Grčija z avtom - celinski del

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Koliko časa se pa voziš z trajektom (čas ki ga porabiš do trajekta, čas ko moraš čakat, čas plovbe, čas do ...)? od kam do kam? Hvala lp.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Nekje ob nakupu kart ti piše tudi, kdaj moraš biti na trajektu oz. opraviti check in, če je daljša plovba, če je krajša verjetno nič ne komplicirajo. (Koliko časa traja plovba na Skiatos?)
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Mi smo bili na polotoku Pilon, zraven tega otoka. Ne vem zakaj bi zgubljal čas s trajektom in ga plačeval če je na celini povsem enako. V špici sezone brez gneče. S trajektom smo šli tudi na otok Evia, če bi rekel, da je AD dolg 3m bi se s to karto vkrcal. Noben ne preverja karte, se jim ne da.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
Ceste skozi Srbijo so OK. Skozi Makedonijo pa beda. Polno lukenj, ljudje se sprehajajo po avtocesti kot po pločniku. Za podrobnosti vprašaj konkretno.

Lp
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Ceste skozi Srbijo so OK. Skozi Makedonijo pa beda. Polno lukenj, ljudje se sprehajajo po avtocesti kot po pločniku. Za podrobnosti vprašaj konkretno.

Lp

Navadne ceste v Makedoniji so na nivoju naših domačih...Slovenskih.

Makedonske AC so pa res precej štrudlaste.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Smo šli pogledat dol
grin1.gif


V letu, dveh bo pa noblh AC celo rundo dol. Gradijo na polno.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
No, no, saj ni tako grozno. Ta vikend smo prišli nazaj, odvozil celo špuro v kosu. Jug Makedonije je bohpumagi, še posebej tisti "sinusni kuclji", imaš občutek, da se avto sploh ne bo nehal guncat. Udarne luknje so večinoma pokrpali, cesto konkretno obnavljajo. Ampak se da peljat.
V Srbiji manjka točno 30 km od Grdelice do Vladičin Hana in par km tik pred mejo. All-in-all precejšen napredek v zadnjih treh letih, čeprav so za obljubljenim planom. Podobno koncept, kot pri nas - vse traja dlje in vse je dražje od predvidenega.
evil.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Zaradi vročinskega udara sem vozil ponoči, pa tudi sicer mi mala otroka tako najlažje data pot čez, ta trenutek. Sta spala. V Kumanovem je bilo 34 stopinj okoli pol dveh ponoči. Večino sem vozil po prehitevalnem pasu in se umikal hitrejšim. Vozni pas je precej švoh no. Smo bili pa težki, to je pa res, ogromno otroške robe še vozim (voziček, poganjalček, sedež za na kolo, kolo samo, ipd.), na poti dol smo bili pa še malo težji
evil.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
Junija bi šel zopet z avtom v Grčijo. Po precej prebranem, sem se odločil za Sithonio. Ker vas je tukaj kar nekaj, ki ste tam že bili, me zanima kam na Sithonii predlagate. Zanima me apartma ali bungalov, plaža v bližini, po možnosti s kakšno senco in seveda gostinska ponudba...
V bistvu bi bil rad na celini in da je relativno blizu Soluna, ker bi želel mimogrede tudi tja. Sem odprt za vse predloge in nasvete.

Hvala lepa in lep dan še naprej
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Predlagal bi camping Armenistis - najem mobilne hiše ali prikolice. V bližini je Sarti, malo večji kraj z vso ponudbo. Lahko tudi najem apartmaja tam, vendar je v Armenistisu ravno to najlepše, kamp je zraven rajske plaže.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Fadil - če boste v Sithoniji, poglejte v Kalamitsi - kamp Thalatta. Vrhunsko.

Sicer gremo pa letos na Peloponez. Ima kdo kake dobre predloge za tam?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Sicer gremo pa letos na Peloponez. Ima kdo kake dobre predloge za tam?

Potrebuješ ideje kaj počet ali kje spat?
Peloponez je vrhunski, tam je praktično vse, kar je bilo velikega v Grčiji - Epidavros, Mikene, Šparta, Olimpija, Mystras, malo pred Peloponezom je še preročišče Delfi, pa Korintski prekop. Pa prelazi, vasice, mesta, npr. Kalamata s tržnico oliv, Monemvasia, Nafplio, Methoni s trdnjavo, cel kup nasedlih ladij kot npr. Dimitrios pri Gythiu in še kaj bi se našlo.
Kampov je kar nekaj, točnih imen se ne spomnim več, spala sva v enem par km za Korintskim prekopom, enem malo ven iz Gythia, pa v Methoniju, Tolu blizu Nafplia in na Tholo beach blizu Zachara na zahodni obali.
Eden boljših dopustov, počasi že načrtujem povratek.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj počet. Šli bomo z avtodomom, vendar sva dva. Torej je še bolj pomembno da si začrtamo neke orientacijske cilje. Če tega ne storimo, bomo kot ponavadi obležali na drugi ali tretji plaži ... :oops:

Bila je ideja tudi za Portugalsko, ampak so otroci odločili za Peloponez letos.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

poglej med potopisr o peloponezu, sem opisal, maš točke itd