Halkidiki 2013 & 2014

I

Izbrisan uporabnik #9334

Prbl. 3 jurje, za 16 dni. Najem avtodoma cca 100/dan, nafta manj kot 400 Ejev (2800 km, poraba 12,1 l/100 km), cestnine kakih 150 Ejev (moja še ni seštela skupaj
smile-1.gif
) - mater, cestnine so pa res zoprne. Čez Srbijo in Makedonijo so cestninske postaje za vsakim drugim ovinkom!
Ostalo je življenje.

Olivno olje - 35 Ejev za 5 litrov, tudi 27 Ejev za avtohtonega iz Halkidikija. Kar je 5,5 Eja/liter. Olje iz Krete pa 14 Ejev / liter
uf-1.gif
)

Ne vem no ... glede stroškov je glavna postavka najem mašine. Gorivo sploh ni postavka!
smile-1.gif
, jbg, če se srečno izteče, je v redu.

Seveda je treba peljati tistih 1300 km v eno smer, toda ceste so zelo v redu. Tudi promet je v redu, saj sem konkretno spremembo občutil šele ob povratku domov, kjer so me takoj od naše meje navzgor začeli vsi možni prehitevati. Zares je nekaj zelo narobe pri nas, kar se tega tiče, toda prepričan sem, da to niso kazni. V celih 16 dneh potovanja smo videli policijsko vozilo samo 2x, pa še tisto bogvezakaj?

Ko smo se vračali, so bili na Makedonsko - Srbski meji emigranti, ki so prosjačili. V Srbiji nisem videl enega samega berača
shocked-1.gif
!

Če primerjam tale letošnji dopust v Grčijo in onega lani v Črno Goro, je bil lanski črnogorski za faktor 2 dražji. S tem da je vrnil zgolj čisto morje izpod Valdanosa in nič več. Še ribe v restavraciji so bile zažgane
crazy1.gif
. (Ter drage kot pes! )

Da, še bomo šli v Grčijo. Naše mule že naklepajo vsemogoče, tako da bom imel kar nekaj dela za umiritev želja
smile-1.gif
. Še dobro da je cela zima vmes.
 
Nazadnje uredil moderator:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Zelo na prst 100€ na dan vse komplet. Vsaj taka je bila računica s kamp prikolo dve leti nazaj. Tukaj mislim da v primerjavi z AD ni razlike, za avtom je lahko kak evro ceneje (ali pa tudi ne, ker nimaš "bajte" in svega in svašta s sabo).
Odvisno tudi ali se švercaš ali si po kampih, ješ "lidlovo" robo ali tudi kaj po restavracijah.......

Edit: sem zadel v nulo, če odštejem najem AD je potem to to (pač gajbo že imamo, pa še ta je bila pod črto cenejša kot najem AD za 14 dni
hysterical-1.gif
).
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Je to Samantha Fox ? (v ozadju Athos)
2593874-DSC_0970a.JPG
 

Priponke

  • 2593874-DSC_0970a.JPG
    2593874-DSC_0970a.JPG
    177,5 KB · Ogledi: 556
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Eden od samostanov
2593875-DSC_0929a.JPG
 

Priponke

  • 2593875-DSC_0929a.JPG
    2593875-DSC_0929a.JPG
    102,9 KB · Ogledi: 574
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Precej udomačeni galebi ...
smile-1.gif

2593876-DSC_0979a.JPG
 

Priponke

  • 2593876-DSC_0979a.JPG
    2593876-DSC_0979a.JPG
    178,5 KB · Ogledi: 551

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
3 kampi, 3 tedni, po 1 teden v enem, dva odrasla, dva otroka, avto, velik šotor, elektrika: 616 EUR
Transport (gorivo, cestnine, trajekt): cca 320 EUR
Za vse ostalo boš pa najbolje vedel sam, cene hrane in pijače so podobne kot pri nas. Ali si kuhaš sam ali ješ zunaj, koliko zapraviš za "luksuz", itd. Mi smo samo za najem čolnov in podobne krame (pedalin, želva) zmetali 120 EUR, domov sem pripeljal za 55 EUR olivnega olja (10 litrov), kar nekaj smo pustili po lokalih (sladoled, pijače, hrana) in trgovinah (spominki, cunje, krama za na police).
Pod črto se je nabralo približno 2 jurja in pol.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
O lep pozdrav
nahrung002.gif
otroka imam seveda zastonj po njihovem ceniku. Prevladovali so Bolgari ja. Vožnja od Vranjega naprej je zame osebno disaster še zaenkrat. V Makedoniji se mi je marsikje avto smilil, ko smo z 80km/h peljali čez luknje in skoke razne. Na poti smo bili 3 tedne. Na poti dol smo si ogledali Vranjsko Banjo, Star Dojran, na poti nazaj pa Niško Banjo. V Srbiji se počutim kot turist s polnim tašnom, res na pol zastonj vse. Udobni, lepi in čisti apartmaji za ~25€ na noč za familijo, požrtije v restavracijah za ~15 - 20€ s pijačo, itd.

Letos smo šli na ribe. Na Ammoulianiju na polno. V glavnem sem sam pekel. Pa tudi v oštariji sem si privoščil, evo dokaza:



tale taler je bil 12€. Če je to drago
sprasujem se.gif
Ipd., žur od žura, zelo lep, umirjen dopust, poceni, priporočam! Hvala še enkrat za vse nasvete!

p.s. še malo slikic fischpartei!







Vraga
evil.gif
zdaj sem pa lačen!
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Oooo, nice. V vsem se strinjam s tabo, ni kaj dodat.
nahrung002.gif

Tudi mi smo enkrat sami pripravljali ribe, ampak na Sitoniji. Še najokusnejši so pa izpadli kalamari na žaru, res dobri.
Ko smo prišli na Ammouliani, sem šel v trgovino nasproti mesnice (takoj, ko prideš v mesto), nabavil za 40 EUR hrane in pijače, pa mi je takoj stisnila kupon za 7% popusta pri naslednjem nakupu.
Čisto kot zanimivost - a veš, koliko te pride letni pavšal za prikolico v Alikesu? Celih 1.200 EUR. Samo ko zadeva ne bi bila toliko od roke...
evil.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Arista, vem, nasproti v glavnem zaprte mesnice
grin1.gif


Ja v Alikesu je perfektno v predsezoni, da si tam sam s prijatelji ali družino, potem si pa sardina v juliju, avgustu, je pa moteče.

Evo, pa še mal za spomin, radio Laikos 97,3
grin1.gif


Zdaj bo malo pavze od Grčije, kakšno leto, dve, potem se pa znova vrnemo kam. Pot je sicer dolga, a poceni, se pa vsi dol 3x bolje počutimo kot na Hrvaškem npr.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Jp, Arista. Delovnega časa mesnice ne poznajo niti v trgovini, je pa načeloma dopoldne bolj sigurno odprta. Mesar v njej je študiral v Nišu in govori srbsko.
grin1.gif


Mi smo v kamp prišli v soboto in je bil kar nabasan, kljub temu smo dobili vogalno parcelo pri psu in hladilnikih. Potem je pa v nedeljo završalo, popoldne je bil kamp (do naslednjega petka) na pol prazen.

Halkidiki je meni price-performance-wise totalna zmaga, se pa spogledujem z idejo povratka na Peloponez. Verjetno bo drugo leto prav tako malo pavze, potem pa bom Grčijo že kar konkretno pogrešal.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Vidim in berem, da ste sami xperti za Halkidiki. Mi lahko kdo pove ali imajo po kampih tudi mobilne hiške ali pa vsaj bungalove? Iščem kaj blizu kakšnega mesta (mesteca ali vasi), da se lahko zvečer sprehodiš, ogledaš in poješ kaj dobrega. Hvala za predloge.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
@Slick hvala.
bom preštudiral in skušal prepričati domačo bando za odhod v Grčijo.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Tele smo velikokrat gledali, super lokacija, premaga jih samo tista vila na koncu rta (čisto na vrhu).
Kako ste to rezervirali? Direktno? Preko kakega Bookinga? Koliko stanejo?
 

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Direktno,cena je bila 70 evrov,konec junija in začetek julija.
Ena zakonska postelja in kavč. Na sredini kuhinja in kopalnica.
Velik balkon.lp
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.346
243
63
Domača banda bi šla v Grčijo a brez dolge vožnje. Grrrrr
Vidim pa da ima wizzair let Benetke Skopje. Je kdo to koristil? Kako je z rent a car na letališču Skopje?
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
Domača banda bi šla v Grčijo a brez dolge vožnje. Grrrrr
Vidim pa da ima wizzair let Benetke Skopje. Je kdo to koristil? Kako je z rent a car na letališču Skopje?
Adria leti za okoli 70€ iz Lj v Skopje
Rentacar lahko najames, ni pa velik iizbire