Poštar pri prevzemu paketa zahteva osebne podatke?

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Da so težili na okencu pri plačilu položnice za osebne podatke sem slišal in tudi to, da si napačno tolmačijo EU direktivo za preprečevanje pranja denarja.
stupid-1.gif


Da pa moram pokazat osebno, da si poštar prepiše rojstne podatke in številko osebne pri plačilu in prevzemu paketa v vrednosti 15€, je pa višek neumnosti...
bonk.gif


Mater jim...
jezen.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Da so težili na okencu pri plačilu položnice za osebne podatke sem slišal in tudi to, da si napačno tolmačijo EU direktivo za preprečevanje pranja denarja.
stupid-1.gif


Da pa moram pokazat osebno, da si poštar prepiše rojstne podatke in številko osebne pri plačilu in prevzemu paketa v vrednosti 15€, je pa višek neumnosti...
bonk.gif


Mater jim...
jezen.gif

Saj pri paketu, ki je poslan po povzetju, gre tudi konec koncev za placilo poloznice ... s katero placas odkupnino...
grims-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Zadnjič dam listek na pošti. Dober dan, tole bi dvignil... Lahko osebni dokument prosim? Dam... Izvolite... Tipka v kompjuter, nakar pribije, prosila bi vas za kraj rojstva! Jst, da dvignem paket, rabite moj rojstni kraj, žih povem še številko gat?!? Pa se samo nasmeji in reče, taka so po novem pravila :]. Vse bi še razumel, tud to, da daš OS, samo da moraš pa povedat kraj rojstva, je pa smeh. Naslednjič prisežem, da rečem rojstni kraj New York. Zajebanti. Tko kot se norca delam v Mečkatorju in nalašč vsakič, ko skočim po čike za.jebavam prodajalke, da nočem mrliča, če žih dobim pljuča ali pa vsaj gnile dlesni, grr...
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
ja ja, niso normalni, vse pretipkajo z osebne, pol pa te še prašajo kraj rojstva in vse to za paket katerega plačaz za prevzem...idrija...
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce si iz irana in imas mrd te je vprasajo po nicemer.
Si lahko tud Miki Miška, ali Jaka Racman, pa pri NLB ni problema pri odprtju računa.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
nadrejeni drkajo njih, oni pa nas... dokler ne bojo uvideli da je kraj rojstva popolnoma nepomemben podatek...

ni postar ali teta za pultom nic kriva...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Kaj pa če želiš, da nekdo namesto tebe prevzame paket, ker si ti na bolniški/v tujini itd..? Sem klical pošto, pravijo, da naj samo napiše in podpiše pooblastilo, da lahko ta in ta oseba dvigne paket... Bo to potem ziher dovolj?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
se pravi do 1000€ ni treba.... torej jim ne dam.
na pošti so nekaj spremenili pa hočejo za vsak cent ki ga nakažeš...
verjetno bolj papeški od papeža kot je to v navadi
 

stromarwannabe

Pripravnik
2. nov 2015
44
0
6
A za davčno pa nič ne vprašajo?
Glede na to, da je ni na osebni (vsaj pri ene 5 let stari)?
Če se že grejo "pranje" denarja.
Dvoumna navodila imajo.

BTW:
A čokoladico lahko kupiš brez osebne?
 

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
Tudi jaz za prevzem paketa v vrednosti 15€ doma moral poštarju kazati osebno in povedati kraj rojstva.

Je pa vse skupaj pomanjkljivo: Če že imajo taka pravila in se grejo neko doslednost, prepisovanje z dokumentov itd, kako hudiča lahko verjamejo kraj rojstva na besedo (tega ni na osebni). Edino pravilno bi bilo, da moraš pokazati še rojstni list.