Kampiranje in udobno spanje

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem nabavil kake 14 dni nazaj v Hoferju, 5cm debelo za 16€. Stestiral in je super. Sem bil mal skepticen da 5cm ne bo dovolj in sem iskal vsaj 7,5 ali kar 10cm za ugodne €€€... me pa motijo sirine teh blazin...60 oz 65cm je zame preozko in vedno me pol gleda preko blazine...pa sem skiny
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
jest mam 7,5... sploh nisem vedel da obstaja 10...

sam s pospravljanjem blazine je vec dela kot s sotorom....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imam Kampa 10cm. Kupil na mimovrste za 60€. Spanje odlično, prej sem imel 4,5cm in je bil obup, čutil vsak kamenček. Ima dva ventila in je zvita v vreči v 3. minutah.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Jaz sem se samonapihljivih rešil. Nekako mi ne sedejo najbolje, pa še precej prostora potrebujejo za transport.
Trenutno sta v uporabi tem smislu), ki se ga priključi v avto. Blazina je napihnjena v nekaj minutah, zložena zavzame bistveno manj prostora kot samonapihljiva, spanje pri vseh družinskih članih je bilo do sedaj brez pripomb.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Jaz sem se samonapihljivih rešil. Nekako mi ne sedejo najbolje, pa še precej prostora potrebujejo za transport.
Trenutno sta v uporabi tem smislu), ki se ga priključi v avto. Blazina je napihnjena v nekaj minutah, zložena zavzame bistveno manj prostora kot samonapihljiva, spanje pri vseh družinskih članih je bilo do sedaj brez pripomb.

Pa se pri teh blazinah kaj čuti mraz od tal? Ko sem nazadnje kampiral na Korziki, kjer so bila zares hladna jutra, me je od spodaj krepko zeblo na turbomaximusu...!?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Sem bil tudi na Korziki na ta način in te težave nisem nikoli opazil. Ali pa ni bilo tako mrzlo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ker me je malo več skupaj, sem napihljive moral vedno dopihovati, ko se je rit sredi noči znašla na kamenju. Pri samonapihljivi nisem imel tega problema.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Jaz sem se samonapihljivih rešil. Nekako mi ne sedejo najbolje, pa še precej prostora potrebujejo za transport.
Trenutno sta v uporabi tem smislu), ki se ga priključi v avto. Blazina je napihnjena v nekaj minutah, zložena zavzame bistveno manj prostora kot samonapihljiva, spanje pri vseh družinskih članih je bilo do sedaj brez pripomb.

Jaz tudi to uporabljam. Sicer jih imam tiste kitajske (Intex ali kako), ki jih dobiš v zelo veliko dimenzijah, tako da z dvema blazinama zanesljivo pokrijem kpl. spalnico v šotoru - brez špranj. Najbolj zoprno je, če ponoči zlezeš med blazinama na tla
crazy1.gif
, zato jih imam vedno tako velike kot je spalnica. Pa še tako poceni so, da jih ni preveč škoda če se že kaj zgodi.

Da bi bilo ponoči mrzlo iz tal - ni šans!
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
910
113
Emona / Carnium
Imam dve 7cm samonapihljivki (trango), ki sta primerni za spanje na snegu, tako, da na teh me ni zeblo ne v Dalmaciji, ne na Sardiniji, ne na Durmitoru, ne zadnjič na Jezerskem
grin1.gif
Potem pa imam še dve "navadni", ki pa nista tako "termoizolativni".

Tisti, ki spijo na "turbomaksimusih" pa so v mojih očeh manj vredna oz. drugorazredna bitja
evil.gif
Seveda se šalim, iz izkušenj pa trdim, da za trezno preživljanje daljšega dopusta, "turbofaksimus" in kvalitetne samonahpihljive blazine niso primerljiva oprema.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Uaaa, bravo.
aplauz.gif

Ko sem bil jaz star od 15 do 25 let, smo mulci bivakirali v januarju enostavno v navadnih spalkah, kakeršne si pač lahko takrat dobil.
rolleyes-1.gif

Nekje vmes se je hvalabogu pojavila t.i. Skylab folija, ki je odnesla kar precej tegob, toda mi smo preživeli vseeno.

Haha, "drugi svet" !
smile-1.gif
.

Mimogrede, smo kar precejšnja skupina ki kampiramo (sicer v poletnih časih v alpah) - torej skupaj (10 - 14 šotorov) in sem imel večkrat priložnost opazovati dve nemški deklici iz skupine, (sta že obe tudi precej zreli mami mimogrede), kako se ukvarjata s tistimi samonapihljivimi. Ni šans, da bi šel na to! Preveč ... vsega
rolleyes-1.gif
. Kdo bo pa to pospravljal?

Ko greš na kampiranje in postavljaš taborišče, je vzdušje
zmaga.gif
.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.104
910
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Demz pravi:smo mulci bivakirali v januarju enostavno v navadnih spalkah, kakeršne si pač lahko takrat dobil.
rolleyes-1.gif
Irelevantno + danes dobiš NASA tehnologijo
grims-1.gif


Citat:
Haha, "drugi svet" !
smile-1.gif
.
Sobota zvečer, pejt na per.

Citat:
Mimogrede, smo kar precejšnja skupina ki kampiramo (sicer v poletnih časih v alpah) - torej skupaj (10 - 14 šotorov) in sem imel večkrat priložnost opazovati dve nemški deklici iz skupine, (sta že obe tudi precej zreli mami mimogrede), kako se ukvarjata s tistimi samonapihljivimi. Ni šans, da bi šel na to! Preveč ... vsega
rolleyes-1.gif
. Kdo bo pa to pospravljal?
Irelevantna zgodba o nemkah, ki si jih itak v rit gledal + mene vprašaj, ker sem potoval cel mesec in na 2,3,4 dni pospravljal opremo. Turbomaksimusa ni treba pospravit? Bi se strinjal, da je tisto boljše pustiti kar tam...

Citat:
Ko greš na kampiranje in postavljaš taborišče, je vzdušje
zmaga.gif
.
Irelevantno + Lepa zgodba
nahrung002.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

smile-1.gif


Morda bi bil malce bolj praktičen
grims-1.gif
.

Pa - saj je brez veze. Uporabljaj kar hočeš, saj ni z zakonom prepovedano.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ

sam uporabljam tole posteljo iz Quechue in moram rečt, da se spi res odlično, bolje kot na vseh turbomaksimusih doslej! Bi si upal trdit, da skoraj tako kot doma..

https://www.youtube.com/watch?v=GGS5vd-VT6s

Zgleda se pa ne da nikjer več kupit.. je pa koštalo okol 140€ par let nazaj.. -
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Potrjujem. Imam identično in je zadeva res udobna. Vzame pa kakšno minuto več od turbomaximusa.