WI-FI v HIŠI

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Nekako moram v hiši uredit stabilno WIFI omrežje sedaj v kleti kjer je komunikacijska omara bo tp-linkov router TL-WR741ND zamenjal Linksys WRT1900ACS. Ker pa Linksys iz kleti ne vleče do mansarde(sem pričakoval boljši signal) rabim še na podstrešju neki dober WIFI. Je kdo že kdaj montiral kakšne zunanje AP? Na podstrešje imam od routerja potegnjene UTP kable.

Recimo če bi tole dal na podstrešje bi najbrž vleklo še kako nadstropje nižje?

Zunanja antena

Al pa kakšen drug AP, če ima kdo izkušnje s kakšnim z res dobrim signalom?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Na podstrešje postavi AP, priklopi preko utp kabla, da bo hitrost maksimalna.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik ermej pravi:...
Nekako moram v hiši uredit stabilno WIFI omrežje sedaj v kleti kjer je komunikacijska omara bo tp-linkov router TL-WR741ND ... Na podstrešje imam od routerja potegnjene UTP kable. ...Recimo če bi tole dal na podstrešje bi najbrž vleklo še kako nadstropje nižje?

Zunanja antena
Tale dostopna točka je samo na 5GHz !!! Če imaš robo na pretežno 2,4GHz ne boš ničesar rešil

Drugače bi iz podstrešja moralo dovolj dobro nesti še nadstropje nižje ...
rolleyes-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Če si lahko sposodim temo:
imam telemachov modem z integriranim routerjem. Na njega imam s kablom povezan še en router, ki je v spodnjih prostorih hiše. Uporabljam ga kot kabelsko povezavo za računalnik in kot wi-fi točko, da imam tudi v spodnjem delu hiše signal. V zgornjem delu hiše, kjet je ta telemachov modem pa imam še ekstender za izboljšanje signala.
Težava je v tem, da se izgleda zadeve tepejo med sabo, vsaj tako mi je rekel telemachov tehnik, njihov modem naj ne bi bil primeren za povezovanje z drugim routerjem.Predlagal mi je, da mi obstoječi modem z routerjem zamenjajo za navaden modem, jaz pa naj sam kupim (ali pri njih vzamem v najem za 2€/mesec) router, ki bi mi pokril cel zgornji del hiše, na njega pa bi lahko tudi priklopil obstoječi router v spodnjem delu hiše?
Torej, zanimam me, če to drži in sem dobro razumel zadevo in kateri router mi predlagate za best buy? Kolega mi je predlagal
Lynksis E1700 .