Robotski sesalci

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Glede baterij ravno nisem znalec, tudi glede ostale ne, vem edino primerjavo med modeli z gumijastimi in "ščetinastimi" ščetkami
smile-1.gif


1h20min je sicer nekam malo, moj je star več kot 4 leta in drži 2 uri...edino če nisi do konca sesal in si pač vzel čas, potreben za 65m2?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ja te Liion baterija ima pač tako kapaciteto, sesal je do prazne baterije in se priklopil nazaj. No posesal je vse. Je pa zanimivo, včeraj sem ga imel na timerju da začne ob 12.00. Sesal je po celem stanovanju cca 25 minut in se priklopil nazaj. Baterija ja bila še polna (zelena lučka). Zgleda ni bilo več toklo zamazano, pa je prej končal. Kolk sem bral na internetu, da tudi zaznava nečistoče, ne sam da prostor prehodi za brez veze.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Ne bi rekel, da zaznava, meni sesa vedno enako dolgo, dvomim da ima model 68x kaj drugega. Čas sesanja se računa glede na najdaljšo diagonalo. Je pa recimo pri meni bilo tako: dnevno sesa 1h, ostale prostore cca 30min. Če sesam prostor po prostor, bo takšen čas. Če pa dam vse naenkrat pa bo upošteval čas potreben za dnevno sobo, ker je pač tam najdaljša diagonala
smile-1.gif


Senzor je za nečistočo oz povečano nesnago, takrat se vklopi funkcija "spot" in se tistega mesta bolj loti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Bo napisal mato, sem ziher da on ve
smile-1.gif


Ampak če je to res, potem je to prava revolucija, še 8xx modeli nimajo tega, afaik. Šele 9xx ima potem drugače, ampak to samo zaradi 3D očesa, ne da bi imel senzor umazanije in zato prilagajal dolžino sesanja
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Danes sesala 1 uro in 4 minute. V tem cajtu oblezla 2x spalnico, 2x kuhinjo z jedilnico 2x otroško sobo, 3x dnevno sobo, neštetokrat hodnik in 2x kopalnico. Posesala je vse, še nakaj smeti sem ji nastavil in jih je našla. Sem ji pa spremenil položaj polnilca v kot, tako da ne hodi mimo postaje, pa sedežno sem premaknil, da posesa še ob in izza. V glavnem za 65 m2 je OK. Baterija je bila še na zelenem.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Če koga zanima, Roomba 681 z novo baterijo. več na ZS.
2607276-page.jpg
 

Priponke

  • 2607276-page.jpg
    2607276-page.jpg
    172,8 KB · Ogledi: 220

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Original baterije so tako ali tako, bolj žalostna stvar , tako po kapaciteti, kot po trajanju. Smešno je, da na novih modrih piše long life, pa so v resnici te baterije zelo kratkega trajanja, nekako pol manj, kot stare rumene, kjer to ni pisalo.

Se pa dobijo veliko boljše in tudi cenejše baterije, kot so originalne, samo niso pa 20 ali 30 eur za kolikor se že dobi klump baterije na Ebayu, so pa vseeno veliko cenejše, kot originalne.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Lost, kateri model prodajaš, ker 681 ni obstajala s tako obliko , obstaja pa z malo drugačnim zgornjim delom, prav zaprav nobena iz serije 600 ne podpira svetilnikov tudi uradna 681 ne, razen če ste svoj upgrade naredili, kar se seveda da, sem jih jaz že tudi delal. Iz slike se original napisa modela, ne da razbrati, prava 681 ka je pa taka :

http://www.irobot.si/robotski-sesalniki/roomba-681.html
 
Nazadnje urejeno:

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
875 ima za isto ceno dodaten hepa filter in enkrat dodatni navidezni zid...

Torej ni kaj razmišljat in vzamem 875👍
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Original baterije so tako ali tako, bolj žalostna stvar , tako po kapaciteti, kot po trajanju. Smešno je, da na novih modrih piše long life, pa so v resnici te baterije zelo kratkega trajanja, nekako pol manj, kot stare rumene, kjer to ni pisalo.

Se pa dobijo veliko boljše in tudi cenejše baterije, kot so originalne, samo niso pa 20 ali 30 eur za kolikor se že dobi klump baterije na Ebayu, so pa vseeno veliko cenejše, kot originalne.

Koliko jaz rabumem te long life ne pomeni to, da deluje dolgo na baterijo, ampak to, da ima baterija dolgo življenjsko dobo. Torej da tudi po 2 letih še enako dolgo sesa, kot prvi dan.

So pa te baterije 3000mAh. Mi je pa vseeno čudno, da bi serija 8 sesala samo dobro uro, če moja, že kar nekaj let stara serija 6, sesa slabe 2 uri. Ker koliko pa lahko posesa v 1h...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Nevem, kak majo po novem to zrihtano. Moja 681 sesa dobrih 60 m2 med 1 uro in 5 minut do 1 uro in 25 minut in nič dlje. Odvisno od razmetanosti in s tem izogibanju ovir. Kar je nekako logično. Namenjena je do 90 m2, baterija zdrži pa 2,20 ure. V tem času mora posesati 90 m2, ter najti polnilec in se priključiti. Tak da keri se bojite kapaciteti LIION baterije. Ni bojazni, je dovolj zmogliva za povprečno stanovanje ali povprečni štuk v bajti. Pa je baterija samo 2130 mAh. Naj povem, da je po 1 uri in 20 minut še baterijski indikator na zelenem, tam po 2 urah gre na oranžno, ter potem rdeče in mrkne. Sem jo enkrat zaprl v spalnico pa probal kolk baterija zdrži. Zadovoljen za malo baterijo. Napolni se pa tud hitro. Cca 1 uro po tem ko konča.

BTW. Ma še kdo probleme z navijanjem las pod stransko krtačo? Na glavnih 2 krtačah ni problem se hitro ščisti, tisti stranski propeler morem pa vsaj 1x na teden dol odšraufat, ker se lasi navijajo na os pod tistim rumenim ohišjem propelerja. Lahk bi bolje zatesnili prostor med ohišjem roombe in propelerjem.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Darjan, kot sem napisal, za Long life, fali samo napis 0,5 X , torej ona z oznako Long Life = 0,5 x, kot stara rumena, brez tega napisa, torej traja vsaj pol manj, v glavnem čista katasrofa pa saj že drugi forumaši pišejo o tem. V praksi so stare rumene držale 2-3 leta te modre nove pa 1-1,5 leta. Žal enim niti leto ne zdrži, garancije je pa seveda 6 mesecev na baterijo, pa če so tako long life, kot pišejo, vprašajte zakaj potem ne dajo vsaj 12 m garancije na njih.
rolleyes-1.gif


No moja 780 ka pa deluje po meritvah po gladki površini, samo 5 ur in 20 minut, seveda ji skrijem dock in jo dam v dock mode....

Ja še baterija Li NMC 6300 Mah seveda, neoriginalna , delujejo pa te baterije odlično na 700, 800 in 900 seriji na 500 ali 600, pa se zapleta zaradi drugačne polnilne elektronike ...... Če koga zanima kaj več na ZS, če kdo ne verjame, pa bi se rad prepričal tudi lahko to izvedemo.
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Original baterije so brezveze, ko je notri nova zmogljiveša baterija, je pa Roomba super.

Naša trenutno še naprodaj.