Peki papir

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
demz,

utiševalec je tipičen google mojster. ko sreča strokovnjaka iz področja se pa mora utišati ker pisari bedarije. a veš če podaš BUTASTO in NERESNIČNO informacijo (pridobljeno iz x vira na internetu) nisi naredil nobene usluge. samo škodo povzročaš!

če na papirjih iz fabrike piše 37% je 37%. evakuacija pa najbrž ni odločitev policije in samovoljna odločitev "dežurnega telefonista" ampak je za nesreče predpisan postopek delovanja (a veš, enako kot imaš ti predpisan postopek za recimo struženje sornika... ) in v tem primeru je bila predpisana evakuacija.

profi peki uporaljajo PROFI peki papir ("taprav") katerega se še vedno proizvaja. je pa drag in ga pač navadni "smrtniki" nebi kupovali... poišči pri prodajalcih pekovskih pripomočkov...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik shootek pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Nekje sem nekoč pobral, da avstrijci nočejo uporabljati zobne paste s fluorjem, saj ne bodo riskirali s tako reaktivnim elementom
rolleyes-1.gif
. Naj hitro preveri kdo, kako je to res, zadevo imam v spominu že vsaj kakih 10 let. Pa logična je tudi nekako.


Si pobral ja. Zato se jaz vozim v avstrijo po ta močne želirne paste z višjo koncentracijo fluoridov, ker jih pri nas ne dobiš, a ne?


Do tell more
smile-1.gif

Elmex Gelee dobiš v lekarnah gor. Za enkrat tedensko.

Mi ga imamo zato, da lahko damo ta najbolj kritičnim pacientom, ki imajo ogromno kariesa, da se zadeva umiri.

Pa da se ne rabijo iz Ljubljane ali Celja vozit v avstrijo po to.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, tako! Torej je bila raca.
rolleyes-1.gif

Lahko je bila raca, vendar je možna - fluor nastopa v biologiji samo kot mikroelement. Ali ni Alter forum ravno iz tega namena, da se predebatira o neznanih stvareh? Namreč fluor je tako reaktiven, da se ga je treba bati. Pa še zahrbten povrhu, saj ima tako majhno velikost, da bp zleze skozi materiale. Z vodikom tvori teoretično najmočnejšo možno kislino HF, ki med drugim topi steklo. Moj delavec jo je nekoč dobil (samo eno kapljico) na zob, ko je špricnila. Še danes po 15 letih ima tam črn madež! Pa jo je opral v parih sekundah.
tongue-1.gif


Kaj se ne bi torej bal, ko pa vendarle imam nekaj znanja na to temo in si znam predstavljati učinke nekaterih - pač snovi
tongue-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Dejva razclenit: Ko se zgodi razlitje nevarne snovi je RCO oz gasilci tisti, ki pove v kaksnem obsegu se bo izvajala evakuacija. Policija to izvede (ker lahko konec koncev tudi na silo koga odstrani, gasilci teh pooblastil nimajo). RCO ima preko civilne zascite dostop tudi do inz. Kemije in raznih obratov po sloveniji.

Ko se taka zadeva sanira zacne policija preiskovati ali gre za sum kaznivega dejanja ali ne. Jaz ti ne znam povedat zakaj je dec vozil 37%, dejstvo pa je, da je imel na vseh dokumentih napisano da vozi 37% in da je imel celo potrdilo o preverbi kakovosti na izvizu iz tovarne kjer je pisalo 37%. Ko pa se ugotavlja ali je prevoz potekal v skladu s predpisi pa je najbolje sodelovati s strokovnjaki, ki obvladajo prevoz nevarnih snovi. In ne niso s FDVja. Pejt se enkrat zapise brat v tisto temo pa bos videl kaksne si ven metal.

Tako je in to je sedaj drugače brati, kot pa v oni temi. Opravljaš svoje delo, kot tudi jaz svojega in tako je prav. Jaz sem te pa tam samo vprašal, kako 37% conc, če je pa teoretično največ 36% (v bistvu čisto nepomemben podatek za amaterskega bralca novic), ter zakaj ste šli evakuirat Ljubljano. Vprašal sem, če ni šlo za pretiravanje, saj se ni polil fosgen ali cianovodikova. Meni se namreč zdi, da je bila evakuacija pretiravanje, čeprav nisem bil tam in na terenu.

Ne evakuiraš stanovanjske soseske za karsigabodi.

Sedaj se pa oproščam za intermezzo in predlagam pogovor nazaj na pekipapir.
Po mojem znanju naj bi bil to "pauspapir", to je tisti prozorni, ki smo ga včasih uporabljali za prerisovanje načrtov. Postopek izdelave je drag in ga malokatera papirnica obvlada. Po sestavi so pa to čista bombažna vlakna.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
no vidiš demz, znaš si predstavljat učitnke nekaterih snovi in še vedno se čudiš, da se je ob javljeni nesreči (razlitje nevarne snovi) organizirala evakuacija civilnega prebivalstva
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
no vidiš demz, znaš si predstavljat učitnke nekaterih snovi in še vedno se čudiš, da se je ob javljeni nesreči (razlitje nevarne snovi) organizirala evakuacija civilnega prebivalstva

Pa ne zaradi solne kisline
rolleyes-1.gif
Slovenske železnice z njo vsakodnevno perejo vagone, polne rje, ki je je vsepovsod okoli ajzenpona. Res da je precej razredčena, mislim da 20%, pa vendar.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zato ker je za proizvodnjo zelo drag - sem že nekje zgoraj nekaj opisoval. To so čista bombažna vlakna, mleta na poseben način ki traja 12 do 24 ur (saržno), izdelava na situ je pa zopet specifična.
Zakaj se ga tako težko dobi, vprašaj naše vrle ekonomiste, se že 20 let pričkamo o tem, kaj je za ljudi bolj pomembno - kvaliteta z malce manjšimi dobički, ali kar direktno kvantiteta
rolleyes-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
v kolikor bi bilo povpraševanje bi se zadeva množično prodajala. ker pa za večino ustreza kar "poceni" peki papir pač tega dražjega ni. hec ekonomije je v ponudbi in povpraševanju. ekonomisti kaj veliko s peki papirjem nimajo veze. razen tega da znajo določit prodajno ceno in izračunat dobiček. ki mora biti.
 

GMT

Zelenc'
29. okt 2014
26
0
1
Citat:
Uporabnik Smajo pravi:
Mogoče malo neumno vprašanje. Včasih smo uporabljali peki papir da si spekel krompir, piškote, pecivo,... in si brez problema samo stresel zadevo dol. Sedaj pa opažam da si mi vse prime na ta j***** papir. Vseeno če bi pekel brez. Ima še kdo podobne izkušnje?
sprasujem se.gif

Ali uporabljaš trgovinskega/gospodinjskega ali industrijskega?

Jaz nimam težav z industrijskim.
To so primeri industrijskih, večkrat uporabnih, kar pride prav pri peki večje količine piškotov:
Narezan
V roli

Ne delam, reklame, ker tole je je relativno drago, se da dobiti tudi ceneje.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Citat:
Uporabnik GMT pravi:
Citat:
Uporabnik Smajo pravi:
Mogoče malo neumno vprašanje. Včasih smo uporabljali peki papir da si spekel krompir, piškote, pecivo,... in si brez problema samo stresel zadevo dol. Sedaj pa opažam da si mi vse prime na ta j***** papir. Vseeno če bi pekel brez. Ima še kdo podobne izkušnje?
sprasujem se.gif


Ali uporabljaš trgovinskega/gospodinjskega ali industrijskega?

Jaz nimam težav z industrijskim.
To so primeri industrijskih, večkrat uporabnih, kar pride prav pri peki večje količine piškotov:
Narezan
V roli

Ne delam, reklame, ker tole je je relativno drago, se da dobiti tudi ceneje.

Tole sem tudi jaz prilimal, samo unega ki je še malo dražje. Samo če si pa ceno preračunaš na kos je pa tam tam z Hofer/lidl, ni razlike.
 

GMT

Zelenc'
29. okt 2014
26
0
1
Citat:
Uporabnik Benko14 pravi:
Citat:
Uporabnik GMT pravi:
Citat:
Uporabnik Smajo pravi:
Mogoče malo neumno vprašanje. Včasih smo uporabljali peki papir da si spekel krompir, piškote, pecivo,... in si brez problema samo stresel zadevo dol. Sedaj pa opažam da si mi vse prime na ta j***** papir. Vseeno če bi pekel brez. Ima še kdo podobne izkušnje?
sprasujem se.gif


Ali uporabljaš trgovinskega/gospodinjskega ali industrijskega?

Jaz nimam težav z industrijskim.
To so primeri industrijskih, večkrat uporabnih, kar pride prav pri peki večje količine piškotov:
Narezan
V roli

Ne delam, reklame, ker tole je je relativno drago, se da dobiti tudi ceneje.

Tole sem tudi jaz prilimal, samo unega ki je še malo dražje. Samo če si pa ceno preračunaš na kos je pa tam tam z Hofer/lidl, ni razlike.

Ne vem, če je v Hofru in Lidlu na voljo papir take kvalitete, kot ga nabavljajo profesionalci.
Vsekakor pa se ga da dobiti kar nekaj ceneje, kot je na mojih linkih. Jaz sem prilepil prva dva.
 

Benko14

Pripravnik
30. jun 2011
219
17
18
Citat:
Uporabnik GMT pravi:
Citat:
Uporabnik Benko14 pravi:
Citat:
Uporabnik GMT pravi:
Citat:
Uporabnik Smajo pravi:
Mogoče malo neumno vprašanje. Včasih smo uporabljali peki papir da si spekel krompir, piškote, pecivo,... in si brez problema samo stresel zadevo dol. Sedaj pa opažam da si mi vse prime na ta j***** papir. Vseeno če bi pekel brez. Ima še kdo podobne izkušnje?
sprasujem se.gif


Ali uporabljaš trgovinskega/gospodinjskega ali industrijskega?

Jaz nimam težav z industrijskim.
To so primeri industrijskih, večkrat uporabnih, kar pride prav pri peki večje količine piškotov:
Narezan
V roli

Ne delam, reklame, ker tole je je relativno drago, se da dobiti tudi ceneje.

Tole sem tudi jaz prilimal, samo unega ki je še malo dražje. Samo če si pa ceno preračunaš na kos je pa tam tam z Hofer/lidl, ni razlike.

Ne vem, če je v Hofru in Lidlu na voljo papir take kvalitete, kot ga nabavljajo profesionalci.
Vsekakor pa se ga da dobiti kar nekaj ceneje, kot je na mojih linkih. Jaz sem prilepil prva dva.

Ne sej na raven kvalitete se nisem spuščal. Vendar pa papir na tvojem linku, če gledmo lističe je cena 0,0605 po komadu.
Hofer ma pa ceno 0,05

500 komadov maš pa itak za domačo uporabo za 3 leta ali pa še več
smile-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Imam na zalogi nekaj vzorca 60x80 premium peki papirja za pekarstvo v lističih iz Nemčije. Lahko dam brezplačno vzorčke, pogoj da mi sporočite nazaj kako se obnaša pri peki v primerjavi s tem, kar imate sedaj
wink-1.gif


ZS
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Lej Apolo: moje znanje kemije je staro kakih 40 let in ga že vsaj 25 let profesionalno ne uporabljam več - zgolj in samo toliko, kot ga potrebujem v svoji dejavnosti. Vendar osnove so ostale, saj so priučene. Če imate vi mlajši priučena drugačna znanja ali dejstva, je to zame možno samo iz razloga novejših in natančnejših metod dela.
Moje znanje kemije trdi, da je pri normalnih pogojih (20 C in 1 bar atmosferskega tlaka, 65% relativne zračne vlage) max. koncentracija HCl v vodi 36%. Zakaj ti navajaš 37%, ne vem - me pa zanima. Zato nisem nič nesramen, zgolj opozarjam na dejstvo, ki smo ga uporabljali že takrat, ko tebe najverjetneje še ni bilo na tem svetu. Če jemlješ mojo pripombo kot nesramno, je to tvoj velik problem sprejemanja kritike.

Zakaj ste evakuirali četrt Ljubljane (ok, malce pretiravam, pa ne preveč), če ne ravno zaradi nekega čudnega in nestrokovnega svetovalca? Cinkarna Celje je v preteklih 60 letih delovanja izpustila v zrak toliko nevarnih emisij, da bi potemtakem morali evakuirati celotno Slovenijo in ne samo Murgelj - čeprav so od nje oddaljene kakih 80 km zračne linije. Seveda boš zopet izjavil, da sem sedajle nesramen. Pa ti povem, da imaš nestrokovne in najverjetneje zgolj fiskulturno izobražene izvedence, nastavljene na pomemben položaj - čista folklora Slovenije zadnjih 25 let
rolleyes-1.gif


@BuDi - zanima me tole okoli teflona, tvojemu zapisu pa rahlo ne verjamem, ker zopet po mojem znanju organske kemije PTFE (poli tetra fluor etilen) ob segrevanju ne razpade v poli etilen fluorid - kvečjemu bi šlo v etilen fluorid, brez "poli" (ti si molekulo sicer malce drugače opisal, pa vendar je to-to). V mojem spominu je, da se ob pregretju teflona sprošča elementarni fluor, ker PTFE razpada na elemente. Pa smo v tistih časih že imeli masne spektrometre, celo na moji šoli, da ne bi kdo mislil, da sem še iz kamene dobe
tongue-1.gif
.

Sedaj če je tule komu tale moj zapis žaljiv in nesramen - pa naj bo tako.
da se nista vidva narobe razumela ker je eden navajal volumske % drugi pa masne %
grims-1.gif