Avtovlak

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pozdravljeni
Je kdo ze razmisljal, da bi se recimo na dopust v bolj oddaljene dezele (Spanija, Portugalska, Skandinavija, UK...) odpravil z avtovlakom. Recimo, da tranzitne drzave do destinacije prespis na avtovlaku. Razmisljam, da ce se financno splaca s trajektom iz Trsta do Grcije, ni hudic, da je tud kaka ugodna varianta z avtovlakom do recimo Spanije, kjer se ti pol odpirajo odlicne variante za 14 dnevni dopust...celo kak Maroko bi bil opcija. Ker recimo trajekt iz Savone/Genove do Barcelone ali do Maroka traja 2 oz 3 dni :O

Enkrat vem da sem nekje zasledil avtovlak za S Nemcije in je bila cena tako nora, da se raje 2 dni vozim z avtom gor in pridem na koncu 5x ceneje skozi.

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja sej to mi je jasno da najceneje, pa verjetno najhitreje prides ce se usedes in odpeljes. Sam da si skrajsas pot, oz. da ne nabijas dolgocasnih kilometrov po AC...sploh z motorjem, ce ne delas kakih postankov za ogled, je cist boring na AC. Da ne govorimo, da si "prisparas" gume...do Spanije in nazaj je 2000km....isto na sever.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, lani ko sem šel v UK sem iskal neko varianto da me do Francije dostavi,
Pol pa prvo moraš do Dunaja, pa napol spanje na vlaku, če nimaš spalnika, sem na koncu raje vrezal po AC in z udobnim spanjem v hotelu in hrano prišel dlje in hitreje ter "pozabil"
smile-1.gif


Do Španije pa ni nič, ampak tja me ne vleče, je hudo prevroče...

Za kakšen Nordkapp pa bi pasalo izhodišče na meji z Dansko
smile-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Na zalost je Hamburg najbolj severno, kar pelje avtovlak.
Jaz sicer kar redno (beri enkrat letno) uporabljam avtovlak Feldkich-Dunaj. Zame je super zadeva, ki te cez noc potegne kar dalec. Zjuraj pa kavica in ob osmih ali se prej si ze na poti.
Mocno pa priporocam vzeti vsaj lezalnike, ce ze ne rezervirat cel kupe z lezalniki. NAmrec spanje v kupejih za 6 je katastrofa. Razen, ce bi bili sami poznani, da si lahko noge stiscite pod nos.
Ampak pazit je treba, ker zna teh lezalnikov hitro zmanjkat, s sedezi in za motorje a navadno ni problema.

LP, M.

P:S. Ce bi bil kak trajekt do Spanije, bi bilo pa idealno
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Trajekt do Spanije je....iz Savone in Cittavechia (Rim) do Barcelone fura Grimaldi lines. Sam ti gre 19 ur. Avtovlak je pac hitrejsi...zato drazji, ampak ce bi recimo lahko sel u Trstu al pa Veneziji na avtovlak do Barcelone...to bi blo meni top.

LP
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
275
113
avtovlak je ql... je drazji kot samostojni prevoz, sam vmes lahko pocivas, se zabavas na vlaku, ipd...

enlrat bo treba na en daljsi izlet z avtovlakom... kako pa kej iz slovenoje voziljo?
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Trajekt do Spanije je....iz Savone in Cittavechia (Rim) do Barcelone fura Grimaldi lines. Sam ti gre 19 ur. Avtovlak je pac hitrejsi...zato drazji, ampak ce bi recimo lahko sel u Trstu al pa Veneziji na avtovlak do Barcelone...to bi blo meni top.

LP

Oj,
kateri avtovlak vozi proti Spaniji? Vesel bi bil vsakega namiga
smile-1.gif