AliExpress pošiljka v SLO

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Kaj zdaj to pomeni?

2017.07.11 20:16 (GMT-7): Pošiljka zadržana na uvozni carini

Od cca. 30 prejetih stvari od AE do sedaj sem samo za eno plačal 4 € carini (za pregled al neki takega).
In glej ga zlomka, plačal sem točno za isti artikel, katerega sem ponovno naročil (MP3 player). Ampak prvič sploh nisem trejsal artiklov, ker je bil takrat to moj prvi nakup prek AE, sedaj pa imam "izkušnje" in vem, kako zadeve potekajo. Ampak takega obvestila pa še nikoli nisem zasledil ... po mojem to pomeni, da bo postopek enak, kot privič, kajne?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Aja, pa me ne moti, da bom moral plačat 4 €, ne ... LOL

Bolj me zanima, kdaj bom artikel pol dobil, ker grem kmalu na dopust ... pa bi tole zadevo rad vzel s seboj
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Če se ti da, lahko zatežiš na pošti, drugače bo trajalo še nekaj dni.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če se ti da, lahko zatežiš na pošti, drugače bo trajalo še nekaj dni.

In doplačaš še dodatnih (mislim da 10€), za expresno obdelavo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
OK, hvala vsem.

22.7. grem na dopust, pomojem bodo do takrat zmigali svoje ri*i ....
grin1.gif

boš dobil garant do takrat.

jaz tudi čakam
smile-1.gif


06.07.2017 SILJUA Pošiljka zadržana na uvozni carini
10.07.2017 SILJUA Pošiljka zadržana na uvozni carini
12.07.2017 SILJUA Pošiljka vrnjena iz uvozne carine
12.07.2017 SILJUA Odprava iz uvozne izmenjalne pošte

v pon sem dal podatke na njihov portal
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Citat:
Uporabnik gpirman23 pravi:
To zdaj pregledajo vsako pošiljko, tudi če je vrednost evro ali dva?

V zadnjem času sem prejel vsaj 10 pošilj in niti ene niso pogledali, čeprav je bilo na treh teh vrednost 1€.
So pa že drugič pod drobnogled vzeli tega pošiljatelja ... vrednost na pošiljki je 4 USD, dejansko sem plačal 12€.
 

gpirman23

Pripravnik
12. sep 2010
405
2
18
Mah, malo me skrbi. Bi naročil nekaj dodatkov za GoPro z maksimalno ceno 10eur, ampak, če mi odprejo paket nisem nekaj veliko profitiral pri nakupu.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
V opombo napiši, da naj Kitajec pravilno izpolni obrazce in če ne bo, samo zahtevaš razliko.
Če pa je vse pravilno izpolnjeno, pa kolikor vem, ti ne smejo nič zaračunat. Ali se je že kaj spremenilo?
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
V opombo napiši, da naj Kitajec pravilno izpolni obrazce in če ne bo, samo zahtevaš razliko.
Če pa je vse pravilno izpolnjeno, pa kolikor vem, ti ne smejo nič zaračunat. Ali se je že kaj spremenilo?

Tole ne bo držalo, vsaj v mojem primeru ni bilo tako. Na vsa moja naročila napišem/zahtevam, da pošiljatelj napiše pravo vrednost ter atrikel, nekateri se držijo, drugi ne. Pri zadnji pošiljki so mi opravili pregled ter zaračunali 4€+1,05€ (dodaten strošek pošte) za plačilo tega zneska
rolleyes-1.gif

No skratka sem odprl dispute na Aliexpress, trgovec ni želel nič slišati, da je napisal napačen znesek in artikel, da pač vedno pišejo enako in je bil dispute zavrnjen. Edino kar sem lahko naredil, sem mu dal negativen feedback.

Da sem plačal pregled in prevzel pošiljko sem sam kriv, ker sem poslal dokumente na pošto, nato pa sem od njih enostavno dobil pošiljko, prevzela je žena in plačala te stroške. V prihodnje, ko dobim pošto o pregledu, ne odgovarjam in ne pošiljam več podatkov, naj se pošiljka vrne kitajcu in bom naročil novo. Od tega vrnjenega naročila pač dobim vrnjen denar. Ker če se kitajcu hebe in se ne drži navodil se tudi meni.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Na carini bi naj odpirali vsako pošto iz Kitajske in zaračunavali stroške tudi, če material ni predmet carinskega postopka.
Očitno cariniki ne opravljajo svojega dela dosledno...

Nekaj paketov je šlo skozi brez pregleda, pri vrednosti paketa 5€ (bil je težji in večji) pa so šli odpirat in zahtevali račun in podatke o plačilu. Ko sem jim dostavil (on-line za zmanjšanje stroškov postopka) sem vseeno moral plačati okoli 5€ za carinski postopek.

Cigani so si napisali zakon, da lahko služijo in upravičijo svoj obstanek podobno kot RTV zajedavci...