav.

Sam sem samo naredil screenshot iz katerega je razviden IBAN in ga kot nov dokument počil v edavke. Po nekih pravilih bi sicer moral še izpolnit nek obrazec, ampak ga nisem pa so vseeno nekako sprocesirali.