WIN 10 in externi HDD problem

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Ena HW/SW težava. Po namestitvi WIN10 mi celoten sistem deluje OK.

Vendar... Ko ugasnem mašino in jo ponovno zaženem, mi ne ponudi zunanjega diska. Ko disk odklopim iz USB slišim glas, da je naprava odstranjena in pri ponovnem priklopu kabla slišlim glas, da je naprava priključena in HDD se pojavi v raziskovalcu. Tole je zelo tečno ker imam na zunanji disk nameščene aplikacije in PST file iz outlooka.

V Win 7 je zadeva normalno delovala. Imam pa tošibin USB 3.0 2TB zunanji disk.

Je problem v gonilnikih diska, USB 3.0 porata ali je to kakšen drugi feler WIN10 ?!

Gugl mi vrne probleme, ko ne najde diska sploh. Men pa ne najde diska samo pri zagonu WIN10.
Če ga kasneje iztaknem in spet vtaknem, pa ga prepozna...
Kakšna ideja?
17758-icon_confused.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
V bistvu mašine sploh ne ugašam. Gre v neki stand-by in ko zmigam miš ali pritisnem na keyboard se "zbudi".
In takrat nimam USB 3,0 diska. Enaka zgodba, če je prenosnik čisto ugasnjen in priključen disk ga po zagonu
WIN10 ni več med živimi. Sledi kabel ven in nazaj not in ekola - disk se čudežno pojavi v raziskovalcu...
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
1.) a v power management si nastavljal v naprednih nastavitvah za izklapljanje usb naprav?
2.) pa v device management pod usb napravo v lastnosti in poraba energije?

To dvoje še probaj.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
pri drugi točki sem mislil:

Nadzorna plošča/ strojna oprema in zvok/ možnost porabe energije/ urejanje nastavitev načrta/ spremeni dodatne nastavitve porabe energije/ nastavitve za naprave USB
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Tudi okoli tega sem se že igral

poraba-usb.jpg


Grem po še en USB 3.0 zunanji disk, da vidim kaj se s tistim dogaja.
Berem o nepodprtosti Hitachi zunanjega diska v Win10...
10.gif