plinska peč

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
imamo plinsko peč za oogrevanje in sanitarno vodo.
Mogoče kdo ve zakaj začne na vsake toliko časa pulsirati....se slišijo iskrice in potem izklopi in to ene 5x preden zaštarta?
bonk.gif
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
ja! Tudi če malo dofilam je isto. Ko je izklopljena je pritiska tam okrog 1,3-1,5 ko zalaufa pa malo čez 2
 
Nazadnje urejeno:

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Oz. se mi zdi, da je meni tudi tako delalo, če sem odprl toplo vodo čisto malo.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Zato, ker se ti v tistem polžku, kjer je ventilator, da "potegne" zrak v dimnik nabere kondenz.
Noben majster mi ni znal povedat, zakaj mi to dela, sem popiz.... in sem razstavil to čudo narazen, videl, kje je težava in sam saniral.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Pri meni je bilo tako, da sem odšraufal stran tisto masko, potem pa še prednjo stran peči. Pač tam kjer je tist okenček, kjer vidiš moder plamen.
Potem pa vidiš polžka, ki je vstavljen v dimnik. Kot nekakšna turbina. Sicer ne vem, ali je to pri vseh enako. Pri meni je dokaj enostavno zgledalo.
Potem sem snel polžka in obrnil. Je steklo za en štamperle vode ven, pa je bilo dosti, da ni zagnalo peči. Samo iskrice je delal "vžigalnik". Ker se mi ni dal vsake 2 dni to odpirat pa zlivat vode ven, sem spodaj naredil majhno luknjico, in pod polžka dal eno posodico, da se voda odcedi ven. Od takrat že 2 leti nimam te težave.
Boljše peči imajo to že serijsko porihtano na podoben način.
 

djdanny

Pripravnik
6. avg 2013
48
0
6
Okolica LJ
Imel isti problem na viessman peči in je bila potrebna menjava ionizacijske diode.

Zadeva zgleda tako,da ena stran daje iskro,druga "dioda" pa zazna,kdaj zalafua oz. začne goret in pošlje "signal" računalniku, da peč gori/deluje.Če je ionizacijska dioda pokvarjena, potem nonstop meče iskro, ker ne zazna,da peč že gori/dela in po določenem času se peč ugasne.

Na tvoji sliki je to pod številko 17.
Mogoče lahko pogledaš malo počistiš, če bo začasno pomagal, drugač pa ni druge kot servis.
 
Nazadnje urejeno:

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
nov problem.
Zdaj ko je nastavljena čez poletje na samo sanitarno vodo je pa mrknila.
Lučka zelena na peči gori, vendar ko vklopiš toplo vodo se ne zgodi nič!
Any idea?
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
spet nov problem. Vklopiš toplo vodo, se peč vžge in potem teče samo mlačna voda. Do vroče vode ne gre.
WTF?
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Takole na pamet seveda nene gre. Serviser bo sigurno vedel. Imel sem podoben problem pri moji Imergasovi. Zafrkavala elektronika. Po zamenjavi elektronskega modula delovanje normalno.
Pozdrav