Voda od klime

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Zakaj hudiča sploh hočete porabiti tisto vodo od klime, to se spelje v odtok pa je.

A tudi izpuhe od avta lovite?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Seveda - jaz mam vrečko na auspufi skoz gor, pol tisto kar vlovim zmešam z vodo iz klime, pa zlijem na vrt - prišparam ziher za eno vrečo dušikovega gnojila na leto. Mam pol paradajz skor kot Lušt iz trgovine.
tongue-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zakaj hudiča sploh hočete porabiti tisto vodo od klime, to se spelje v odtok pa je.
sklepam da zato, ker je klima naprava v dnevni sobi, rože ravno tako, pa likalna deska tudi, medtem ko pipa za vodo pa je v kuhinji?
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Ne, OH- je ion zase, drugi vodikov atom pa nastopa v molekuli kot H+ , njegov elektron se namreč približa večjemu ionu OH- in tvori vodikovo vez. Zato tudi voda disociira v H+ in OH- ione. Kakšne osmice in ostale možne zanke ta elektronski par izvaja v tej "vodikovi vezi", pa nismo takrat obravnavali, pa tudi življenje me je kasneje odneslo v druge vode naravoslovja, tako da mi ni treba te lekcije čisto v potankosti vedeti. Lahko pa da se bo tudi to zgodilo, zakaj pa ne?
smile-1.gif
. Vedno sem bil zvedav.

Smo tudi preračunavali energije ob teh spremembah, pa se mi zares ne da sedaj iti brskat po dilah za tistimi zapiski.
tongue-1.gif
, pa brez vikipedije.

Mulci (samo še kakih dvajset let do penzije, bohve kolk pokojninskih reform bo še do takrat
evil.gif
) smo sitni. Kar so nam pred tridesetimi leti vbili v glavo profesorji Franci Savenc in Jelka Sodja Božič in ostali, kar ne gre iz glave. Zato moram ob očitnih napakah malo trmariti. Ne, vodikova vez ne nastopa med ioni, ampak med posameznimi molekulami vode.
nahrung002.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zakaj hudiča sploh hočete porabiti tisto vodo od klime, to se spelje v odtok pa je.

A tudi izpuhe od avta lovite?

V kateri odtok bi pa ti napeljal kondenz od klime,da slišim to idejo!?
sprasujem se.gif
S tem da imaš kuhinjski odtok 7 metrov,kopalnico pa 10 metrov stran,kopresor klime pa na balkonu? In direktno pod kompresorjem korito za rastline (rože)?

Praktično edina rešitev v tem primeru je odtok kondenza v vedro,s katerim potem zalivaš rastline (ali zliješ vodo stran,po izbiri)
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če si lahko povezal zunanjo enoto z notranjo, verjetno tudi ni tako zelo znanstvenofantastično speljati cevko do odtoka ali v žleb.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Jp,zunanji žleb je varianta,ampak bi ga bilo treba zamenjat,z novim,s posebnimi namenskimi odtoki za klime ob vsakem balkonu (pa soglasje vseh stanovalcev in ostale zadeve okoli tega),ker v obstoječega ne morem (ne smem) kar luknje zvrtat in napeljat cevke v njega
smile-1.gif

Povezava z notranjim odtokom je teoretično možna,v praksi pa je to v bistvu misija nemogoče...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Fe3 pravi:

.............Ne, vodikova vez ne nastopa med ioni, ampak med posameznimi molekulami vode.
nahrung002.gif

Ja, bo držalo. Sem šel v tisto pajčevino pogledat, ja. (paglavci, grrr
10.gif
)
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Pardon, pridobivanje deionizirane vode je zelo - zelo poceni, proti uparjevanju in destilaciji destilirane vode. Temu primerna je tudi kvaliteta ...
rolleyes-1.gif


To pa drži, da se kvaliteta mehčanja vode meri z električno prevodnostjo. V samem bistvu pomeni, da je destilirana, torej resnično čista H2O popolnoma neprevodna, saj ne disociira. Je v ravnotežju. Ko ji pa dodaš ion nečistoče, pa ni več v ravnotežju in prevaja el. tok (pomeni da ni dovolj "očiščena, morda samo enostransko (samo kationsko) obdelana, kot je primer vode ki jo kupiš na Petrolu itd... )

Potem mi pa razloži zakaj za proizvodnjo integriranih vezij ni dobra destilirana voda in se zahteva deionizirana voda.

Pa da nisi ti zamešal deionizirano vodo z demineralizirano.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Destilirana je hkrati tudi deionizirana. Jasno če destiliraš v čistem okolju
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Destilirana je hkrati tudi deionizirana. Jasno če destiliraš v čistem okolju

Spet narobe. Če je destilirana, pod primernimi pogoji, pomeni da ne vsebuje nehlapnih spojin. Lahko npr. še zmeraj dobiš čez hladilnik kakšno kislino (in imaš spet ione), topila, pline. Da odstraniš še to, so potrebni še drugi postopki.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Z večkratno destilacijo se znebiš tudi hlapnih snovi.
Do kam se je smiselno zajebavati je pa druga stvar, saj se začnejo v njej raztapljati xyz zadeve takoj, ko jo izpostaviš zraku.