Bmw x3

colos

Pripravnik
12. jan 2008
493
6
18
Pocasi bi rad zamenjal avto, ker ga imam ze 10 let in.sem se ga navelical. Ideja je bmw x3. Opcij je ogromno, budzet pa omejen (cimmanj). Prva generacija okrog l.2004 so 2.0 in 3.0 dizli,bencinarjev skoraj ni. Na leto naredim 15000 km tako da je po moje vseeno kaj vzamem. Moti me,.da.imajo vecinoma ze pri 200000 km obnovljene turbine in menjalnike,pooeg tega imajo vsi letniki 2004 magicnih 200000 km. Kako je s pogonom, a je to pravi xdrive ali nek priblizek, kaksno je vzdrzevanje.l

Nqjbolj me zanima kako je z rjavenjem in zanesljivostjo. Ali je bistvena razlika med prvotnim faceliftanim 2007. Kako je z euro normami, malo me skrbi,.da euro3 pocasi ne bo vec zazeljen v mestih.

Ce ima kdo kaksen pameten nasvet, prosim na dan z njim.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
če boš kupil bmw in zanj dal čim manj, boš po vsej verjetnosti na koncu preklinjal znamko. to so ponavadi avti, v katere je po nakupu potrebno vložiti par tisočakov, da se avto vozi kot se mora. In ker se avti ne porihatjo, potem za lastnike postanejo najslabša znamka.
Pogon x-drive je čist ok pogon za ceste, za offroad verjetno ne bo
200.000km letnik 2004 pri bmw ki je bil prvih 5 let v nemčiji in nato prišel v slo
sprasujem se.gif
enih 500.000 ima zbitih in je to,to
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Citat:
Uporabnik colos pravi:
Moti me,.da.imajo vecinoma ze pri 200000 km obnovljene turbine in menjalnike,...

A ti bi raje takega s pokvarjeno turbino in menjalnikom?

Imaš (najmanj) 10 let star avtomobil, pišeš pa o letnikih 2004,2007,....problem teh avtov je da so zelo verjetno imeli vsaj enega napačnega lastnika. 200k ja. V prvih treh letih 180k, v naslednjih desetih pa samo še 1k na leto.

Ne vem kako je z novim, ampak prvi (tudi facelift) se pelje približno tako kot izgleda.
bonk.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Jaz ko kupim avto vedno vzamem buđet-3000 EUR stran....zamenjaš kar je treba, kar ostane je za just in case. Če ne crkne več kaj imam za dopust. Če shodi sklopka ali turbina pač zamenjam. In se ne sekiram. Jeba je pa da vržeš v avto do zadnjega eura in potem če crkne kolneš znamko, avto, prodajalca itd.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

PFL ti nebi priporočal ... razen če dobiš odličnega od prvega lastnika z malo km, kar je skoraj da nemogoče, če bi se slučajno našel, ti cena ne bo všeč.
wink-1.gif

Malo poguglaj o težavah, da dobiš približno sliko kaj kupuješ. Budget je koliko??
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
493
6
18
Budzet bi bil nekje od 8 do najvec 10 jurjev. Za offroad ne rabim, bi pa prav prislo za vleko prikolice. Kotvsem nekje prebral je pri bmwjih tezje vrteti km, ker naj bi bili zapisani na vec mestih. Kolikor mi je pa nek klepar omenil, da je najmanj tezav z rjavenjem pri bmwjih bi pa imel se to informacijo, po moznosti iz prve roke.

Ni problem, da je menjalnik in turbina obnovljena,cudno se mi zdi, da je to potrebno pri 200000 km oz. "200000" km.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ponavadi imajo zapisane kimomtere na 3 koncih. Poterm pa zavisi od dilerja koliko plača za izbris kilometrov..ali se popravlja na enem, dveh ali povsod.
Ga pa ni avta kjer se ne bi dalo popravljat.

Imaš pa seveda tudi ti možnost skočit (seveda ni zastonj ta skok) pogledat ali je bila zadeva popravljana..greš na Avtoelektroniko..in če ti reče da je bil že tretjič pri njih je najbolj da opustiš željo po nakupu
evil.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Napisal si recept za zakol (samega sebe pri nakupu avtomobila).

Citat:
Uporabnik colos pravi:
Kotvsem nekje prebral je pri bmwjih tezje vrteti km, ker naj bi bili zapisani na vec mestih.

hysterical-1.gif


Daj vsaj napiši da se zajebavaš.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/u2LLMxlkT-Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Sem pogledal tale video test. Nekaj ima Jeremy prav, nekaj ne.

Vožnja je res zelo trda in po terenu je bolj bogi kot ne - se pa zato po lepi cesti pelje super. Oblika zadnjega okna oz spodnji dvigajoč se rob je bila takrat glupa novost, sedaj pa jo na veliko kopirajo vse znamke za svoje SUVije. Zunanjost ni prav lepa, se pa konkretno popravi z letom 2007 ko dobi še zadnje LED luči (črnih odbijačev se losajo že prej) in pa tudi prava barva naredi svoje.

Sediš pa fino visoko in prtljažnik je velik kot v 3 touring. Praktično je tole nekakšen serija 3 allroad verzija, ne pa kak resen terenec.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
In kako si ti tako prepričan, da veš vse?

Si siguren, da nima prav?

Kilometre je že lahko vrtet, samo elektronska servisna knjiga pa ni tako lahek zalogaj, tako da ima avtor teme prav. Seveda ni BMW edina znamka z elektronsko beleženo zgodovino.

Druga stvar pri BMWju je pa tudi možnost nakupa ali pa izposoje Carly aplikacije in preverbo rabljenega avtomobila za cca. 70€. Potem ko kupiš lahko ša še kodiraš in pač izkoristiš vsak eur za aplikacijo.

In ja... tako kot je avtor teme zapisal, se kilometri oz. delovne ure beležijo na mnogih modulih in tiste se ne programira za 100€ kot stane ponavadi vrtenje.

... sigurno se boš opravičil za tvoj bebast post ane.
crazy1.gif
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
493
6
18
Se pravi fl je l.2007 in te se splaca gledat. Vsekakor bom na ogled vzel nekoga ki se spozna na bmwje. Btw kajj je ta carly, prvic slisim.Ne zdi se mi tako hud strosek.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ojoj, kakšna prizadetost.
bonk.gif


Globoko opravičilo tudi ostalim prizadetim. Kar pa seveda ne pomeni da je pri bmw-jih kakorkoli težje fejkat števce kot pri katerikoli drugi znamki.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz se za svoje prav nič ne... nisem obseden s patetičnim preverjanjem avtomobilov. Če mi je avto všeč, potem kupim, tudi za razne novinarje in blogerje me boli patak kaj pravijo o avtu. Raje pokvarljivo Alfo kot VW tudi če mi garantirajo 100% brezhibno delovanje, ker tako ali tako je zdaj daleč od tega.

Glede na temo pa še vedno malo dodaj ne samo tale oneliner, ki v temo nič ne prispeva.Carly ni 100% tako kot tudi uraden BMW servis pregled ne bo 100%. Carly je simpl lahko ga uporabi sam, če mu ne reši zadeve puši tistih 40€ za app. adapter pa proda. Lahko pa carly app vežeš na drug android account pa še tega "prodaš" v kompletu.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Če si z onelinerjem mislil na jellota je napisal večinoma zelo korektne zadeve. Roko na srce: 13 let star x3 dizel z dvesto tisoč km obstaja....

...nekje.....
grims-1.gif



...baje
grin1.gif
, ampak ne za to ceno, kot odpiralec teme sprašuje.

In pri takih vozilih, ki imajo običajno 400+ jurjev je za gledat stanje vozila, morebitni servisi, ki so bili narejeni v zadnjih letih in pa imeti v žepu par jurjev za popravila. Kilometri na števcu so skoraj nepomembni (v tem konkretnem primeru).

Komentar o Carlyu se je pa nanašal na odpiralca teme, sorry sem napačno odgovoril.