Dunaj - kaj pogledati in kje prespati?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Konec julija bi si šli pogledat Dunaj. Recimo ene štriri dni.
Kaj svetujete (katere oglede), da zbašem v te štiri dni? Se po Dunaju splača premikati s svojim avtom (4 osebe)?
In najpomembneje, kje poceni prespati? Smo dokaj nezahtevni.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Mi smo bili lani, s svojim avtom bi rekel da ne, imas javni prevoz super urejen. Odvisno kaj vas zanima, mi smo pogledali zoo, akvarij, prater, schonbrunn,... nastanitev smo nasli na booking.com en apartma, super cisto, urejeno, blizu avtobusa ni da ni.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
Z avtom po mestu brez veze. Kot omenjeno imaš javni prevoz super in na vse konce. Kaj pogledati je pa odvisno kaj vas zanima, Guinness je naštel 4 stvari, ki so najbolj tipično turistične in to je to za štiri dni, morda ostane nekaj časa še za ogled Centra okoli Stephansplatza in shoping ulice Mariahilferstrasse. Imaš pa na Dunaju še ogromno za videti in doživeti, malo pogooglaj kaj te zanima. Sicer pa na katerikoli konec mesta greš je kaj zanimivega sploh arhitektura od stare Austro-ogrske do moderne. Vožnja po Donavi je tudi lahko v redu. Mah, preveč je vsega, boste morali kar večkrat na Dunaj.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
V katerem bezirku pa naj iščem nastanitev? Ali je vseeno, pa se pač malo več zapeljemo s podzemno?
Če bi si želel ogledati te glavne zadeve, ki ste jih opisali.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
Men osebno je vseeno kje je nastanitev. Preko neta poiščem neko ugodno varianto in to je to. Gledam le to, da ni res nekje že čisto daleč na robu mesta. Pa recimo, da je vsaj ena od stvari, ki si jo želim nujno ogledati blizu hotela, bližina U-Bahn postaje ter da imajo možnost ugodnega ali celo brezplačnega parkiranja za več dni.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ja, saj parking je problem. Kjer koli gledam, hočejo 20.- EUR za cel dan. Je to normalno za Dunaj?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Mi smo bili tukaj:

Hanna Apartment
An der Ostbahn 42, 10. Favoriten, Wien, 1100, Austria

Smo imeli apartma v zgornjem nadstropju hise, lepo, moderni, cisto, miren okolis. 300m do avtobusa in mislim da dve postaji do podzemne zeleznice, potem si pa itak kjerkoli v parih minutah. Aja parking zastonj na slepi ulici pri apartmaju.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Karlsplatz in Museumsquartier imata 6€ oz 8€ na dan.

Kjerkoli bos iskal spanje, naj bo v blizini U-Bahn postaje. Z busom in tramvajem je jeba ce si v zunanjih bezirkih.
 

Punisher7543

Pripravnik
21. sep 2011
125
0
16
Da izkoristim omenjen pogovor. Tudi sam se v kratkem (konec julija) odpravljam za dva ali tri dni na Dunaj. Kratek spisek stvari kaj je za pogledat sem si že naredil, vendar vseeno če ima kdo še kakšne naj prosim napiše. Zanima pa me, se torej splača iti z avtom in potem iskati parking in uporabljati javni prevoz znotraj mesta, ali je bolj prikladno iti kar z vlakom iz Ljubljane? Cena povratne karte Lj-Dunaj je 58€, gremo pa trije.

Prav tako me zanima, na katerem koncu Dunaja je najbolj smiselno iskati apartma prek Airbnb?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz bi rekel z avtom, se pripeljes s prtljago direktno pred hotel/apartma, tam pa itak uporabljas super javni prevoz. Na katerem koncu iskati ti ne vem svetovati, jaz bi rekel samo da isci v blizini javnega prevoza pa da imas zastonj parking. Malo visje sem napisal kje smo bili mi lani in je bilo super.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Apartma iščeš tam, kjer je dostop do podzemne železnice (U-Bahn).

Tramvaj in avtobus pogojno ja, treba je pa vedt, da se in en in drugi (tramvaj sicer manj), vozita tam kjer se tudi avtomobili. Ergo, gužva za avtomobile, gužva za tramvaj...

Če si/ste prvič na Dunaju, ti bo stric google svetoval kaj in kako. Če kaj specifično iščeš, tudi google vprašaš (muzej spodnjih hlač, severnokorejsko restavracijo, rojstno hišo Dunajskega Zrezka...).

Alte Donau ali pa Donauinsel je fajn za kopat. Recimo. Mal za spremembo.

Vskako leto pade na Dunaju rekord prenočitev...tko da bo tudi letos tle 677893660 turistov. Zato si je fajn splanirat obisk glavnih znamenitosti tako, da glih ne padeš v največjo gužvo.

Parkirne hiše ti že nudijo celodnevno (24h) parkiranje 6-8€. Lahko pa si pogledaš v katerih Bezirkih ni treba met parkirnine (parkpickerl) in tam najdeš prenočitev z brezplačnim parkiranjem na ulici.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ma kaki Dunaj, a ste normalni?

http://www.24ur.com/novice/sve...do.html?focus=1

evil.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Sato_Leone pravi:
A je kdo koristil ViennaPass na Dunaju kdaj?
Jaz sem nekaj gledal, ampak je kar draga. Mislim, da okoli 80.- EUR. Če to ceno poloviš s popusti pri vstopninah, potem je OK.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Vienna card, ko sem jo jaz imel, je bila nekje 20€ za 3 dni, daleč od 80€. Se splača...

Parking kake 3€ na dan:
http://www.parkandride.at/

Prenočišče najdeš npr. na booking.com, vedno je kaj druga najugodneje.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Glede prevoza: op sprasuje ze 4 (stiri!) ljudi. Obicajna vozovnica stane 2,2€ po glavi za enosmerno voznjo (vsa prevozna sredstva, znotraj 90min).
V soboto ponoci sem za dobre 4km uberju placal 6€ (schwedenplatz > bz18).
V njegovem primeru javni prevoz ni ravno no-brainer, oz je odvisno od zelja in datuma obiska.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Za nek dober orientir, kjer je precej stvari dostopno pes je podrocje med tehnisko univerzo (nashmarkt) in museums quarter oz marienhilf strasse. Tudi parking v garazah tehiske univerze je zelo poceni in zmeraj precej prostora. Torej v tem podrocju isces nastanitev.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Vienna card, ko sem jo jaz imel, je bila nekje 20€ za 3 dni, daleč od 80€. Se splača...

Parking kake 3€ na dan:
http://www.parkandride.at/

Prenočišče najdeš npr. na booking.com, vedno je kaj druga najugodneje.

Sem zdaj malo bolj podrobno pogledal.
Obstaja Vienna Card (25.- EUR za tri dni) in Vienna Pass (99.- EUR za tri dni). S prvo imaš brezplačen prevoz in popuste na vstopnine nekje med 10% in 20%. Z drugo pa imaš zastonj vstopnine za cca. 70 različnih stvari.
Navadna tri dnevna karta za prevoz pa je cca. 17.- EUR.