Letalo - nevarni predmeti?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni!

Voziček za mulca bom razstavil in ga skupaj spel z vezicami, da ne bo v letalu letelo na vse strani. Zanima me ali dovolijo v potovalki imeti olfa nož, da prerežem vezice, ko prispem v tujino? V nahrbtniku verjetno ne pustijo oz. katero stvar bi lahko imel v nahrbtniku, da prerežem vezice?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Skriješ rezilo od olfiča v marelo od vozička?!
evil.gif


Al pa če kupiš vezice ki so reusable ... sicer pa z zobotrebcem oz. bilokatero ostro stvarjo lahko vezico dobiš narazen če pritisneš na haklc s kotra strani!
grin1.gif
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Meni za švicarski nož v check-in prtljagi niso nikoli komplicirali. Če ne pa zaveži z vrvico iz jute, pa jo z vžigalnikom zažgi, ko prideš na cilj.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
jaz sem ga povezal z pajkom gurtno, pol sem ga pa še mal z folijo povil, da un del k pamž sedi ni kej prašen. Itak ti ga dostavijo do vrat oz ga oddaš na vratih in tam z vezicami čarat ni glih hitr
smile-1.gif


razen če ga sam za seboj voziš, pol bi ga pa jaz povil s folijo pa ne rabiš vezic
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Voziček skoraj vedno oddaš pred letalom (preden se vkrcaš, na nalepki, ki ti jo ob prijavi dajo gor na voziček tudi piše "delivery at aircraft") in ga potem dobiš, ko se izkrcaš, preden greš na bus ali pa po tubi v stavbo... To dela večina letalskih družb, izjeme pa seveda verjetno so...
V ročni prtljagi so načeloma najbolj ostri lahko tvoji zobje - ni šala! Pozabi olfa nož ali kaj podobnega, še grickalico za nohte ti vzamejo... Razen če bi rad bil v poročilih in v časopisu, ker si poskusil...

V prtljagi, ki jo oddaš, pa lahko imaš nož, steklenico, olfo, pilo, sekiro... Samo da ni s tabo na letalu...
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za vezice uporabi ščipalec za nohte. Je hitrejši za uporabo, z njim zelo težko poškoduješ voziček in še na letalo ga verjetno lahko vzameš brez težav.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
ksz.

Kaj zavraga komplicirate z vezicami in nevem kakim povijanjem.
Prideš z vozekom do stopnic ali pa do vhoda avijona, ga daš stevardesi in je to to. Ko pristaneš in stopiš iz avijona te pa vozek tam čaka.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Za vezice uporabi ščipalec za nohte. Je hitrejši za uporabo, z njim zelo težko poškoduješ voziček in še na letalo ga verjetno lahko vzameš brez težav.

Nope.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Dobro, potem nič v nahrbtniku in v potovalko pa kake majhne škarjice al pa švicarja
zmaga.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Prevdrjeno, ene 5 olificev in spicaste pincete v potovalki... Brez problemov. 2x prestopali.

Kolega je to orodje pozabil dat v kovcek in ga je imel v osebni... Na check pointu niso vedeli al bi se smejali al bi jokali. Mi smo se smejali... Rezila je pustil tam ohisja je pa lahko s seboj vzel.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
ksz.

Kaj zavraga komplicirate z vezicami in nevem kakim povijanjem.
Prideš z vozekom do stopnic ali pa do vhoda avijona, ga daš stevardesi in je to to. Ko pristaneš in stopiš iz avijona te pa vozek tam čaka.

zmaga.gif


Pri Turkish Airlines zdaj dobiš še veliko PVC vrečo, ki se zaveže z vrvico, kamor lahko daš voz. Sicer pa, razen da je bil kdaj pa kdaj po vogalih umazan se ni nikoli nič zjebalo (voz sem imel na avionu v zadnjih osmih letih vsaj 20x, tako "marelo", kot "pravi" voz).